Jei vairuojate automobilį, pagamintą 2014 m. ar vėlesniais metais, jame bus įrengta padangų oro slėgio kontrolės sistema. Didžioji dalis tokių automobilių yra kartu su padangų oro slėgio davikliais. Dėl to Jūsų kelionės saugesnės ir ekonomiškesnės. Tačiau ar viską žinote apie šių daviklių paskirtį, naudą ir eksploataciją? Apie padangų slėgio daviklių privalumus pasakoja UAB „Prekeivis“ (www.paras.lt) atstovas Vilius.

Oro slėgio davikliai. Kokia jų įtaka saugumui ir aplinkai?

Padangų slėgio davikliai yra svarbūs kelionės saugumui ir automobilio eksploatacijai. Svarbu atsiminti, jog kai padanga yra tinkamai pripūsta, jos sukibimas su keliu yra efektyviausias. Jei padanga praranda dalį slėgio, automobilis tampa sunkiau valdomas, stabdymo kelias ilgėja. Jei slėgis padangoje yra per didelis, sukibimas su keliu mažėja, automobilis gali greičiau nuslysti nuo kelio. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo atliktas tyrimas, parodęs, jog apie 40 tūkst. avarijų, nutikusių per metus, maždaug 2000 įvyko dėl per mažo slėgio padangose.

Europoje buvo atliktas panašus tyrimas, kurio metu nustatyta, jog iš 153 000 fiksuotų avarijų, kurioms įtakos turėjo padangų būklė, 6 proc. baigėsi mirtimis. Padangų slėgio daviklis būtų galėjęs užkirsti kelią tokioms nelaimėms.

Tiems, kuriems rūpi ekologija, taip pat prastos žinios: tyrėjai mano, jog dėl mažo oro slėgio padangose, papildomas anglies dioksido išmetimas į aplinką Europos mastu gali siekti net 9 mln. tonų per metus.

Suklusti turėtų ir norintys sutaupyti. Kai padangoje nuolat palaikomas optimalus oro slėgis, padangos gyvavimo laikas pailgėja. Be to, oro slėgio daviklis padangose gali padėti mažinti kuro sąnaudas. Anksčiau minėto tyrimo metu paskaičiuota, jog padangoje esant 0,5 baro mažesniam slėgiui, sunaudojamas degalų kiekis padidėja 2,4 %. Tai maždaug 3,9 milijardo litrų degalų per metus.

 

Kokius daviklius rinktis, naujus ar dėvėtus?

Oro slėgio daviklių gyvavimo laikas yra nuo 5 iki 12 metų, tačiau, dažniausiai, jie būna tinkami naudojimui netgi ilgiau. Svarbu atkreipti vairuotojų dėmesį, jog naudotų daviklių kaina nedaug skiriasi nuo naujų, o naudotų baterija jau būna dalinai išsikrovusi. Dėl didelės korozijos tikimybės dažniausiai tenka keisti ir ventilį, o šis sudaro net 20 proc. daviklio kainos. Be to, naudotus padangų oro slėgio daviklius teks susieti su kitu automobiliu. Suskaičiavus visas šias išlaidas, verta pirkti naujus daviklius. Perkantiems naujus daviklius ir montuojantiems ratus UAB „Prekeivis“ ratų servise, daviklių įdėjimas ir programavimas nieko nekainuoja. Be to davikliams yra taikoma gamintojo garantija, kuri yra nuo 1 iki 3 metų.

 

Ką reikėtų daryti, jei padangų oro slėgio daviklis sugedo?

Pirmiausia, svarbu žinoti, jog kiekvienas padangų oro slėgio daviklis montuojamas specialiais dinamometriniais raktais ir yra veržiamas konkrečia jėga. Davikliai negali būti perveržiami arba priveržiami per silpnai. Jei įvyksta gedimas, kiekvienam vairuotojui aktualu kuo skubiau gauti automobilį sutvarkytą.  Įsitikinkite, jog įmonė, kuri taisys turi pakankamą kiekį atsarginių dalių ir daviklių bei meistrai yra įgudę tinkamai priveržti daviklius. UAB „Prekeivis“ meistrai iš karto daviklį gali pakeisti nauju, operatyviai sumontuoti ir suprogramuoti. Įmonė pati importuoja prekes, todėl visuomet turi pakankamą kiekį atsarginių daviklių, o čia dirbantys profesionalai dažnai konsultuoja kitų servisų darbuotojus. Netgi jei Jūsų daviklio baterija išsikrovė ir nebesiunčia jokio signalo, rekomenduojame atvykti į UAB „Prekeivis“ ratų servisą. Čia rankiniu būdu meistrai suves originalų daviklio numerį ir papildomi programavimo darbai bus nereikalingi. Taip pat tikriausiai dažnas yra susidūręs, kai automobilis neveikia tinkamai, tačiau diagnostikos metu gedimas nerandamas. Su davikliais yra pasitaikę panašių atvejų. Taigi, jei norite, jog daviklio gedimas būtų operatyviai surastas ir pašalintas, įsitikinkite, jog įmonė turi ne vieną diagnostikai skirtą kompiuterį, o bent keletą. Skirtingos programos gali fiksuoti skirtingus gedimus. Jei Jūsų automobilis pagamintas JAV, padangų oro slėgio programavimo įranga skiriasi nuo tų automobilių, kurie pagaminti Europoje. UAB „Prekeivis“ operatyvų servisą užtikrina ir amerikietiškiems automobiliams, kadangi turi ir jiems pritaikytą įrangą.

 

Ką daryti su oro slėgio davikliais keičiant padangas?

Atėjus šaltajam sezonui, keičiate padangas į žiemines, atėjus pavasariui – į vasarines. Jei turite du atskirus padangų ir ratlankių komplektus (žiemos sezonui ir šiltam sezonui) ir tik viename iš jų yra padangų oro slėgio davikliai, keičiant ratus, daviklius reikėtų permontuoti iš vieno ratų komplekto į kitą ir iš naujo suprogramuoti. Tokia procedūra užtruktų laiko atžvilgiu bei Jums kainuotų papildomai. Taigi, rekomenduojame turėti du padangų oro slėgio daviklių komplektus, t. y. abiems sezoninių ratų komplektams. Taip Jums nereikės kiekvieną kartą laukti ir sutaupysite laiką skirtą daviklių montavimui bei programavimui.

Jei domina ne tik davikliai, tačiau atėjo laikas keisti padangas, UAB „Prekeivis“ turi platų asortimentą padangų, ratlankių bei ratų priedų. Profesionalūs įmonės meistrai atlieka ratų montavimo, balansavimo ir taisymo paslaugas. Taip pat UAB „Prekeivis” teikia padangų ir ratlankių sezoninio saugojimo paslaugą. Tai ypač labai patogu, jei su padangomis paliekami ir ratlankiai. Įmonės specialistai nemokamai juos nuplauna, subalansuoja, ir prieš kitą sezoną Jums telieka suderinti laiką, kada atvyksite ratų uždėjimui. Tai užtruks vos kelias minutes.

 


 

 

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/_padangu_oro_slegio_davikliai__priemone_saugumui_uztikrinti/
©2005-2021. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.