Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Klaidos betonuojant šildomas grindis: pataria profesionalai

   2021-04-15

Šildomų grindų betonavimas smėlbetoniu – patogi, patvari, ilgaamžė, greita ir palyginti nebrangi technologija. Tokios grindys nedulka, jos atsparios nusidėvėjimui, karščiui, šalčiui, o ir išliejamos jos labai greitai. Kad darbai būtų atlikti kokybiškai, būtina laikytis tam tikros betonavimo darbų eigos ir nepadaryti bent jau pačių didžiausių klaidų. Apie jas leidinį maloniai sutiko pakonsultuoti profesionalių betonavimo meistrų komanda, vadovaujama meistro Andriaus Urbučio.

 

 

Netinkamai įrengtos deformacinės siūlės

Šildomų grindų betonavimas neatsitiktinai yra paklausus: sunku rasti efektyvesnį ir sėkmingesnį sprendimą, pagerinantį grindimis šildomų patalpų komfortą. Vienas svarbiausių tokių grindų konstrukcinių elementų – tai deformacinės ir temperatūrinės siūlės, absorbuojančios ir sumažinančios įvairių apkrovų poveikį grindims bei mažinančios vidinius konstrukcijų įtempius. Pagrindinė tokios siūlės funkcija – kompensuoti betono grindų (dangų) poslinkius keičiantis temperatūrai. Betonui šylant ir plečiantis, deformacinė siūlė susispaudžia, o jam vėstant ir traukiantis, išsiplečia ir padeda išvengti įtrūkimų grindyse, sukeliančių riziką ir pačiai betonu užlietai šildymo sistemai.

 

Patikėjus pastato grindis mažai patyrusiems betonuotojams, deformacinės siūlės gali būti neįrengtos arba įrengtos pernelyg toli viena kitos, o tai savo ruožtu sukelia didžiulę riziką: pro įtrūkius besiskverbianti drėgmė tiesiogiai veikia metalines konstrukcijų dalis, atsiranda korozijos židinių, susilpnėja projektinis stiprumas, todėl smarkiai padidėja nelaimingų atsitikimų rizika. Atsiradę plyšiai, drėgmė, elektros instaliacijos pažeidimai – tai tik keletas padarinių, sukeliančių problemas, kurios savo ruožtu gali pareikalauti papildomų ir nemažų išlaidų.

 

 

Nesuformuotas reikiamas nuolydis

Patalpose, kur didelė vandens tikimybė – tarkim, dušo kabinose ar garažuose – liejant grindis būtina suformuoti vandens nubėgimui skirtą nuolydį, kuris turi būti nei per didelis, nei per mažas.

 

Paprastai grindų nuolydis link vandens nubėgimo latako siekia 1–2 %. Nors jį suformuoti gali ir plytelių klojėjai, ateinantys paprastai po grindų betonuotojų, vis dėlto, taupant savo laiką ir pinigus, apie jį vertėtų susimąstyti dar grindų betonavimo etape – čia šis žingsnis yra ir pigesnis, ir paprasčiau realizuojamas.

 

Nelygus betono sluoksnis

Betonavimo komandai stokojant patirties, grindų paviršius dažnai gali gautis nelygus: kai kur gali pasitaikyti įdubimų ar iškilimų virš numatyto grindų lygio. Dažniausia to priežastis – nepakankamai kokybiškas išlieto betono sutankinimas vibravimo įrenginiais arba nelabai įgudusio meistro rankos, laikiusios betono tiesiklį. „Profesionalų išlygintos grindys įgauna idealiai lygų ir tvirtą paviršių, neturintį jokių įtrūkimų, – teigia betonavimo artelės vadovas A. Urbutis, – o palikti nelygumai pirmiausia liudija apie meistrų neprofesionalumą, o darbų užsakovui dažniausiai reiškia papildomas išlaidas grindis frezuojant smulkių nelygumų atveju arba pilant didesnį išlyginamąjį sluoksnį, kuris tikrai nėra pigus.“

 

 

Prastai užtrintas paviršius

Išbetonuotas grindų paviršius turi būti užglaistytas ir užtrintas rotacinio įrenginio disku, dar vadinamu užtrynimo lėkšte. Užtrinant rotacinį įrenginį reikia valdyti taip, kad jis pernelyg ilgai neužtruktų vienoje vietoje ir nesudarytų paviršiaus nelygumų. „O čia jau vien tik patirties klausimas, – juokiasi A. Urbutis, – mat tik nemažai praktikos turintis meistras jaučia, kiek ilgai jis užtrunka viename taške, ir kone instinktyviai pajunta, kada jau metas judėti. Užtrinant meistras turi judėti tolygiai – nei per greitai, nei per lėtai. O kaip tik tokiu greičiu, kad suformuotų idealų betono paviršių.“

 

Užtrynimo metu betono paviršiuje įvyksta tiksotropija, trumpalaikis skiedinio suskystėjmas dėl mechaninio poveikio: skiedininė betono dalis persistumia aukštyn, stambūs užpildai sustumiami giliau, ir šių procesų rezultate gaunamas idealiai lygus ir atsparus susidėvėjimui grindų paviršius.

 

Svarbu išsirinkti įgudusius meistrus

Lietuvos vartotojų rinkai savo paslaugas siūlo tikrai nemažai grindų betonuotojų, tad išsirinkti šiam atsakingam statybų etapui tokius meistrus, kurių darbas nenuvils ir nesukels papildomų nuostolių, kartu yra ir be galo sunku, ir palyginti lengva. Pirmiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai betonuotojų turima technika. Be profesionalių betonmaišių, siurblių, klotuvų, betono tankinimo įrangos, šlifavimo mašinų, glaistyklių kokybiškai išbetonuoti grindis be galo sunku. O antrasis profesionalios komandos požymis – tai griežtas technologinių reikalavimų laikymasis.

 

 

Aukščiausias Andriaus Urbučio vadovaujamos meistrų artelės prioritetas – tai aukšta atliekamų darbų kokybė, kruopštus darbas, sąžiningumas bei pagarba klientui. Darbus jie atlieka daugiabučiuose (iki 80 m aukščio), individualiuose namuose, sandėliuose, gamybinėse patalpose, esant poreikiui betonuoja ir kiemus. Kliento pageidavimu artelės specialistai taip pat konsultuoja, niveliuoja aukščius, paruošia pagrindą betoninėms grindims, šiltina grindis polistirolo granulėmis su SIKA COMPOUND-50 klijais.

 

 

„MES IŠBETONUOSIME JUMS GRINDIS“

BETONO DARBŲ ARTELĖ

Chemijos g. 23, Kaunas

Tel.: +370 655 30 656;

+370 609 91041

El. p. andrius.urbutis@gmail.com

www.grindubetonavimodarbai.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite