Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ar tikrai žinome kokį vandenį geriame?

   2013-04-02

Bene didžiausias gamtos turtas, kuriuo gausiai apdovanota Lietuva, yra vanduo. Tai atrodo taip savaime suprantama. Mums nereikia jo importuoti, gaminti, kadangi turime gausias požeminių vandenų atsargas. Regis, iš požeminio gręžinio trykštantis vanduo turėtų būti tyras lyg krištolas nešantis tik sveikatą. Bet ar visada taip yra?
Iš tiesų geriamojo vandens kokybe patenkinti toli gražu ne visi. Abejonės dėl vandens kokybės kyla, kai matoma drumsta jo spalva, nemalonus kvapas, pašaliniai skoniai ir pan. Kitą, kiek mažiau akivaizdų, vandens kokybės trūkumą dažniausiai primena buitinė technika: kalkių nuosėdos ant virdulio kaitinimo elementų, sugedusi skalbimo mašina ar užkalkėję vamzdžiai bei čiaupai. Tai rodo, jog kas dieną naudojamas vanduo yra kietas, jame daug ištirpusių kalcio ir magnio junginių. Tačiau didžiausia bėda ne tai. Net iš pažiūros skaidrus, minkštas ir skanus vanduo gali būti pavojingas. Didžiausias pavojus – nitratai, nitritai, pesticidų liekanos ir mikrobiologinė tarša. Jei miestų gyventojai dažniau skundžiasi vandens skoniu, spalva, geležingumu ar kietumu (ypač senuose rajonuose ar senos statybos namuose, kur vanduo atiteka surūdijusiais vamzdžiais), tai individualių gręžinių ar šulinių, mažų vandenviečių vandenyje pasitaiko visko. Tiesa, mikrobiologinė tarša būdinga tik paviršiniams šuliniams. Tai sovietiniais laikais klestėjusio nesaikingo ir neatsakingo trąšų bei chemikalų naudojimo pasekmės: nitratai, nitritai, pesticidai, prasiskverbę ir giliuosius žemės sluoksnius. Maždaug nuo 2008 m. jų imta rasti 50 m bei gilesniuose gręžiniuose – ko nėra buvę anksčiau. Vandenyje ištirpę nitratai ir nitritai kenksmingi kiekvienam, ypač kūdikiams, mažiems vaikams, pagyvenusiems, ligotiems žmonėms. Jie blokuoja organizmo deguonies įsisavinimą, gali sukelti įvairias alergijas, sunkumą, silpnumą, oro trūkumą, apatiją. Pastebėjus panašius simptomus, reikėtų kreiptis ne tik į medikus, bet ir į laboratoriją dėl vandens ištyrimo. Gal „gydyti“ reikia ne žmones, o vandenį?
Norint pagerinti vandens kokybę, visų pirma reikia atlikti jo tyrimus. Tuo įsitikinęs Renaldas Vabuolas, UAB „Krištoliniai vandenys“ vadovas ir vienas iš nedaugelio oficialiai pripažintų vandens ekspertų: „Pasakyti, kad vanduo geras ar blogas – tai nieko nepasakyti. Tik įvertinus visus jo parametrus bei kliento poreikius galima daryti tiksliausias išvadas ir parinkti tinkamiausią vandens valymo sistemą konkrečiam atvejui .“
Ištyrus vandenį, pateikiamos rekomendacijos, kaip pagerinti jo kokybę. Pvz., ar reikia vandenį minkštinti, ar statyti nugeležinimo filtrą ir pan. Toli gražu ne visada būtina statyti dideles filtravimo sistemas. Jei vandens kokybė iš esmės nėra bloga, galbūt pakaks virtuvėje sumontuotos nedidelės geriamojo vandens filtravimo sistemos. UAB „Krištoliniai vandenys“ – amerikiečių kompanijos prekės ženklo „Aquafilter“ atstovė Lietuvoje. Tai ypač aukštos kokybės ir patikimumo filtrai, veikiantys automatiniu principu. Įmonė, jau trylika metų užsiima vandens filtrų parinkimu, prekyba, montavimu, priežiūra, garantiniu bei pogarantiniu aptarnavimu. Jiems teikiamas ne tik 5 metų garantinis, bet ir pogarantinis aptarnavimas. Bene svarbiausias kiekvieno filtro komponentas – jo užpildas, sudedamosios dalys. „UAB Krištoliniai vandenys“ naudojami tik itin aukštos kokybės sertifikuoti užpildai.
Nepriklausomai nuo esamo vandens kokybės, ši sistema paruošia vandenį, atitinkantį geriamo vandens kokybės reikalavimus.
Parodos metu visiems dalyviams ir klientams, užsisakiusiems šią sistemą, dovanojamas mineralizatorius, kuriame vanduo, tekėdamas per specialų kalnų uolienų mišinį, prisotinamas ekologiškai švariais ir žmogaus organizmui naudingais, įsisavinamais mineralais. Taigi jūs galite būti tikri, kad vanduo, kurį geriate, tikrai sveikas ir naudingas.

1. Ne visada vanduo, kurį geriame, yra tikrai kokybiškas. Jo skonis ir skaidrumas dar nėra pakankamas kokybės įrodymas. Vandens kokybę galima nustatyti tik ištyrus jį laboratorijoje.
2. UAB „Krištoliniai vandenys“ atlieka vandens kokybės tyrimus ir pateikia rekomendacijas, kaip pagerinti jo kokybę ir pagal individualius poreikius parenka tinkamiausią vandens filtravimo sistemą.
3. Kompanijos „Aquafilter“ vandens filtrai yra itin patikimi ir garantuoja puikią vandens kokybę.
4. Virtuvėje galima įrengti specialią geriamojo vandens filtravimo sistemą.

Renaldas Vabuolas
UAB „Krištoliniai vandenys“ vadovas
Žeimenos g. 81, Kaunas, 8 37 759112,
www.kristoliniaivandenys.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite