Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

7 technologiniai stebuklai įrengimų gamybos pramonėje

   2020-08-26

Naujos technologijos bet kurioje verslo šakoje sukuria pridėtinę vertę, tačiau mašinų gamyboje jos inspiruoja tikrą proveržį. UAB „Racionalūs sprendimai“ vadovas Darius Liekmanis, žvelgdamas į mašinų gamybos istoriją, išskiria septynias technologijas ar prietaisus, kurie buvo ir tebėra itin reikšmingi šiam sektoriui. Tai – kampinis šlifuoklis, 2D kompiuterinis projektavimas, 3D kompiuterinis projektavimas, CNC frezavimo ir tekinimo staklės, specialūs aliuminio profiliai sparčiam įrengimų konstravimui, lakštinių medžiagų pjovimas vandeniu ir lazeriu bei 3D spausdinimas. 

 

 

Buvo laikai, kai dauguma mašinų detalių buvo gaminamos iš medžio, nes ši medžiaga kur kas labiau prieinama bei lengviau apdirbama nei metalai. Vienas esminių prietaisų, leidusių pakeisti šią praktiką ir išplėsti naudojamų medžiagų pasirinkimą, buvo kampinis šlifuoklis. Metalo pjovimo greitis paspartėjo keliasdešimt kartų nei pjaunant rankiniu būdu, be to išlaikytas priėjimo patogumas.  

 

Dabar projektuotojas 80 proc. laiko gali skirti galvojimui ir tik 20 proc. techninės dalies išpildymui – braižymui. O kol nebuvo 2D kompiuterinio projektavimo, prie to paties darbo dirbdavo kartais net trise – konstruktorius, braižytojas, kopijuotojas. 3D kompiuterinis projektavimas dar labiau automatizuotas procesas, kuris leidžia vienu projektavimu padaryti visas tris būtinas projekcijas, sumažina klaidų tikimybę.

 

Nauji gamybos horizontai atsivėrė, kai atsirado CNC frezavimo ir tekinimo staklės. Su šiais mechanizmais galima pilnai atkartoti net ir sudėtingiausius, nesimetriškus erdvinius kūnus. Tai buvo didelis šuolis, leidęs gerokai išplėsti gamybos galimybes bei pagreitinti serijinį gamybos procesą.

 

Specialūs aliuminio profiliai ne šiaip paspartino konstravimą metale, bet leido, esant būtinybei, įrengimus pagaminti tiesiog per dieną. Anksčiau tam būtų reikėję kelių savaičių arba turėti neišsenkamas detalių atsargas sandėliuose.  

 

Lakštinių medžiagų pjovimas vandeniu užtikrino galimybę pjauti didelių gabaritų įvairias medžiagas pakankamai tiksliai, greitai ir, palyginti, pigiai. Bene didžiausias šio metodo pranašumas – pjaustymo metu iškart aušinama pjovimo zona, kas neleidžia jai deformuotis. Pjovimas lazeriu taip pat tikslus, greitas ir dar ekonomiškesnis tam tikrų lakštinių medžiagų apdirbimo būdas.

 

 

Naujausia technologija yra 3D spausdinimas. Formuojant detales šiuo būdu medžiagos sunaudojama tiksliai tiek, kiek reikia produktui, ir juo galima išgauti sudėtingiausius objektus. D. Liekmanis sako, kad 3D spausdintuvų naudojimas mašinų pramonėje tik augs. Jau ir dabar dažnai apie 50 proc. detalių įrengimams, kuriuos gamina jo vadovaujama įmonė, yra atspausdintos.

 

 

UAB „RACIONALŪS SPRENDIMAI“

Tel. +370 619 15864

El. p. info@racsprendimai.lt

www.racsprendimai.lt

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite