Automobilis – tarsi gyvas organizmas, kuriame cirkuliuoja keletas skirtingų skysčių. Automobilis kvėpuoja oru, degina kurą, sklandžiam darbui naudoja tepalus ir taip toliau. Važiuodami net nesusimąstome, kiek daug skirtingų procesų vyksta vienu metu, tačiau apie visą tai primena kiekvienas apsilankymas automobilių servise. Vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos ne vienas vairuotojas praleidžia pro akis – filtrai.

Įsivaizduokite, kad jūs važiuojate greitkeliu. Kol jūs atsipalaidavęs sėdite prie vairo, jūsų automobilis sunkiai dirba. Po priekiniu dangčiu dūzgia variklis. Į jį teka kuras, oras, jame cirkuliuoja tepalai. Papildomos sistemos užtikrina keleivių komfortą bei saugumą. Pavyzdžiui, net ir nepakeliamai karštą vasaros dieną jūs jaučiatės patogiai, nes jums į veidą pučia maloniai vėsus oro srautas. Visiems šiems procesams užtikrinti yra reikalingi kokybiški filtrai. Apie priežiūrą tikriausiai esate girdėję nemažai, tačiau galima pasikartoti. Štai kokius filtrusturi automobilis ir kaip dažnai juos reikia keisti: 

Oro filtrai.
Jei seniai nekeitėte oro filtro ir pastebėjote, kad mažėja variklio galia ir didėja kuro sąnaudos, labai gali būti, kad jis tiesiog užsikimšo. Oro filtras turi būti pralaidus orui, tačiau nepraleisti smulkių, vos kelių mikronų dydžio dalelių, kurios savo abrazyvu gali pažeisti variklį. Oro filtrus patariama keisti kasmet arba pagal automobilio gamintojo nurodomą ridą, tačiau važinėjant labai dulkėtoje aplinkoje gali tekti keisti ir dažniau. Svarbu išsirinkti labai efektyvų filtrą – taip variklis tarnaus ilgiau. Lietuvoje gaminamų „Mfilter“ prekiniu ženklu pažymėtų filtrų efektyvumas siekia net 99,9 %, todėl į variklį patenka tik labai švarus oras. 
 
Kuro filtrai.
Kuro filtro užduotis – pašalinti nešvarumus ir vandenį, kurie gali apgadinti kuro tiekimo sistemą ar net patį variklį. Užterštas filtras praleidžia mažiau degalų, sutrinka variklio darbas. Tikrai, geriau tokių problemų vengti, todėl kuro filtrą geriausia keisti kasmet, prieš žiemos sezoną, nes šaltuoju metu ypatingai svarbi kuro kokybė.

Tepalo filtrai.
Viena iš tepalo užduočių – pašalinti mikroskopines metalo daleles, kurios tarsi graužia variklį iš vidaus. Tepalo filtrai išvalo tepalą nuo šių nešvarumų ir užtikrina sklandų bei ilgaamžį variklio ir turbokompresoriaus darbą. Tepalo filtrą būtina keisti kaskart keičiant tepalus. Svarbu išsirinkti gerą filtrą, nes kuo švaresnis bus tepalas, tuo ilgiau tarnaus variklis. 

Salono filtrai.
Miesto oras tikrai nėra pats tyriausias ir toks oras labai lengvai patenka į automobilio salono vidų. Oro kokybę automobilio salone užtikrina salono filtrai. Kokybiški filtrai ne tik sulaiko į automobilį plūstančias dulkes, bet ir išmetamąsias dujas, žiedadulkes, alergenus bei kitus ore esančius nešvarumus. Salono filtrą reikėtų keisti bent kartą per metus, o važinėjant dulkėtais keliais – ir du kartus per metus.

O KAIP IŠSIRINKTI GERIAUSIUS FILTRUS?
Pramonėje aukščiausią kokybę garantuoja sertifikatai ir vartotojo pasitikėjimas gamintojo produktu. Širvintų rajone įsikūrusi UAB „Baltic Filter“ įmonė gamina itin aukštos kokybės produktus. Tai patvirtina net tik surinktų sertifikatų gausa, bet ir įmonės teikiama garantija bei ilgametė patirtis. UAB „Baltic Filter“ neseniai atšventė 20 metų gimtadienį – Lietuvoje veikia nuo 1997 metų. Įmonė gamina 2500 skirtingų filtrų modelių, žymimų „Mfilter“ prekės ženklu. Produkcija eksportuojama į 50 pasaulio šalių ir visur yra labai vertinama dėl savo aukštos kokybės. Kuomet jūsų automobiliui prireiks naujo filtro, jums servise ar parduotuvių lentynose reikėtų ieškoti „Mfilter“ logotipu pažymėtų dėžučių. Kodėl?
1. Kokybiškos medžiagos. Viena iš „Baltic Filter“ sėkmės paslapčių – tik kokybiškų žaliavų pirkimas iš patikimų tiekėjų. Tai svariai prisideda ir prie galutinio produkto kokybės.
2. Pilnai kontroliuojamas gamybos procesas. „Mfilter“ prekiniu ženklu pažymėti filtrų gamybos procesas pilnai kontroliuojamas esamuoju laiku. Tai leidžia anksti pastebėti trūkumus ar klaidas. Kitaip tariant,UAB „Baltic Filter“ gamykloje filtrai kuriami nuo projektavimo iki galutinio produkto.
3. Aukštas automatizacijos laipsnis. Automatizuotas gamybos procesas padeda išvengti netikslumų ir preciziškai atlikti kiekvieną žingsnį. „Baltic Filter“ gamybos linijose taip pat taikomas pilnas pagamintų produktų atsekamumo principas.
4. Patikima vidinės kontrolės sistema. „Baltic Filter“ turi kokybės kontrolės laboratoriją, atitinkančią ISO 5011 standarto reikalavimus. Tai leidžia užtikrinti, kad kiekvienas gamyklą paliekantis produktas bus aukščiausios kokybės bei turės ilgą garantinį laikotarpį.
5. Aukščiausių automobilių pramonės standartų sertifikacija. Vienas iš geriausių būdų atskirti įmones gaminančias kokybiškus produktus nuo įmonių gaminančių nekokybiškus – susipažinimas su įmonės turimais sertifikatais. UAB „Baltic Filter“ yra vienas iš tų gamintojų, kuris turi visus pagrindinius automobilių pramonės standartų sertifikatus: ISO/ TS 16949, ISO 9001, ISO 14001.

„Baltic Filter“ produkcijos patikimumo įrodymus būtų galima vardinti ir toliau, tačiau ir taip aišku, kad „Mfilter“ ženklu žymima produkcija yra aukščiausios kokybės. Automobilių savininkai turėtų rinktis šią lietuvišką prekę ir tikrai nesigailės, juolab, kad savo mašinai „Mfilter“ filtrą ras beveik garantuotai. „Baltic Filter“ gamina filtrus, tinkančius maždaug 90 % Europoje eksploatuojamų automobilių. Ši įmonė gamina visus pagrindinius automobilinius filtrus, kurie savo kokybe lenkia daugumą konkurentų. Įsidėmėkite, kada filtrus reikia keisti, ir pasidomėkite „Mfilter“ prekės ženklo gaminiais. 

UAB „BALTIC FILTER“
Alekniškis 9, Širvintų raj.
www.mfilter.lt 
info@mfilter.lt
Tel.: +370 382 30016

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/ar_zinojote_kad_lietuvoje_gaminami_aukstos_kokybes_filtrai_automobiliams/
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.