Šiandien, statybos sektorius, kaip ir daugelis verslo šakų, patiria transformacijas – brangstančios medžiagos, kuras, darbo jėgos kaštai verčia persitvarkyti ir ieškoti naujų sprendimų. Kokie yra tie sprendimai? Tai – technologinis, ekonominis efektyvumas ir naujos organizacijos kultūros formavimas. Viena iš tokių inovacijų statybų aikštelėse yra statybinių atliekų presavimo aparatai. Kaip jie padeda taupyti, efektyvinti statybos procesą ir užtikrinti aukštesnę darbų kokybę? Apie tai pasakoja įmonės VR Electric / BALERS atstovas Darius Laurinavičius.

 

Atliekos statybos aikštelėje – kaip efektyviai sutvarkyti?

Ten, kur vyksta statybos darbai, kaupiasi atliekos – statybinių medžiagų pakuotės, maišai, kartonas, plastiko plėvelė, porolonas ir kt. Dažnai, jos tiesiog laikomos pačioje aikštelėje, kur užima vietą, erdvę, vėjo yra išnešiojamos po teritoriją ir už jos ribų, trukdo praeiti bei atlikti darbus – iki to laiko, kol susikaups pakankamas kiekis ir bus organizuojamas išvežimas. Jei atliekų išvežimu užsiima komunalinės įmonės, darbuotojai yra priklausomi nuo išvežimo grafiko, o už išvežimą tenka susimokėti.

Koks yra sprendimas? Atliekų presavimo aparatai, kurių dėka medžiagos yra maksimaliai suspaudžiamos, užima minimalų vietos kiekį ir įgyja tvirtai surišto kubo pavidalą. Šiais aparatais presuojamos tokios medžiagos, kaip kartonas, plastiko plėvele, putplastis, tekstilė, maišai, bakeliai nuo dažų, porolonas, akmens vata ir kt. 

 

 

 

Kas konkrečiai sutaupoma, įsigijus atliekų presavimo aparatą?

Pirma, supresuotos atliekos gali būti saugiai laikomos statybų aikštelėje, kur jos neužima daug vietos, o vėjai nenešioja jų po visą teritoriją.

Toliau, sutaupomi atliekų išvežimo kaštai – išvežant atliekas, mokama ne už svorį, bet už tūrį, turint supresuotas atliekas, rečiau reikės užsakinėti transportą, pakrovimas bus paprastesnis, o išvežimas kainuos pigiau. Jeigu atliekos yra iš principo perdirbamos ir priduodamos supirkėjams, supresuotos atliekos turės didesnę vertę.

Per kiek laiko atsiperka preso įsigijimas, priklauso nuo generuojamų antrinių atliekų apimties. Jei kiekiai dideli, grąža yra pakankamai greita.

 

Atliekų presai – paprastas naudojimas be jokių technologinių iššūkių

Naujos technologijos kartu ir žavi, ir sulaukia įvairių abejonių – ar saugu, ar nebus per sunku ir per sudėtinga?

Atliekų presus sudaro elektrinė dalis ir hidraulikos komponentai. Presai nereikalauja daug priežiūros, išskyrus pačių tiekėjų atliekamą kasmetinį patikrinimą. Esant didelėms apkrovoms, rekomenduojami papildomi tarpiniai patikrinimai, kurių metu apžiūrima, ar nėra sulaužytų jutiklių ir susidėvėjusių dalių.

Presai yra saugūs naudoti, presavimo procesas yra apsaugotas saugos daviklių ir prasideda tik tada, kai preso durys yra uždarytos. Presu naudotis yra paprasta, tam nereikia jokio papildomo pasirengimo. Presas veikia tyliai ir nekelia pašalinio triukšmo.

Preso apačia sukonstruota taip, kad jis gali būti lengvai pervežamas bet kokiais – rankiniais, mechaniniais, automatizuotais ar elektriniais krautuvais. Presams pajungti, naudojamas bendras elektros įvadas, o jei tokio nėra – statybos aikštelėje esantis generatorius.

 

Ne tik pramonės gigantams, bet ir vidutinėms įmonėms

Viena iš paplitusių, bet klaidingų nuostatų yra ta – tokie presai skirti tik didelėms statyboms įmonėms. Tai netiesa – presai yra gaminami įvairaus dydžio ir galingumo. Presai skirstomi į kelias grupes – nedidelio galingumo, nuo 3 iki 10 tonų, vidutinio galingumo, nuo 10 iki 30 tonų, ir galingiausi – iki 200 tonų spaudimo galios. Presai parenkami kiekvienam užsakovui individualiai priklausomai nuo įvairių parametrų, kokiu greičiu, kokiais intervalais, kokiu dažniu ir kokios atliekos yra generuojamos, kiek laiko su presu dirbantis žmogus galės skirti preso aptarnavimui ir kt.

 

Estetika statybų aikštelėje – naujos verslo kultūros dalis

Ilgą laiką, Lietuva buvo žinoma kaip pigių žaliavų ir pigios darbo jėgos šalis, o įmonių konkurencinis pranašumas buvo grindžiamas būtent kaštų taupymu ir sąnaudų mažinimu. Šiandien, Lietuva vis labiau lygiuojasi į aukšto technologinio išsivystymo ir brangios darbo jėgos regionus.

Tai reiškia, kad verslui tenka persitvarkyti, konkurencinį pranašumą grįsti technologiniu efektyvumu bei dėti pastangas, norint pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotą darbo jėgą. Atliekų presai ne tik leidžia mažinti sąnaudas, bet ir padeda kurti naują verslo aplinką – palaikyti švarą bei tvarką statybų aikštelėje, kurti kokybiškai geresnę darbo aplinką, formuoti naują darbo kultūrą, keisti darbuotojų profesinę tapatybę ir skatinti profesionalų požiūrį į darbą.

 

VR Electric yra vienas iš elektros prekių didmeninių tiekėjų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, įmonė prekiauja elektrotechnikos, automatikos, šildymo ir saugos sistemomis. BALERS padalinys prekiauja atliekų tvarkymo, rūšiavimo, smulkinimo bei konvejeriavimo įranga bei plastikiniais gaminiais, tokiais kaip plastikinėmis paletėmis ir dėžėmis, atliekų ir BIG BOX tipo konteineriais. Vienas populiariausių produktų atliekų tvarkymo srityje yra CK International (Jungtinė Karalystė) gaminai įvairių tipų atliekų presai.

Įranga prekiaujama Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, įrenginiams suteikiamas garantinis ir pogarantinis aptarnavimas. Įmonėms pageidaujant, įranga gali būti tiek įsigyjama, tiek išsinuomojama.

 

VR ELECTRIC / BALERS

Tomas Poška, direktorius

Ateities pl. 30A, LT-52163 Kaunas

Tel. +370 37 291 999

El. p. balers@vrelectric.lt

www.vrelectric.lt

www.balers.lt

www.balers.lv

 

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/atlieku_presavimas_statybos_aiksteleje__pokyciu_statybos_sektoriuje_signalas/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.