Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Betranšėjės technologijos – kaip atliekami požeminiai darbai, nepažeidžiant paviršiaus?

   2022-07-26

Kaip nutiesti vamzdynus, laidus ir komunikacijas ten, kur yra urbanizuotos vietovės, sutvarkyti šaligatviai, gatvės, greitkeliai, žaidimų aikštelės, arba ten, kur egzistuoja natūralios gamtinės kliūtys, tokios kaip miškai arba vandens telkiniai? Kokiu principu veikia, ką gali ir ko negali betranšėjės technologijos? Kokie kiti jų privalumai, išskyrus tai, kad dirbant nepažeidžiamas paviršius? Kaip betranšėjų technologijų taikymas padeda sutaupyti? Apie tai pasakoja UAB „Drilingas“ direktorius Giedrius Puniškis.

Požeminiai darbai – tradicinės technologijos neatitinka šiandienos realijų

 

 

Požeminiai darbai ilgą laiką buvo atliekami naudojant ekskavatorius arba pneumatinę grunto pramušimo techniką, dar žinomą kaip „kurmis.“ Pirmuoju atveju, kasamos atviros tranšėjos, antruoju atveju, išsaugant nepažeistą paviršių, po žeme formuojamas primityvus tiesus „koridorius.“ Šiandien, tradicinės priemonės užleidžia vietą naujoms – betranšėjėms kontroliuojamo kryptinio gręžimo – technologijoms. Kodėl?

Betranšėjės technologijos leidžia greitai įveikti didelius atstumus, efektyviai kontroliuoti gręžimo kryptį ir gylį, apeinant galimas kliūtis po žeme ir atlikti visa tai nepažeidžiant paviršiaus.

Šiandien, požeminiai darbai dažnai atliekami urbanizuotose vietovėse, kur darbų eigą apsunkina sutvarkytas paviršius ir jau egzistuojančios komunikacijos. Jei darbai atliekami natūralioje gamtinėje aplinkoje, aplinkosaugos sumetimais siekiama išsaugoti egzistuojantį paviršių, pvz. mišką. Jei paviršiaus išsaugojimas neaktualus, o požeminės kliūtys netrukdo – tiesiog taupomas laikas.

Betranšėjės technologijos – ideali priemonė urbanizuotose vietovėse

Betranšėjės technologijos, yra nepakeičiamos, kai reikia atlikti požeminius darbus urbanistinėse vietovėse. Čia, kaip taisyklė, susiduriama su tokia situacija – paviršius yra jau sutvarkytas (prospektai, šaligatviai, žaidimų aikštelės), atvirų tranšėjų kasimas neįmanomas, o po žeme egzistuoja daugybinės įvairiausio pobūdžio kliūtys, tokios kaip jau egzistuojančios komunikacijos, laidai, vamzdynai, požeminės perėjos, garažai, pastatų pamatai ir kt.

Betranšėjų technologijų pagalba, šios kliūtys lengvai apeinamos. Kaip tai pasiekiama? Gręžimo įrangos priekyje yra pritvirtintas zondas, kuriuo pilnai kontroliuojama gręžimo kryptis. Vadovaujantis iš anksto parengtomis topo nuotraukomis ir projektais, kuriuose nurodytos galimų kliūčių koordinatės, šias kliūtis galima saugiai apeiti.

 

 

Betranšėjės technologijos –ne tik miestuose

Betranšėjės technologijos praverčia ir ten, kur svarbu išsaugoti gamtinį landšaftą. Tai gali būti yra miškingos vietovės, pievos, sodai ar įvairūs žemės ūkio paskirties plotai. Betranšėjės technologijos – nepakeičiamos pelkėtose vietovėse, kur ekskavatorius yra bejėgis.

Ne mažiau svarbu efektyvumas ir laiko sąnaudos. Betranšėjės technologijos nėra pigiausias variantas, tačiau efektyvumu lenkia kitas priemones ir padeda mažinti laiko sąnaudas, nuo kurių, atitinkamai, priklauso viso projekto sąmata.

Ką gali betranšėjės technologijos?

Betranšėjės technologijos leidžia, nepažeidžiant paviršiaus, pratiesti po žeme iki 0,5m skersmens ir iki 300m ilgio vamzdynus, apeinant po žeme egzistuojančias kliūtis – čia kalbant apie Lietuvoje naudojamą įrangą, o galingiausi žinomi tokio pobūdžio įrengimai leidžia pratiesti net 3km ilgio gręžinius. Kokie yra kiti betranšėjų technologijų naudojimo privalumai ir galimybės?

Pirma – tai galimybė apeiti pastatų pamatus, arba, jei pastato konstrukcija leidžia, pragręžti jau egzistuojančio pastato pamatus, taip, kad reikalingi vamzdynai būtų atvesti tiesiai į pastatą.

Antra – galimybė panaudoti  betranšėjes technologijas renovacijos metu, kai seni vamzdžiai keičiami naujais. Tokiu atveju, į senąjį vamzdį įvedamas kitas, mažesnio diametro vamzdis, arba įvedamas naujas, panašaus diametro vamzdis, o senasis vamzdis laipsniškai ardomas ir griaunamas.

Trečia – po žeme galima pratempti tiek atskirą vamzdį, tiek futliarą, kuriame talpinami kiti vamzdžiai bei laidai, tokie kaip vandentiekio arba dujų vamzdžiai, komunikacijos, elektra ir kt.

Kas laimima, pasitelkus betranšėjes technologijas?

Naudojant betranšėjes technologijas, išvengiama rizikos, kad bus pažeistos egzistuojančios komunikacijos ir išvengiama avarijų pavojaus; išsaugomas paviršius, kurio atkūrimais kainuoja brangiau, nei šių technologijų panaudojimas; netiesiogiai sutaupoma, nes nėra stabdomas žmonių ir automobilių judėjimas bei komercinė įmonių veikla; taupomas laikas, kas mažina bendrus projekto kaštus.

Tačiau esminis dalykas yra tai, kad daugeliu atvejų betranšėjės technologijos neturi alternatyvų ir yra vienintelė galimybė įgyvendinti sumanytus projektus.

UAB „Drilingas“ teikia specializuotas inžinerinių tinklų statybos, kryptinio valdomo gręžimo bei uždaro prastūmimo paslaugas. Darbai atliekami naudojant Ditch Witch įrangą. Įmonė veikia nuo 2017 m., o įmonės darbuotojai turi sukaupę daugiau nei dešimties metų patirties inžinerinių tinklų statybos srityje. Darbai atliekami visoje Lietuvoje.

 

 

UAB „DRILINGAS“

Direktorius Giedrius Puniškis

Krėvės pr.128E, LT-51110 Kaunas

Tel. +370 650 90690

El. p. info@drilingas.lt

www.drilingas.lt

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite