Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Standartinės įrangos automatizavimas ar naujų linijų kūrimas didina našumą ir padeda sutaupyti

   2021-07-20

Kas trukdo tobulėti įvairioms pramonės įmonėms, kaip padidinti gamybos efektyvumą, ką daryti, jei paseno įranga ir nebetenkina lūkesčių, o į naują investuoti nėra galimybių, teiraujamės MB „Baltic Automation“ specialistų.   

 

 

Žinovų teigimu, automatizuotų sistemų ir robotų poreikis kasmet auga, nes gamybos automatizavimas kiekvienai įmonei suteikia daug privalumų. Vienas jų – monotonišką rankinį darbą pakeičia robotai, automatai. Pagerėja produkcijos kokybė ir sutaupoma, nes tam tikroms funkcijoms atlikti nebereikia samdyti daug darbuotojų. Įdiegus papildomus įrenginių mazgus ar technologinius procesus, per tą patį laiką pagaminama 2–3 kartus daugiau produkcijos (apimtys padidėja daugiau kaip 50 proc.), be to, sumažėja ne tik įrangos prastovų, bet ir broko.

 

Kuriant naujas automatizuotas linijas galima remtis esamais procesais arba sukurti visiškai naujas automatizuotas linijas. Jos specialiai pritaikomos taip, kad produktai būtų automatizuotai surenkami, testuojami ar pakuojami. Taip pasiekiamas maksimalus gamybos našumas prisitaikant prie produkto. Pavyzdžiui įdiegus optinę atpažinimo ir paskirstymo funkciją, konvejeriu keliaujantys birūs maisto pramonės produktai yra automatiškai išrūšiuojami. Brokuoti keliauja į vieną talpą, geri – į kitą. Tai gerokai paspartina gamybos procesą, pakeičia rankų darbą. Kai prie konvejerio dirba žmogus ir rankomis rūšiuoja produktus, tai užtrunka ilgiau, neišvengiama ir broko. 

 

Maisto pramonės įmonėms, turinčioms standartinius svėrimo įrenginius, esame sukūrę ir įdiegę konvejerinę sistemą, kuria iki svarstyklių konvejeriu atkeliauja produktai. O po pasvėrimo jie paskirstomi ir išrūšiuojami trimis kryptimis. Toks standartinės svėrimo įrangos modernizavimas, naujų technologinių sistemų pritaikymas nuo gamybos proceso pradžios iki pabaigos yra naudinga investicija, didinanti gamybos apimtis ir našumą. Taip pat naudojame testavimo procesus, pavyzdžiui, testavimą oro srautu. Jį pritaikėme tikrinant plastikines detales po ultragarsinio suvirinimo, ar gaminys sandarus.  

 

 

Pasitelkus automatines technologijas, įdiegus vibrobunkerių automatinį komponentų padavimą (6 vnt.), ultragarsinį suvirinimą, klijų dozavimą, testavimą oro srautu, komponento graviravimą lazeriniu būdu ir panaudojus vaizdo atpažinimo technologijas, pavyko pasiekti, kad įranga gamintų 1300 vienetų per valandą užtikrinant 100 proc. kokybę.

 

Vibrotiektuvai pakeičia rankų darbą ir greitina gamybos procesą

„Baltic Automation“ yra viena iš nedaugelio įmonių Lietuvoje, galinti savo įrenginiuose pasiūlyti rotacinių bei linijinių vibrotiektuvų bei kitus nestandartinius automatizavimo sprendimus, – sako specialistas, – Pavyzdžiui, – integruoti į standartinę įrangą tokias technologines operacijas, kaip komponentų surinkimas (dalys gali būti kietos arba minkštos medžiagos), mechaniškas detalių surinkimas, klijų užpylimo technologija, plastikinių dalių ultragarsinis suvirinimas, gaminių pernešimas manipuliatoriais, robotais, konvejerinėmis sistemomis. Visa tai greitina gamybos procesą, užtikrina geresnę kokybę ir mažina kaštus.“

 

 

Pavyzdžiui, rotacinio vibrotiektuvo funkcija – patiekti tam tikrą detalę, komponentą (varžtą, kniedę, segtukus, kamštelius ar kt.) tokia pozicija, tokioje padėtyje, kaip reikia norint tiksliai atlikti tam tikrą technologinę operaciją. Tai įrenginys, kuris sugeba atrūšiuoti ir suorientuoti chaotiškai į jį supiltą produkciją. Tuomet ją galima tiksliai perduoti į kitus automatizavimo procesus: surinkimą, testavimą, markiravimą ir kt. Vibrobunkeryje (dideliame specialiame inde supilami reikalingi komponentai, kurie vibruojant latakėliais kyla aukštyn), tarkim, butelio kamštelis išvibruojamas užsukimu į apačią 100 proc. tikslumu. Nebūna taip, kad į šoną ar užsukimu į viršų. Galima įdiegti ir tokią technologinę operaciją, kad gamybos procese paskui automatiškai ant jų būtų klijuojamos etiketės ar markiruojama lazeriu. Tam tikros pilnai automatizuotos (visiškai autonominės) gamybinės linijos yra neatsiejama nuo vibrotiektuvų.

 

Vibrotiektuvų privalumai

„Baltic automation“ specialistai pabrėžia, kad vienas vibrobunkeris gali pakeisti mažiausiai 1–2 ar net 5 žmonių rankų darbą. Tokio tipo įrenginių efektyvumas gali svyruoti nuo 300 iki 5000 gaminių per valandą, priklausomai nuo gaminio dydžio.

 

„Parenkame optimalią įrangos technologinio proceso struktūrą (vadinamą „Layout“). Esant poreikiui šiuos įrenginius dengiame specialia garso izoliacine medžiaga, leidžiančia vibrotiektuvų skleidžiamą garsą sumažinti iki 30 proc. Teko įdiegti vibrobunkerį, kuriuo būtų išvibruojamos galvute į viršų 2,5 mm dydžio kniedės. Jeigu šį darbą atliktų žmogus, jam tektų dirbti su pincetu ir tai užtruktų gerokai ilgiau. Taigi naujų automatinių technologinių linijų įdiegimas – geras sprendimas, norint padidinti gamybos efektyvumą.“

 

 

Atsidūrus kryžkelėje, kai nauja įranga yra per brangi, o senoji nebetenkina lūkesčių, arba galbūt reikalinga padidinti produkto kokybę, specialistai pataria pagalvoti apie probleminių ir pasenusių įrenginio mazgų atnaujinimą. Modernizavus senus mechanizmus (ar jų valdymą) pakeitus pažangesniais ir funkcionalesniais, atomatizavus ir įdiegus naujas linijas, integravus papildomas technologines operacijas, gamybos apimtis yra pavykę padidinti daugiau kaip 74 proc.

 

„Baltic Automation“ – jauna įrangos automatizavimo paslaugas teikianti įmonė, kurioje dirba daugiau kaip 10 metų gamybos automatizavimo patirtį turintys specialistai.

Specializuojasi projektų kūrime, susijusiuose su dinaminiais mechanizmais, valdomais pneumatiniais aktuatoriais ir servovarikliais. Kuria ir diegia  automatines technologines linijas, kurių pagrindas – pneumatika ir elektropavaros.

 

 

 

MB „BALTIC AUTOMATION“

Tel. +370 634 442 44

El. p. info@balticautomation.com

www.balticautomation.com

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite