Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Kitos paslaugos straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ar gali nuskinta gėlė žydėti 3 metus?

   2019-03-27

Vieni rožes dievina, kiti jų nekenčia dėl aštrių spyglių ir sudėtingos priežiūros, kai norisi kuo ilgiau išsaugoti gražią išvaizdą. Deja, pakankamai greitai tenka jas išmesti net nespėjus pasidžiaugti karališkuoju grožiu. Tačiau rožes, žydinčias iki 3-jų metų ar net ilgiau, įsimylėsite amžina meile. Kokie stebuklai paverčia jas „miegančiomis“, kaip yra vadinamos dėl gebėjimo metų metus išsaugoti natūralų grožį pasakoja salono „Gėlių sala“ vadovė Vaida Aleksandravičienė.

 

 

 

Kaip išsaugomas natūralus rožės grožis?

Stabilizacija – procesas, kurio metu išsaugomas natūralus augalų švelnumas, išvaizda. Šiuo būdu apsaugoti augalai pasaulyje išpopuliarėjo 1980-aisiais metais ir dėl savo ekonomiškumo, lengvos priežiūros ypač mėgiami iki šių laikų. Kaip veikia stabilizacijos procesas, pirmiausiai išbandytas Prancūzijos ir Belgijos mokslininkų? Rožės nuskinamos gražiausioje jų žydėjimo fazėje, merkiamos į stabilizuojantį tirpalą ir jame laikomos 3-7 dienas. Per šį laikotarpį natūralios rožių sultys išgaruoja, o jas pakeičia stabilizuojantis tirpalas. Jį sudaro glicerinas (visų riebalų sudėtyje esanti medžiaga), vanduo bei dažai. Ši sudėtis garantuoja, kad stabilizuotos rožės yra nekenksmingos žmogui bei augintiniams, visiškai suyrančios, draugiškos gamtai. Žinoma, šio proceso metu gali pranykti natūrali rožės spalva, todėl į tirpalą dažnai dedama maistinių dažiklių, kurie suteikia rožei norimą spalvą. Šis procesas padės išgauti ir netradicinių spalvų gėlių žiedus, o tai priklauso nuo dažų spalvos. Stabilizavimo procesas gali būti naudojamas beveik visiems augalams, su kuriais dirba floristai, tačiau kol kas neįmanoma išsaugoti originalaus jų kvapo. Galiausiai rožės yra nuplaunamos, keletą dienų džiovinamos. Tokiu būdu ši daugelio mėgiama gėlė išlieka natūralios išvaizdos, tačiau jos augimo procesas yra stabilizuojamas arba, kitaip sakant, sustabdomas. Rožės ilgą laiką išlieka lyg ką tik nuskintos ir atrodo daug tikroviškiau nei dirbtinės, džiovintos.

 

Stabilizavimas padeda išsaugoti natūralią rožių spalvą bei išvaizdą, todėl jos puikiai tinka ilgalaikėms gėlių kompozicijoms. Jų ilgaamžiškumas leidžia džiaugtis natūraliomis gėlemis bei puošti jomis savo namus, biurą ar bet kokią kitą erdvę, kuriai reikia natūralių spalvų, o jos išliks tarsi ką tik nuskintos vienerius, dvejus ar netgi penkerius metus. Dėl praktiškumo ir lengvos priežiūros jos puikiai pakeičia natūralias gėles – tokioms rožėms nereikia nei vandens, nei saulės šviesos, nei trąšų. Jas lengva transportuoti bei laikyti, nes užima mažai vietos. Kadangi šių rožių natūralios sultys yra pakeistos stabilizuojančiu tirpalu, jų nepuola įvairos ligos, kurios dažnai pražudo įvairiausius kambarinius augalus.

 


 

 

Kaip prižiūrėti šias rožes?

Stabilizuotos rožės yra natūralios kilmės, gali būti įvairių formų bei spalvų, džiuginti net iki penkerių metų. Tačiau labai svarbu jomis tinkamai rūpintis, kad metų metus būtų galima išsaugoti atspalvius, išvaizdą kaip pačią pirmąją dieną. Visų pirma, labai svarbu neleisti šioms gėlėms sudrėkti. Jų negalima laistyti bei laikyti drėgnoje aplinkoje, saugoti, kad ant jų nepatektų vandens (kenkia ir šalia rasojantys langai). Dar labai svarbu jų nelaikyti ant paviršių, kurie buvo apdorojami aliejais bei lakais, nes tai gali pakenkti rožių išvaizdai. Taip pat jų negalima laikyti ant tiesioginių saulės spindulių, arti lempučių ar kitų šilumą spinduliuojančių objektų, nes tai blukina gėlės spalvą. Optimali temperatūra šioms gėlėms 5-30 laipsnių. Jeigu jos apdulka, tuomet galima žiedlapius nuvalyti vos vos drėgna (bet nešlapia) šluoste ar dulkes švelniai nupūsti plaukų džiovintuvu. Nors yra svarbių laikymo aplinkybių, tačiau pati „mieganti“ rožė nereikalauja jokios priežiūros, dėl ko yra mėgiama šiuolaikinių, užimtų žmonių.

 

„Gėlių sala“ – floristikos salonas, 20 metų teikiantis skintų, dirbtinių ir vazoninių gėlių, puokščių, suvenyrų prekybos bei gamybos, dovanų pakavimo paslaugas. Puošiame interjerą, vitrinas, scenas, asmenines ar visuomenines šventes. Mūsų elektroninėje  parduotuvėje http://www.geliubutikelis.lt užsakytas gėles įteiksime visoje Lietuvoje.


 

 

Kaip pastebi salono floristai, nors perkamiausia gėlė yra rožė, tačiau vis dažniau ieškoma nematytų, netradicinių, originalių gėlių bei puokščių. Tokie pirkėjai dažniausiai išsirenka „miegančiomis“ rožėmis puoštus paveikslus, įvairias meniškas kompozicijas pastatomuose, kabančiuose induose ar po gaubtu. Net ir neradusiųjų tinkamo varianto idėjos įgyvendinamos individualiai. Pakuojant dovanas taip pat naudojamos šios rožės, kurios vėliau tampa ilgalaikiu šventės prisiminimu. Žmonės sako, kad šio salono „miegančių“  rožių kompozicijos išskiria iš kitų, ­– jos subtilios, kūrybingos, originalios. Tokios pagyros ir patenkinti klientai yra geriausias salono darbuotojų įvertinimas, skatinantis tobulėti. „Gėlių saloje“ nuolat dvelkia naujomis floristinėmis idėjomis, darbuotojų kūrybiškumu, kurie įkvėpimo nuolat ieško parodose, įvairiuose  pristatymuose.

 

 


UAB „GĖLIŲ SALA“
Tel. +370 616 54324
El. p. geliusala@gmail.com
www.geliusala.lt
www.geliubutikelis.lt

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite