Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

5 dalykai, kurie padės sutaupyti statybose

   2020-03-18

Kaip išvengti skaudžių klaidų, bereikalingų išlaidų ir sutaupyti statybose, kalbėsime su statybų ir generalinės rangos įmonės UAB „Genranga LT“ vadovu Nerijumi Murausku. 

 

 

Sklypo pirkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Būna atvejų, kai žmonės nusiperka sklypą, tačiau jame nėra komunikacijų, jas reikia atsivesti iš kaimyno. Tuomet vandentiekio, nuotekų tinklų savininkas prašo neadekvačios sumos už leidimą prisijungti prie jų įrengtų tinklų. Taigi, perkant sklypą, atkreipkite dėmesį, ar yra sutikimai prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, jeigu nėra tuomet išsiaiškinkite, kam jie priklauso ir reikalaukite sklypo pardavėjo gauti raštiškus sutikimus prisijungti prie šių tinklų.

 

Kaip pasirinkti projektuotojus?

Renkantis projektuotojus paprašykite parodyti jau atliktus jų darbus. Palyginkite kelių skirtingų projektuotojų parengtus techninius darbo projektus, atkreipkite dėmesį į detales, kuo detalesnis projektas tuo mažiau „laisvės“ statybininkų interpretacijoms. Jeigu projekte nebus nurodyta, kaip turi būti atliktas tam tikras mazgas, nekompetentingi statybininkai gali atlikti darbus kaip jie supranta, o tai veda prie statybinio broko. „Svarbu, kad projekte būtų nurodyti konstrukciniai mazgai, sandūros, kad kiltų kuo mažiau klausimų statybininkas“, – atsako N. Murauskas ir pataria daryti detalų techninį darbo projektą, ir statybinės konstrukcinės dalies techninį projektą.

 

Projekto analizė

 „Kuomet sutariame su užsakovu dėl statybos darbų visų pirmiausia pradedame darbus nuo susitikimo su užsakovu, architektu ir techniniu prižiūrėtoju. Išanalizuojame projektą ir pasiūlome, kur galėtume sutaupyti, kokius mazgus galime patobulinti, kokias medžiagas galime pakeisti. Pavyzdžiui, jeigu matome, kad projekte yra įdėta tipinė „ventiliuojamo“ fasado detalė su brangia tvirtinimo sistema, mes visada pasiūlome alternatyvą, kaip galime pasiekti tą patį rezultatą, techniškai išsprendus šį mazgą kitaip ir sutaupant nemažą pinigų sumą užsakovui“, dalinasi „Genranga LT“ vadovas.  

 

Ar galima sutaupyti statybinėms medžiagoms?

N. Murauskas atskleidžia, kad jų įmonė visuomet atlieka konkursą ir renkasi tiekėją bent iš trijų komercinių pasiūlymų statybinėms medžiagoms. Dar svarbu, kokiu principu sudaryta statybos rangos sutartis. Gali būti „atviros knygos“ principu arba fiksuotos kainos. „Atviros knygos“ principas kada sutartas rangovo antkainis dedamas ant visų tiesioginių išlaidų. Tuomet užsakovas gali dalyvauti konkursuose, sekti visus pirkimus ir matyti visas statybos išlaidas. Tokia sutartis dažniausiai pasirenkama nestandartiniams, brangesniems pastatams, kuomet medžiagos yra labai brangios.

 

Fiksuotos kainos sutartyje jau nurodyta visa darbų kaina su medžiagomis. Kaina yra fiksuota ir rangovas prisiima pilną atsakomybę įvykdyti visus darbus už sutartą kainą. Taip užsakovas apsidraudžia nuo objekto „pabrangimo“ ir nenumatytų išlaidų.

 

Statybų įmonė suteikia garantiją ir atsako už klaidas

Papildomų ir nenumatytų išlaidų dažnai atsiranda kuomet yra samdomi statybininkai, dirbantys nelegaliai, su verslo liudijimais ar kt. Jie atsisako pasirašyti atliekamų darbų sutartį, tuomet užsakovas lieka teisiškai neapsaugotas, darbams negalioja jokios garantijos. Turbūt visi, kas yra susidūrę su statybomis yra turėję situaciją, kada statybininkai reikalauja susimokėti už papildomus darbus, nors užsakovas apie juos nieko nežinojo, niekas su juo nederino tų papildomų darbų ir statybos metu niekas neinformavo apie jų atsiradimą. Tai eilinė situacija kuomet žmonės, neturėdami sutarties su statybininkais, tampa situacijos įkaitais.

 

Samdant statybų įmonę to išvengsite. „Mes siekiame, kad klientas liktų patenkintas mūsų suteiktomis paslaugomis, todėl pasirašome rangos sutartį, pridedame detalią sąmatą, statybos darbų grafiką ir laikydamiesi šiuose dokumentuose aprašytų sąlygų, įgyvendiname projektą. Sutartis apsaugo tiek rangovo, tiek užsakovo interesus. Mes suteikiame visas garantijas pagal LR įstatymus ir garantuojame, kad statybos darbų kaina nekils, jeigu nėra atliekami projekto pakeitimai“, – sako N. Murauskas.

 

 

 

UAB „GENRANGA LT“

Nerijus Murauskas

www.genranga.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite