Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Statybos verslo sėkmė grįsta lanksčiais sprendimais

   2013-04-03

Statybų versle reikia vis daugiau lankstumo. Įmonėms gali rinktis: ar joms reikia pačioms turėti savo pastolius, klojinius, kitą įrangą, ar juos nuomotis. Galima pasistatyti nuolatinį pastatą, o galima - daug greičiau pastatomą, bet pakankamai kokybišką laikiną statinį, kurio kvadratinis metras kainuos nuo 1 000 litų, o reikalui esant gana greit gali būti demontuotas ir parduodamas.
„Net ir statybos įmonei, turinčiai patyrusių specialistų, ne visada paprasta racionaliai nusipirkti pastolius, - sako Žilvinas Bliujus, Kauno rajone, Garliavoje, įsikūrusios įmonės „Transrifus“ direktorius. – Gana dažnai būna, kad nusiperkama jų tūkstančiui kvadratinių metrų sienos, o panaudojama tik kokiems šešiems šimtams. Mat pastoliai montuojami prie konkretaus pastato, kuris neturi ištisinių sienų. Tenka „dengti“ pastoliais posūkius ir kampus, o tada atsiranda įvairių problemų: kartais, sumontavus 500 kvadratinių metrų pastolių, tenka sustoti: pastolių yra, bet paprasčiausiai trūksta komplektuojančiųjų detalių. Mat jų tiesiog buvo pasirinkta tiek, kiek reikia lygiai sienai“.
Pasak pašnekovo, visame pasaulyje priimta skaičiuoti pastolių nuomos kainą naudojant tam tikrą koeficientą, pagal prekių pardavimo kataloge nurodytas kainas.
Įsigyjančios savo pastolius ir norinčios taip sutaupyti firmos neretai neįvertina fakto, kad paskui juos reikės kur nors laikyti – tam reikės sandėlio , sandėlininko. Visa tai didina sąnaudas. Lygiai taip pat, kaip ir susidėvintys, nusimetantys objektuose pastoliai.
„Didžiosios statybų firmos dažnai labiau linkusios galvoti apie pastolių įsigijimą, - pasakoja pašnekovas. – Bet tie, kas ryžosi įsigyti pastolių, paskui pastebi, kad tenka pirkti dar ir dar. Įsigyta įranga kažkur dingsta, po metų, žiūrėk, iš tūkstančio kvadratinių metrų jau beliko septyni šimtai“.
„Transrifus“ ir prekiauja pastoliais, ir juos nuomoja. Įmonė siūlo Prancūzijos firmos „Altrad“ Lenkijos padalinio „Mostostal“ produkciją. Esant reikalui, teikiamos ir pastolių montavimo paslaugos. Įmonė taip pat siūlo pamatų klojinius, taip pat Lenkijos firmos „Zremb“ tranšėjų sutvirtinimus – šią įrangą irgi galima ir išsigyti, ir išsinuomoti.
Bendrovė siūlo ir laikinus mobilius statinius. Tokius statinius, esant patalpų trūkumui, galima labai greit pastatyti, taip pat lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą. Tokie pastatai gali būti naudojami kaip biuro ar kitokios patalpos.
„Kadangi tokie mobilieji nameliai traktuojami kaip laikini statiniai, jiems nereikia statybos leidimo, - pasakoja įmonės vadovas. – Už juos taip pat nereikia mokėti ir nekilnojamojo turto mokesčio“.
Tokie mobilieji nameliai surenkami iš konstrukcijų, gaminamų Austrijos kompanijos „Containex“ gamykloje. Jiems nereikia pamatų, o stovėti jie gali 20-30 metų. Šioks toks minusas yra tai, kad bankai jų nepriima kaip užstato paskoloms.
„Toks mobilus namelis yra gerokai pigesnis už nuolatinį, - pasakoja pašnekovas. – Visiškai įrengto tokio statinio kaina siekia 1 000- 2 300 litų už kvadratinį metrą. Tokius namelius galima ir šiltinti.“
Įsigyjančios savo pastolius ir norinčios taip sutaupyti firmos neretai neįvertina fakto, kad paskui juos reikės kur nors laikyti – tam reikės sandėlio , sandėlininko. Visa tai didina sąnaudas. Lygiai taip pat, kaip ir susidėvintys, nusimetantys objektuose pastoliai. Įsigyta įranga kažkur dingsta, po metų, žiūrėk, iš tūkstančio kvadratinių metrų jau beliko septyni šimtai.
Bendrovė siūlo ir laikinus mobilius statinius. Tokius statinius, esant patalpų trūkumui, galima labai greit pastatyti, taip pat lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą. Tokie pastatai gali būti naudojami kaip biuro ar kitokios patalpos. Kadangi tokie mobilieji nameliai traktuojami kaip laikini statiniai, jiems nereikia statybos leidimo. Už juos taip pat nereikia mokėti ir nekilnojamojo turto mokesčio.

Ar reikia bijoti kiniško krautuvo?
Technika iš Kinijos pas mus dar baugina daugelį. Kaip elgtis: pirkti naują Kinijoje gamintą sandėlio krautuvą, ar verčiau jau įsigyti naudotą techniką, gamintą kitose šalyse?
„Naujas Kinijoje gamintas sandėlio krautuvas kainuoja maždaug tiek pat, kiek 2-3 metus naudotas japoniškas analogas, - sako Darius Paltinavičius, UAB „Transrifus“ marketingo direktorius. – Akivaizdu, kad toks japoniškas krautuvas jau gali turėti kokių nors defektų, o garantijos jau neturės arba ji bus suteikta gerokai trumpesniam laikotarpiui. Tad manyčiau, kad pasirinkimas labiausiai priklauso nuo kiniško gaminio kokybės“.
„Transrifus“ ilgai ieškojo milžiniškoje Kinijos rinkoje kokybiškų sandėlio krautuvų. Teko įdėti daug darbo, važinėti po parodas. Galų gale apsistota ties „Zhejiang Hangcha Imp. & Exp. Co, Ltd“ produkcija, Lietuvoje žinoma HC prekės ženklu. Šis koncernas yra vienas iš 14 didžiausių pasaulio krautuvų gamintojų.
„Tai didžiausias Kinijos krautuvų gamintojas, - pasakoja pašnekovas. – Dėl to japoniškas komplektuojančias dalis jis įsigyja žemiausiomis kainomis, tai suteikia pranašumą prieš kitus Kinijos gamintojus. Krautuvų kainą mažina ir tai, kad įmonė gamina produkciją labai dideliais kiekiais. Tad HC krautuvai 25-30 procentų pigesni nei japoniški analogai. Nenusivylėme ir šių gaminių kokybe, nors atstovaujame HC koncernui jau 8 metai. Neslėpsiu, iš pradžių patiems buvo neramu – juk mums irgi tada turėjo daug įtakos mitas, kad Kinijoje gaminama vien prasta produkcija. Bet dabar jau tvirtai žinome – nepasitikėjimas buvo be pagrindo“.
HC krautuvų privalumas – ne tik maža kaina, bet ir didelės komplektacijos galimybės. Pavyzdžiui, galimas trijų dalių stiebas su pagerintu matomumu, vėdinimo sistema operatoriaus kabinoje, šildomi kabinos stiklai ir kt. Produktų pasiūla - nuo mechaninių palečių vežimėlių iki krovos darbams uostuose naudojamos įrangos. Esama šių krautuvų modifikacijų, varomų vidaus degimo varikliais, patalpų viduje dirbti skirti krautuvai su elektriniais varikliais.
HC krautuvams suteikiama 2 metų, 2 000 darbo valandų garantija.
Manau vertinantiems laiko sąnaudas atsirandančias beieškant kokybiškos naudotos japoniškos ar europietiškos produkcijos, optimaliai sukomplektuotos vartotojo poreikiams yra apie ką pamastyti.

1. Naujas Kinijoje gamintas sandėlio krautuvas kainuoja maždaug tiek pat, kiek 2-3 metus naudotas japoniškas analogas. Akivaizdu, kad toks japoniškas krautuvas jau gali turėti kokių nors defektų, o garantijos jau neturės arba turės trumpesnę.
2. HC krautuvų privalumas – ne tik maža kaina, bet ir didelės komplektacijos galimybės. Pavyzdžiui, galimas trijų dalių stiebas su pagerintu matomumu, vėdinimo sistema operatoriaus kabinoje, šildomi stiklai ir kt. Produktų pasiūla - nuo mechaninių palečių vežimėlių iki krovos darbams uostuose naudojamos įrangos. Esama šių krautuvų modifikacijų, varomų vidaus degimo varikliais, patalpų viduje dirbti skirti krautuvai su elektriniais varikliais.


Žilvinas Bliujus
UAB „Transrifus“ direktorius
Liepų g. 34A, Garliava,Kauno raj.,
Tel. 8 37 337410
info@transrifus.lt
www.transrifus.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite