Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ką turėtume žinoti apie „radiaciją“

   2016-01-15

Jonizuojančioji spinduliuotė (JS) kelia grėsmę ne tik medikams ir jų pacientams. Pavojus sveikatai kyla odontologijos kabinetų kaimynams, besilankantiems medicinos įstaigose arba veterinarijos gydyklose bei dirbantiems pramonės įmonėse. Ypač radiacinės saugos specialistams nerimą kelia odontologijos klinikos, kuriose nustatoma daugybė pažeidimų ir skiriama nuobaudų.
Ir apgaulė, ir kuriozai
„Ne visuomet dėl radiacinės saugos pažeidimų reikėtų kaltinti odontologus. Jie susitelkia į gydymą, papildomai apkrauti įvairių priežiūros įstaigų reikalavimais, o radiacinė sauga reikalauja specifinių žinių“, - pastebi Nikolajus Medvedevas, bendrovės „Rentgenas“ direktorius. Jo vadovaujama bendrovė daugelį metų dirba su didžiosiomis šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, odontologijos klinikomis, pramonės objektais, JS įrangos pardavėjais bei priežiūros įmonėmis. Profesinio mokymo centruose ruošia atsakingus už radiacinę saugą bei dirbančius su šia įranga specialistus. Dėl to, kad dažnai nežinoma reikalavimų ir procedūrų, trūksta specialistų, ištinka ir kurioziškų situacijų. Kai paaiškėja, kad kabinetas suremontuotas, o kaimyniniame bute – per didelė spinduliuotės dozė. Tenka griauti.
Šykštus ir neatsargus moka dukart
Dažniausia bėda - bandymas „sutaupyti“. Rūpintis radiacine sauga pavedama žmogui, kuriam – tai tik papildoma pareiga, užuot priimant medicinos fizikos specialistą. Į licencijos priedą įtraukiami ne visi darbuotojai, kurie dirba su JS įranga – taupomi pinigai mokymams. Arba patalpos įrengiamos ne pagal radiacinės saugos projektą – tenka iš naujo atlikti remontą. Pasak N. Medvedevo, dažnai kyla problemų dėl įsigytų apsaugos priemonių. Naujos priemonės tikrinamos praėjus penkeriems metams nuo pagaminimo datos, o vėliau – kas dvejus metus. Todėl perkant reikia atkreipti dėmesį į pagaminimo datą, nes galima patirti išlaidų dėl nereikalingos patikros. „O didžioji dalis pažeidimų išlenda kaip yla iš maišo. Kartais sutuoktiniai po skyrybų visus pažeidimus išpasakoja „Radiacinės saugos centro“ darbuotojams, - pastebėjimais iš ilgametės praktikos dalijasi N. Medvedevas. - Gali būti ir pacientų, darbuotojų, kaimynų skundų – tuomet teismuose išsigelbėjimu tampa atlikti bandymai, tinkamai paruošti radiacinės saugos priemonių aprašai“.
Į ką reikia atkreipti dėmesį
N. Medvedevas rekomenduoja iš anksto įvertinti ir organizuoti radiacinę saugą bei dėmesį atkreipti į tris pagrindinius dalykus. Pirma, reikia atsakingai parengti patalpų radiacinės saugos projektą bei numatytas priemones įgyvendinti realybėje, t.y. tinkamai įrengti sienas ir duris, numatyti paciento ir darbuotojų buvimo vietas ir pan. Antra, parengti ir veikloje įdiegti licencijos dokumentuose aptartas radiacinės saugos priemones, tarp kurių ypatingą dėmesį skiriant darbuotojų profesiniam ir radiacinės saugos mokymui. Ir trečia, nustatytu periodiškumu atlikti kokybės kontrolės bandymus bei lygiavertės galios tyrimus darbo vietose ir už visų apsaugomųjų elementų.

Nikolajus Medvedevas
UAB „Rentgenas“ direktorius
8 623 42347
uab.rentgenas@gmail.com.



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite