Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Atgal – į vasarą, arba ar bandėte pasivaikščioti ant vandens?

   2016-01-25

Druskininkuose arba Birštone būtume užtrukę visą dieną – jausdami palengvėjusius kūnus ir saldų nuovargį su žmona svarstome grįždami iš „Girstučio“ baseino. Jausmas – geras.
Nesu aktyvaus poilsio šalininkas, ir jeigu ne uošviai su savo dovana gimtadienio proga – nei straipsniai spaudoje, nei kolegių aikčiojimai nebūtų apniukusią dieną išvilkę mane iš namų.
Rekomendavo gydytojas, išsiuntė – uošviai
Žmonos tėvai padovanojo abonementą šeimai. „Pigiau grybo“, - merkė akį uošvis, kai manoji mėgino protestuoti.  Uošviui mankštą vandenyje pasiūlė šeimos gydytojas. Vanduo sumažina apkrovas sąnariams, stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, gerinama medžiagų apykaita, stiprėja visos raumenų grupės. „Mankšta vandenyje gerina ne tik žmogaus fizinę, bet ir emocinę būklę, kelia nuotaiką“, - konstatavo uošvis, kuriam pritariamai linksėjo žmona. Žodžiu, viskas baigėsi tuo, kad teko išsiruošti ir mums.
Teatras ir baseinas – prasideda nuo rūbinės
Nesu drovus, bet nepatinka stumdytis užpakaliais. Būtent toks įspūdis liko, kai paskutinį kartą lankiausi baseine. Prieš kiek metų?..  Vaizdas nustebina. Na taip, baseinas atsidarė vos prieš kelis mėnesius. Didžiulė erdvė, patogios spintelės. Užraktai – su lustiniais raktais. Taigi, čia ne tie rakteliai, su kuriais gali atrakinti nežinia kiek spintelių. Po lengvo kultūrinio šoko palieku rūbus savo „seife“, ant riešo užneriu „išmanųjį“ raktą, suku į dušą ir tipenu dairydamasis į baseiną.
Pirmas išbandymas
Šilta, šviesu, drėgna. Neįprasta. A, štai kas – nesijaučia chloro kvapo. Užskaitom. 
Vyresnėlis nėrė į plaukimo baseiną, žmona su mažėliu patraukė mokytis plaukti. Per vasarą taip ir neišmoko. Jau septyneri metai, o aš vis nerandu laiko... Dairausi, kur čia pirtys. Lendu į pirmą pasitaikiusią. Čia jau prakaituoja pora tokių kaip aš ruonių ir kelios undinės.  Ryžtas, su kuriuo kopiau į pirties viršūnes išbėga sūriu prakaitu. Daug prakaito. Nepatogu prieš undines, bet prakaituodamas orumo likučius leidžiuosi iš savo viršūnių. Šaltas vanduo – ir kūną užlieja energija. Einu toliau apžiūrėti būsimųjų „medžioklės plotų“.
Veiksmo – visai šeimai
Manoji undinėlė jau relaksuojasi burbuliuojančiame baseine, tykšta vandens srovės, mažėlis kantriai pūkščia su treneriu. Atrodo, ir vandens baimė išgaravusi. Gerai, kad užsiima profesionalas. Manau, iki vasaros išmoks plaukti. Kur vyresnėlis? Antai – jau susirado draugų ir pasikeisdami čiuožia vandens kalneliais. Mielai nusileisčiau, bet... Žodžiu, visi saugūs, užsiėmę. Dairausi. Taigi – čia tas penkiasdešimties metrų baseinas, kurį minėjo uošvis. Renkuosi mažesnįjį. Pradžiai. Atsispiriu ir... „Pūkšt“ gavosi didesnis nei tikėjausi (na, ne visi gali būti tobuli) ir varlyte lėtai iriuosi į kitą galą. Nėra ko kompleksuoti – tokių kaip aš dauguma, nusprendžiu vogčiom apsidairęs aplinkui. Sako, valanda baseine „sudegina“ apie septynis šimtus kalorijų. Beveik pusė mano pietų, todėl nenuostabu, kad imu dairytis, kur čia užkandus ir atsigėrus.
Bare – vienos pagundos
Bare „Stop & Go“ jau randu savąją undinėlę, įnikusią į salotas su karšta vištiena. Dalijasi pirmaisiais įspūdžiais gurkšnodama kavą. „Matei? Yra batutai vaikams, irklentės. – Beria žmona, gurkšnodama kavą. - Sutikau buvusią bendradarbę – Iloną. Dekretinėse atostogose. Neseniai pagimdė. Kai laukėsi, lankė specialias vandens mankštas nėščiosioms. Dabar – vaikšto į bendrus užsiėmimus su vaikais. Sako, kad būdama vandenyje kartu su vaiku, gali labiau atsipalaiduoti, vanduo šalina stresą, stiprina tarpusavio emocinį ryšį. Kadangi užsiėmimai vyksta grupėse, vaikas stebėdamas mamą mokosi būti kolektyve, taip pat prisitaikyti prie naujos aplinkos ir naujų žmonių...“ „Aš irgi laukiuosi“, - šmaikštauju glostydamas pilvą. Gausiame meniu akį ir skrandį gundo sumuštinių vaizdai. Kumpis, saliamis, agurkėliai, padažai... Vienos pagundos. Stop! Dar reikės daryti „go“ į pirtį. Jų keturios, o buvau tik vienoje. Nuodėmė neišbandyti ir žmonai neparodyti. Koks čia kokteilis? Žalios citrinos, salierai, obuoliai, agurkai... Na ne – aš ne žaliavalgis. Imu vaisių kokteilį. „Karibų saulėlydis“. Egzotika. Ką gi, švęsti tai švęsti. Tempiuosi savąją į pirtį, o po to dar manęs laukia didysis baseinas. Nuo vasaros suglebę raumenys pradeda atgauti prarastą formą. Nuotaika kyla...
Sutaupėme ir laiko, ir pinigų
„Pustrečios valandos – pats tas, - murkia šalia automobilyje įsitaisiusi žmona. - Nereikia važiuoti į užmiestį, vargti kelionėje, susitaupo laiko ir pinigų“. Ne veltui juokais vadinu ją šeimos buhaltere. Mūsų padaužos ant galinės sėdynės kažkaip neįprastai ramūs. Nusiplūkę, nuvargę. „Aš galvoju kitą kartą dar nueiti į SPA ir pasidaryti masažą. Mačiau, yra įprastas, holistinis aromaterapinis. Visam kūnui, juosmeniui, pėdoms... Penkiolikai minučių arba valandai“, - tęsia žmona. Man siūlo Aqua aerobikos mankštą. Išvydusi mano perkreiptą miną išberia: „Žinai, tavo nugarai būtų kaip tik. Trenerė minėjo, kad mankšta vandenyje labai gerai ne tik sveikiems raumenis stiprinti, bet ir sergantiems įvairiomis sąnarių ligomis, turintiems stuburo iškrypimus ar kankinamiems pastovių nugaros bei juosmens skausmų, o taip pat sveikstantiems po traumų ar ortopedinių operacijų. Tau gi rudenį visada paūmėja. Ir apskritai mažai judi“. Pajudinu nugarą. Taigi jau ir dabar – visai neblogai. „Klausyk, manau visai gerai būtų kokiai valandai nuvažiuoti po darbo. Mačiau, kad dirba iki dešimtos valandos vakaro. Taip – kokį porą kartų per savaitę ar bent savaitgaliais. Iki vasaros“, - svajoja manoji baseine išmirkusi undinėlė. „Tėti, aš dar neišbandžiau vaikščiojimo ant vandens, su irklentėmis noriu... Kada važiuosime?“ - ant galinės sėdynės ūmai atkunta vyresnėlis mašinai jau įriedėjus į kiemą. Ką gi, ateinančią savaitę – atgal į vasarą...

„Girstučio“ baseinas
Kovo 11-osios gatvė, Kaunas
Informacija ir registruotis tel.: +370 37 37 28 20
el.p. info@girstuciobaseinas.lt
www.girstuciobaseinas.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 06 17 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite