Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kad statybos „suktųsi“ kaip laikrodis, arba Kaip gamybinius projektus įgyvendinti be klaidų ir nuostolių

   2016-05-25

Šiandien siūloma įvairiausių metodų, kaip pramoninių objektų statybas padaryti efektyvesnėmis, sumažinti įvairias rizikas ir nuostolius. Tačiau vis dar pernelyg dažnai pasigirsta verslininkų skundų, kad statybos darbai užsitęsia, pabrangsta, o sumontuotos gamybinės linijos veikia ne taip kaip buvo planuota ir tikėtasi. Todėl iš savo ir kitų klaidų pasimokę investuotojai žvilgsnius kreipia į kvalifikuotus statybų valdymo specialistus, kurie projekto įgyvendinimu gali pasirūpinti nuo A iki Z.
Kodėl brangsta projektai?
Ūkio ministerijos duomenimis, pastaruosius kelerius metus investicijos į gamybos sektorių didėjo. Augimą analitikai numato ir šiais bei ateinančiais metais, tačiau oficialioji statistika neskelbia, kiek prarandama lėšų dėl nekokybiškai įgyvendintų ir užsitęsusių projektų. Lietuvos ir užsienio mokslininkų tyrimai rodo, kad projektų įgyvendinimo laikas dažnai padidėja nuo 10 iki 30 procentų, lyginant su projektiniuose dokumentuose numatytais terminais. Priežastys gali būti įvairios, tačiau dažniausiai minimas neefektyvus planavimas ir grafiko nesilaikymas, projektuotojų klaidos ir projekto eigoje priimami užsakovo pakeitimai, bloga projekto vykdymo ir statybos techninė priežiūra, lėtas sprendimų priėmimas, apimantis visas projekto komandas, netinkama rangovo patirtis ir kt. Kitaip tariant, tai yra pagrindiniai faktoriai, kuriuos iš esmės lemia pradiniai užsakovo sprendimai, pernelyg pasikliaujant turimomis savo ar darbuotojų žiniomis ir nuovoka, mėginant sutaupyti.
Pasigendama sisteminio požiūrio
Dar Viduramžiais įsigalėjusi praktika, kai pagrindinis statybų „valdytojas“ buvo architektas ar pats užsakovas, tam tikra prasme nesvetima ir mūsų dienoms. Dažnos įmonės savininkai ir vadovai linkę pasitenkinti tik pastatus ar patalpas projektuojančių architektų paslaugomis, su perkamomis technologijomis drauge įsigyjamais techninės dalies sprendiniais ir pan. Tačiau tai dar negarantuoja, kad, pavyzdžiui, sumontuota lyg ir paprasta gamybinė linija ar pastatytas sudėtingas objektas veiks be priekaištų ir vėliau nekils įvairiausių problemų, kurių sprendimas pareikalaus papildomų išlaidų. Jau neminint suplanuotas ir negautas pajamas, o tiksliau - nuostolius. Didžiulę patirtį projektavimo, statybų planavimo ir valdymo srityje turintis Jonas Ziminskas, bendrovės „Statybų valdymo biuras“ direktorius, vis dar pasigenda sisteminio požiūrio į įgyvendinamus projektus. Jo žodžiais, investuotojai dažnai neįvertina, kaip svarbu, kad pramoninio statinio projektas būtų rengiamas drauge su technologine dalimi, skiriant pastarajai ypatingą dėmesį.Tai padeda numatyti užduotis statinio architektūrai, konstrukcijoms ir inžinerinėms dalims, o taip pat reikalavimus statybos darbams.
Suskaičiuoti ir numatyti – viską
„Technologijos parinkimas ir technologinė projekto dalis yra kiekvieno pramonės ar žemės ūkio statinio projekto širdis. Žmonės galvoja, štai nusipirkau technologiją su technine įgyvendinimo schema ir to man užtenka. Vėliau paaiškėja, kad to nepakanka. Reikia, kad projektas būtų parengtas nuo A iki Z, tai yra, detaliai parinkti technologiniai režimai, suskaičiuoti patalpų, energetiniai, darbo jėgos ir kiti resursai, - pabrėžia J. Ziminskas. – Pavyzdžiui, mūsų technologai detaliai išlukštena visus technologinius, konstrukcinius, architektūrinius, materialinių resursų išteklių poreikio aspektus, pateikia viziją ir ją įgyvendina dirbdami su projektuotojais, tiekėjais ir atlikdami autorinę bei techninę priežiūrą“. Direktoriaus žodžiais, nuo to, kaip rengiamas ir įgyvendinamas projektas, priklauso jo funkcionalumas ir sėkmė. Jo žodžius patvirtina ir pastaraisiais metais sėkmingai įgyvendinti stambūs įvairių sričių projektai Lietuvoje bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje: stambūs pienininkystės kompleksai, naftos produktų bazė, aliejaus spaudimo gamykla, kombinuotų pašarų gamykla, grūdų elevatoriai, jau nekalbant apie mažesnius gamybinius objektus, kurie teisingai valdant, įgyvendinami laiku ir be papildomų išlaidų.
Trumpai apie įmonę
1. UAB „Statybų valdymo biuras“ įvairios paskirties projektus visoje Lietuvoje projektuoja ir valdo nuo 2002 m.
2. Projektai įgyvendinami ir valdomi nuo vizijos iki pirmojo produkto.
3. Komandą sudaro atestuoti įvairių sričių specialistai: projekto vadovai, projekto dalių vadovai, techninės priežiūros vadovai.
4. Griežti reikalavimai ne tik sau, bet ir partneriams, atrenkant kvalifikuotus, patyrusius ir gerą reputaciją užsitikrinusius rangovus, subrangovus, personalo darbuotojus.
5. Credo – mus rekomenduoja kokybiškai ir laiku atlikti darbai, viršijantys užsakovo lūkesčius.

Jonas Ziminskas
UAB „Statybų valdymo biuras“ direktorius
Gedimino g. 47-311, Kaunas
Tel. (8-37) 20 10 66
Mob. 8 659 27076
jonas@svbcentras.lt
www.svbcentras.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite