Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Kad namai būtų saugūs

   2020-03-24

„Apie 80 % klientų nežino, kas yra pilnavertė namų apsaugos sistema, tačiau kreipiasi įsitikinę, kad jiems jos reikia“ – pasakoja UAB „Aivekas“ direktorius Linas Baltuška. Lietuviai mažai dėmesio skiria jau turimam turtui apsaugoti, tačiau įsigydami naują būstą dauguma yra linkę investuoti į profesionalias apsaugos sistemas. 

 

Namų apsaugos sistema – tavo telefone

UAB „Aivekas“ atstovas teigia, kad neefektyvių apsaugos sistemų nėra, jei tai profesionali įranga ir įrengta teisingai. Esamą sistemą papildžius naujais davikliais ir atlikus profilaktinę patikrą, ji ir toliau gali puikiai tarnauti. Didžiausias pokytis apsaugos sistemų srityje per pastaruosius dešimt metų įvyko komunikacijoje. Buvusį populiarų telefoninį bei radijo ryšį keičia patikimesnės GSM, LAN perdavimo sistemos. Šiandien visus namie įrengtus daviklius (pvz., judesio, temperatūros, vandens nuotėkio, stiklo dūžio, dūmų) galima valdyti išmaniuoju telefonu. Dar prieš kelis metus buvęs retas ir brangus malonumas atpigo ir tampa standartu. Klientas savo saugomą objektą gali patikėti apsaugos tarnybos pultui ar savarankiškai nuspręsti, kaip reaguoti į mobiliosios programėles siunčiamus signalus. Pavyzdžiui, jei jums atostogaujant į vieną iš daviklių įlindo voras, blokuoti jį galite nuotoliniu būdu. Anot UAB „Aivekas“ vadovo, stacionarios laidinės namų apsaugos sistemos – patikimiausios. Dažnas vartotojas nesusimąsto, kad jas diegti reikėtų dar prieš įsirengiant namų apdailą. Pamiršus tą padaryti laiku, išeitis būtų belaidė apsaugos sistema. Deja, jos kaina žymiai didesnė, o vartotojui papildomų rūpesčių kelia tai, kad ji maitinama baterijomis.

 

Autonominis dūmų detektorius ar stacionari priešgaisrinė įranga?

Vyriausybei išleidus įstatymą namų ūkiuose įsirengti priešgaisrines sistemas, žmonės suskubo pirkti autonominius dūmų detektorius. “Žinau žmogų, kuris įsigijęs tokį detektorių pasidėjo jį ant spintos ir pareiškė, kad inspektoriui atėjus – parodys“ – juokiasi Linas. Vis dėlto pasidėjus daviklį ant spintos, jūsų namai dar nėra saugūs. Iš tinklo maitinamų daviklių rinkos kaina yra du kartus didesnė nei autonominių dūmų daviklių, tačiau pirmieji yra patikimesni. “Mes uždūminome patalpą ir žiūrėjome, kada suveiks pigus autonominis dūmų daviklis. Signalizuoti jis pradėjo esant jau gana didelei dūmų koncentracijai, kurioje žmogui išbūti nelabai įmanoma. O daviklio skleidžiamas šaižus garsas kitame kambaryje girdėjosi silpnai” – apie su kolegomis atliktą eksperimentą pasakoja Linas. Autonominiais dūmų davikliais reikia periodiškai rūpintis – kas metus keisti jiems elementus. Nors išsikraudamas daviklis apie tai informuoja garsiniu signalu, visgi egzistuoja rizikos faktorius, kad lemiamu momentu jis gali nesuveikti. Esant netikram gaisro pavojui, norint išjungti tokio daviklio garso signalą, reikia jį nuimti nuo lubų ir perkrauti. Visi legaliai prekyboje esantys dūmų detektoriai, net ir patys pigiausi, turi sertifikatus, tad šiuo atžvilgiu jie yra patikimi. Bet autonominiai davikliai turi daugiau trūkumų lyginant su stacionaria priešgaisrine įranga.

 

 

UAB "AIVEKAS"

Pramonės pr. 15 , Kaunas

Tel. +370 37 332211
Mob. +370 698 24492
El. p.  
auto@aivekas.lt
www.aivekas.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite