Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Griauname mitus apie angarus: kaip atrodo modernus angarinis pastatas?

   2018-03-23

Angaras – didelis, šaltas, metalinis pastatas. Arkinė konstrukcija, tinkama ūkiniams bei industriniams poreikiams – technikos laikymui, sandėliavimui ir panašiai. Tačiau ar tikrai? Apie šiuolaikinius angarus ir jų galimybes kalbamės su Simonu Musteika, UAB „Nasta“ vadovu.

Kam gali būti pritaikyti angariniai statiniai?
Visų pirma, angarai skirstomi į du pagrindinius tipus – šaltuosius ir šiltuosius. Tada jau žiūrime paskirtį, nes priklausomai nuo to, kam bus naudojamas angaras, deriname projektą bei statinio konstrukciją.
Šaltieji angarai, kurie būna dengti tentu arba skarda, nėra specialiai apšiltinami ir geriausiai tinka sandėliavimo bei ūkinėms reikmėms. Tai palyginus paprastos ir plačiai paplitusios angarinės konstrukcijos.
Tuo tarpu šiltieji angarai, dengti daugiasluoksne plokšte, gali būti pritaikyti prie beveik bet kokių poreikių – nuo gamybinių iki biuro patalpų ir netgi gyvenamųjų daugiabučių!
Šiltieji angarai savo savybėmis nė kiek nenusileidžia standartinėms plytų, betono bei kitoms konstrukcijoms, tokiame angare dirbantis ar gyvenantis žmogus gali jaustis laisvai ir komfortabiliai, tačiau tokio statinio statybos kaštai – ženkliai mažesni.

Kokie angarinių pastatų privalumai, lyginant su įprastomis plytinėmis, betono ir kitomis rinkoje jau įsitvirtinusiomis konstrukcijomis?
Pradėkime nuo to, kad statant angarą yra naudojamos jau išdirbtos medžiagos. Tai reiškia, kad priešingai negu objekto statymui pasirinkus kitokias statybines medžiagas, tarkime plytas ar blokelius, nereikia papildomai vietoje jų apdirbinėti. Priklausomai nuo statinio paskirties ir konkrečios konstrukcijos, yra sunaudojama nuo 20% iki 40% mažiau darbo sąnaudų, kas šiuo metu yra labai aktualu daugeliui užsakovų.
Štai, labai konkretus pavyzdys, kaip metalinės konstrukcijos taupo statymo laiką. Pasirinkus betoną, turi praeiti 21 dienos ciklas, per kurį betonas pilnai išdžiūva ir galima tęsti statybos darbus. Paskubėjus, nesulaukus kol betonas tikrai pilnai išdžius, rizikuojama pastato tvirtumu, saugumu. O štai metalą užtenka sumontuoti ir viskas – galima judėti toliau.
Be to, pritaikant ventiliuojamus fasadus, galima statyti reprezentacinius pastatus, biurų patalpas ir kitas erdves, kuriose svarbu ne tik funkcija, bet ir psichologinė bei emocinė žmonių savijauta, komfortas – kad ten dirbantys ar gyvenantys žmonės galėtų kada reikia susikaupti, kada reikia – atsipalaiduoti ir nesijaustų suvaryti į kažkokį industrinį pastatą, visiškai nepritaikytą kasdienei žmonių veiklai.
Esame dirbę su išties prabangių užsienio prekės ženklių atstovybių statiniais Lietuvoje, taip pat šiuo metu atliekame baigiamuosius darbus statant Nacionalinį Estijos Kelių Muziejų, kas taip pat įrodo, kad angarai gali būti pritaikyti įvairioms reikmėms bei atitikti net didžiausius lūkesčius. Visgi, muziejus pats iš savęs yra kultūrinis, reprezentacinis objektas, formuojantis urbanistinį vietovės veidą.
Apibendrinant – paskyrus mažiau laiko, energijos bei investicijų negu reikėtų pasirinkus įprastus statybos metodus, galime suprojektuoti ir pastatyti praktiškai bet kokios paskirties pastatą, kuris atitiks aukščiausius kokybės standartus, tačiau jį pastatyti užtruks ženkliai trumpiau, o kaina bus mažesnė.
Angarinio statinio kaina šiuo metu yra nuo 120  iki 280 eurų už 1m2 grindų ploto.

Atstovybės, muziejai... Tai reprezentaciniai pastatai, taigi natūralu kad jų išvaizdai keliami tam tikri estetiniai lūkesčiai. Taigi, kaip angarinės konstrukcijos dera su architektūrinėmis vizijomis, pastato formai, estetikai? Ar angarai, dėl savo konstrukcijos ypatumų, turi kokių nors apribojimų architektūrinei raiškai?
Ne. Metalą gali raityti kaip širdis geidžia, taigi ir konstrukcijos gali būti pačios įvairiausios.
Be to, naudojant pakabinamus fasadus, kitus dekoro elementus, galima žaisti ne tik su pastato forma, kuri gali būti pati įvairiausi, bet ir su nuotaika, kurią pastatas skleidžia. Gi jeigu pakabinsime fasadą, kuris imituos natūralų medį gausime vieną pastato veidą. Jeigu to paties pastato fasadą pakeisime keramikinėmis plokštėmis ar nerūdijančiu plienu – vaizdas bus jau visai kitas.

O nuo kokių pastatų projektavimo bei statymo jūsų įmonė pradėjo savo veiklą? Kokie buvo pirmieji žingsniai?
Pradėjome nuo pačių paprasčiausių šaltojo tipo angarų  – sandėlių, ūkinės paskirties pastatų. Įgiję daugiau patirties pradėjome naudoti daugiasluoksnes konstrukcijas ir projektuoti rimtesnius, daugiau žinių bei patirties reikalaujančius pastatus – biurus, darbo erdves. Daug dėmesio skyrėme ne tik šių pastatų funkcionalumui, bet ir estetikai, formai, pilnam klientų lūkesčių išpildymui.
Dabar judame link gyvenamųjų namų projektavimo ir statymo, jiems pritaikant ventiliuojamuosius fasadus. Tai jau įdomesnis, tačiau ir daugiau iššūkių keliantis projektas. Tikimės, kad greitu laiku mūsų idėjos taps realybe.

Nuo šių metų įsigaliojo gana griežti, A+ klasės, energetinio efektyvumo reikalavimai naujai projektuojamiems gyvenamiesiems pastatams. Ar angarinės konstrukcijos yra pajėgios pilnai išpildyti šiuos reikalavimus?
Tikrai taip. Dalis reikalavimų yra susiję net ne su konstrukcija ar naudojamomis medžiagomis, bet pavyzdžiui namo orientacija pasaulio šalių atžvilgiu, kad per langus būtų gaunama optimaliai šviesos bei šilumos ir taip namo gyventojai sutaupytų elektros energijos, šildymo kaštų.
Yra architektūriniai bei inžineriniai sprendimai dėl šešėliavimo siekiant ne tik užtikrinti saulės prieteką į namus, tačiau ir apsaugoti pastatą nuo perkaitimo vasarą  - kitu atveju atšilus orams padidėja energijos sąnaudos patalpų vėsinimui.
Kalbant apie stabilios temperatūros užtikrinimą namuose, A+ klasės pastatas turės rekuperacinę vėdinimo sistemą, kuri vėlgi nėra angarinės ar ne angarinės konstrukcijos elementas, bet atskira sistema, integruota į pastatą.
O keliamus kriterijus pastato sandarumui, šalčio tiltelių likvidavimui ir kitiems aspektams, reikalingiems užtikrinti efektyvų energijos naudojimą, angarinės konstrukcijos tikrai gali išpildyti! Tam mes naudojame jau minėtas daugiasluoksnes plokštes, metalo konstruktyvą bei ventiliuojamą fasadą.
Tačiau statant tokį daugiabutį išvengiama mūro darbų, blokelių tinkavimo, glaistymo... Statei, pastatei, viskas – eini ir gyveni.
Tokių daugiabučių statybos galimybes aptarėme ir su savo partneriais, UAB „Saisto projektai“. Šiuo metu drauge ieškome optimaliausių variantų, kaip realizuoti angarinius daugiabučius pastatus.

Viso mūsų pokalbio metu Jūs labai pabrėžiate angarų universalumą bei tai, kad angaras gali atlikti bet kokią reikiamą funkciją. Būtų įdomu išgirsti jūsų nuomonę apie tai, kas lemia angarinio pastato kokybę ir kaip jūsų įmonė savo klientams užtikrina pastatų ilgaamžiškumą?
Kaip ir visur – angaro kokybė priklauso nuo naudotų medžiagų kokybės.
Kad pastatytas angaras nebraškėtų ir netraškėtų, mes labai didelį dėmesį kreipiame į statinio tvirtumą. Niekada nepiginam medžiagų ir nebandome aukoti statinio kokybės vardan buvimo pigiausi rinkoje.
Yra žinoma atvejų, kai siekiant sutaupyti būna pasirinktos plonesnės vamzdžių sienelės, plonesni metalai, tačiau tai silpnina visą konstrukciją. Tokius sprendimus labai mėgsta Lenkijos įmonės, visiškai neatsižvelgdamos į tai, jie nėra pritaikyti mūsų klimatui – pasirinkus plonesnius metalus, pastatas neišlaiko sniego apkrovų žiemą, taip pat  sunkiai atlaiko didesnius vėjo gūsius, dėl to nukenčia stabilumas, trumpėja pastato tarnavimo laikas.
Tuo tarpu mūsų prioritetas – kokybiškas, ilgaamžis statinys, taigi dėl naudojamų medžiagų visų pirma sprendžiame pagal inžinierių sprendimų diktuojamą būtinybę, o ne kainą. Kaina taip pat yra kriterijus, nes normalu, kad niekas nenori išlaidauti tada, kai to visai nereikia, bet niekada klientui nesiūlysime pigesnių, tačiau tuo pačiu prastesnių, medžiagų siekdami pasirodyti pigiausiais rinkoje. Niekada sau ir nekėlėme tikslo būti pigiausias – mums svarbu būti geriausiais, kokybiškiausiais, statyti tvirtus ir ilgaamžius statinius.
Kitas svarbus momentas – angarą turi būti lengva demontuoti, perstatyti ar prijungti papildomas patalpas, plėsti jo plotą nekeičiant atraminių kolonų bei pagrindinės konstrukcijos. Kad tai būtų įmanoma, reikia profesionalaus projektuotojo, inžinieriaus ir visos komandos darbo projekto rengimo stadijoje. Labai džiaugiuosi, kad mums nereikia šių žmonių samdyti iš kitų įmonių ir kiekvienam projektui ieškoti vis naujų profesionalų – su mumis dirba sertifikuota, ilgalaikę patirtį turinti komanda, kuri puikiai išmano visus angarų statymo niuansus.
Kokybės mums siekti padeda ir tai, kad viską – nuo projekto iki įgyvendinimo – atliekame mes patys. Kaip jau minėjau – pas mus dirba projektuotojai, inžinieriai, architektai ir visi kiti specialistai, kurių prisidėjimo reikia norint suprojektuoti, pastatyti ir priduoti pastatą statybos inspekcijai. Mes patys prižiūrime ir atliekame visus žingsnius nuo paties pirmo iki paskutinio, taigi galime drąsiai garantuoti statinio kokybę.
Kadangi patys esame atsakingi už visus angaro pastatymo etapus, galime teikti ir kokybišką statinio priežiūrą. Jeigu klientui reikia kažką pakoreguoti, pataisyti – mes turime visų savo statinių brėžinius, tiksliai žinome kiekvienos konstrukcijos ypatumus, žinome, kur yra koks mazgas, kurie konstrukcijos elementai kokį svorį neša ir taip toliau, taigi galime greitai bei efektyviai sutvarkyti tai, ko reikia užsakovui.
Mes ne tik suprojektuojame ir pastatome angarą, tačiau ir prižiūrime pastatus, užtikriname jų kokybę ir pasibaigus objekto statyboms.

UAB  “Nasta”
Raudondvario pl. 162, Kaunas
Tel. +370 602 14005
El. paštas: nastapastas@gmail.com
http://www.nasta.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite