Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ko nežinojote apie savo pramoninius šaldymo įrenginius?

   2020-08-26

Visi šaldymo ir kondicionavimo įrenginiai veikia tuo pačiu principu – elektros energijos pagalba perkelia šilumą iš vienos vietos ar patalpos į kitą (pvz., į lauko orą, baseino vandenį ar gyvenamojo namo patalpas). Pramonės įmonėse šaldymo proceso metu susidarę dideli šilumos kiekiai į atmosferą paleidžiami tuščiai. Modernėjant technologijoms susidariusią šilumą dabar jau įmanoma sandėliuoti ir panaudoti kituose technologiniuose procesuose. Apie antrinį energijos panaudojimą ir kuo tai gali būti naudinga šaldymo ir kondicionavimo įrenginius turinčioms įmonėms pasakoja daugiau nei 25 metų patirtį sukaupęs UAB „Dorsana“ savininkas Irmantas Karčiauskas.

 

 

Efektyvus taupymas

Šaldymo proceso esmė ir pagrindinis termodinamikos dėsnis itin paprastas: energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, tik viena jos forma virsta kita. Tai elementari fizika. Šaldymo proceso metu pašalinama konkrečioje patalpoje esanti šiluma, kuri perkeliama iš vienos vietos į kitą ir tam sunaudojama elektros energija. Dažniausiai ši šiluma patenka į atmosferą ir tampa tuščiai iššvaistyta energija. Tačiau inovatyvių technologijų dėka, dabar jau yra įvairių prietaisų, tokių kaip, šilumokaičiai, akumuliacinės talpos ir kt., kurie padeda surinkti išskirtą šilumą ir panaudoti ją ne tik naudingai, bet ir efektyviai.

 

Šaldymo ir kondicionavimo įrenginių išskirtos šilumos panaudojimas pramonės įmonėms, nedideliems perdirbimo cechams, maisto prekių parduotuvėms yra naudingas finansiškai. Šiluminė energija bet kokiu atveju yra išskiriama, todėl būtų protinga ją panaudoti kituose technologiniuose procesuose.  Kiek įmonės gali sutaupyti labai priklauso nuo to, ką joms reikia šildyti ir kiek kilovatų šaldymo galingumo yra instaliuota jų eksploatuojamoje įrangoje. Priklausomai nuo poreikio, panaudoti galima net 75–85 procentus išskirtos šilumos. Pavyzdžiui, jei įmonė turi 20 kW instaliuoto šaldymo galingumo, vadinasi, apie 15–17 kW išskiriamos šilumos gali panaudoti kituose technologiniuose procesuose. Greičiausiai ir efektyviausiai išskiriamos šilumos antrinis panaudojimas atsiperka didelio galingumo šaldymo įrenginius eksploatuojančiose įmonėse.

 

 

Maisto pramonėje šios energijos antrinis panaudojimas gali būti ypač efektyvus. Pavyzdžiui, žuvies pramonėje reikia ir šaldymo kamerų, ir rūkyklų. Vienoje vietoje reikalingas šaltis, o kitoje – šiluma. Šaldymo proceso metu išskirtą šilumą galima panaudoti reikiamos temperatūros palaikymui rūkykloje. Tas pats prietaisas naudodamas energiją vieną patalpą atšaldo, tuo pačiu nemokamai išskiria šiluminę energiją, kurią galima panaudoti kituose žuvies apdirbimo procesuose.

 

Platus išskirtos šilumos panaudojimas

Šaldymo įrenginių išskirtą energiją galima panaudoti beveik bet kuriame kitame darbo procese, kur reikalinga šiluma. Šia šiluma galima pašildyti vandenį, kuriuo bus plaunamos rankos, dušų, baseinų vandens šildymui, įrengti grindinį šildymą, pašildyti įmonių kiemus, kad žiemą jie išliktų sausi ir nesusidarytų plikledis, taip pat net gi tokias vietas, kaip šiltnamiai, kad augtų gausesnis derlius ir t.t. Jei pritrūksta kaitros, vandenį visuomet galima papildomai pašildyti boileriuose įmontuotais elektriniais tenais. Tokiu atveju, vis tiek bus sunaudota mažiau energijos pašildymui nei visiškai šalto vandens kaitinimui.

 

 

 

Gamtos tausojimas

Antrinis šaldymo įrenginių išskiriamos šilumos panaudojimas įvairiems cechams ir bendrovėms naudingas ne tik finansiškai, bet taip pat prisideda ir prie gamtos tausojimo. Šaldymo įrenginių į atmosferą išskiriama energija šildo aplinką, o jos surinkimas ir nukreipimas į kitus darbo procesus, padeda sumažinti šiluminį efektą. Negana to, įmonės, kurios nepanaudoja šaldymo įrenginių išskirtos šilumos, naudoja kitokio tipo energiją, pavyzdžiui, elektrą, anglis ar kitokį kurą, kuris prisideda prie gamtos teršimo.

 

Naujai įrengiamiems cechams ir įmonėms iškart siūloma pagalvoti, ar jiems nereikės šiluminės energijos, o UAB „Dorsana“ specialistai pasiūlo, kaip šaldymo įrenginių išskiriama šiluma gali būti panaudojama konkretiems tikslams. Antrinis šilumos panaudojimas kituose darbo procesuose gali būti ypatingai naudingas seniau įrengtiems cechams, įmonėms, kurie tokios galimybės anksčiau paprasčiausiai neturėjo.

 

UAB „Dorsana“ daugiau nei 25 metus specializuojasi šaldymo bei kondicionavimo srityje, projektuoja šaldymo bei kondicionavimo įrenginius, teikia montavimo, garantinės ir pogarantinės priežiūros, remonto paslaugas. Šaldymo įrenginių projektavimas apima itin platų diapazoną – nuo 200 vatų iki 1 megavato.

 

 

 

UAB „DORSANA“

Direktorius: Irmantas Karčiauskas

Vytauto g. 67, Garliava

Tel. +370 37 558384, +370 687 96563

El. p. info@dorsana.lt

www.dorsana.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite