Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Automatizuoti sprendimai, didinantys gamybos įmonių darbo našumą

   2019-05-24

Įmonėms, užsiimančioms įvairių produktų gamyba ir kurių darbui yra naudojami įvairūs techniniai įrenginiai ar staklės, labai svarbu organizuoti darbą taip, kad įrenginiui „išėjus iš rikiuotės“ būtų operatyviai nustatytas ir pašalintas gedimas ir darbo našumas dėl to nenukentėtų. Taip pat svarbu matyti gamybinius pajėgumus, daryti išvadas apie darbuotojų ir pamainų pajėgumus. Šiam tikslui jau diegiamos išmaniosios sistemos, leidžiančios stebėti gamybos procesą, o įvykus gedimui, operatyviai jį pašalinti. 

 

Išmanieji sensoriai

UAB „Promatik“ vadovas Bernardas Baltrušaitis teigia, kad visas galimas problemas galima laiku nustatyti ar net iš anksto užkirsti joms kelią, į gamybos įrenginius įdiegus išmaniuosius sensorius, operatyvaus gamybos valdymo sistemas ir SCADA monitoringą.

 

Išmanieji sensoriai gali būti įdiegti tiek naujiems, tiek jau naudojamiems gamybiniams įrenginiams bei staklėms. Jie leidžia stebėti ir apskaityti gamybos linijos efektyvumą, prastovų ir darbinių ciklų informaciją, įrangos gedimus, o kai kuriais atvejais net jų priežastį. Visa tai registruojama išmaniaisiais davikliais. Taip pat galima stebėti elektros energijos sąnaudas, gamybinių vienetų, gamybinių metrų kiekius, atliktus aptarnavimus ir jų laikus.

 

Kaip pasakojo B. Baltrušaitis,  visas stebėjimo procesas organizuojamas į gamybos įrengimus integruojant būsenos nuskaitymo įrenginius, kurie realiu laiku nuskaito informaciją apie tai, ar jie dirba, ar nedirba, ar ruošiasi darbui. Šią informaciją gavę gamybos koordinatoriai ar vadovai turi galimybę operatyviai priimti reikalingus sprendimus. Juos priimti palengvina ir įdiegti terminalai su brūkšninių kodų skaitytuvais ir prastovos priežasties įvedimu.

 

Ši sistema, susieta su operatyvaus gamybos valdymo sistema leidžia  viename taške stebėti ir valdyti įmonės gamybinius pajėgumus. Visi į sistemos komplektaciją įeinantys elementai yra sertifikuoti ir pažymėti kokybę garantuojančiu ženklu CE.

 

Operatyvaus gamybos valdymo sistemos

„Promatik“ siūlo įsidiegti automatinio valdymo sistemą, skirtą operatyviniam gamybos procesų stebėjimui. Ši sistema geba kontroliuoti įrenginių būklę, anksti diagnozuoti gedimus bei valdyti skaitmeninius įrengimus.  Visi įmonės gamybiniai procesai apjungiami programuojamų loginių valdiklių tinklu, į kurį sueina informacija iš daviklių (sensorių) ir terminalų, kurie gali būti papildyti skaneriais. Duomenys iš sensorių valdomi universaliu duomenų suvedimo terminalu, kuris adaptuojamas bet kokio tipo gamybiniam įrengimui, nesvarbu kokias jis turi duomenų išvedimo opcijas.

 

B. Baltrušaičio teigimu, įdiegta sistema turi loginius įėjimus kiekvienoms staklėms ir valdoma terminalais, kuriais bus apdorojama staklių būsena. Operatoriui yra galimybė pasirinkti sustojimo priežastį, pagal kurią galima operatyviai išspręsti problemą. Tai atvejais, kai priežastis nėra įvedama, sustojimas traktuojamas ne kaip prastova, o kaip procesas, kai staklės nėra naudojamos. 

 

 

SCADA sistemoje atvaizduojama informacija leidžia atsakingam personalui matyti gamyklos brėžinį ir visą inventorių. Programoje skirtingomis spalvomis atvaizduojamos skirtingos staklių būsenos. Tokiu atveju meistras gali operatyviai pašalinti gedimą, nes gedimo priežastis, esant galimybei, bus fiksuojama sensoriais arba įvedama staklių operatoriaus terminale.

 

Tokios sistemos įmonei suteikia neabejotiną naudą. Jos padeda užtikrinti nepertraukiamą įrenginių darbą, didina įmonės našumą, užtikrina savalaikę įrenginio priežiūrą ir techninį aptarnavimą, fiksuoja įrenginių sustojimo datą ir laiką ir pan. Be to, staklės automatiškai reitinguojamos pagal jų energinį efektyvumą, būklę ir gamybos apimtis, susistemina ir kaupia duomenis apie skirtingų gamyklų įrenginius, jų pajėgumus bei gaminamą produkciją.  Įmonės vadovai turi galimybę matyti ne tik realius pajėgumus, jie taip pat turi apdorotą statistiką, pagal kurią gali daryti išvadas apie darbuotojų ir konkrečių pamainų darbo našumą.

 

 

SCADA monitoringas

Šis sistema leidžia rinkti, kaupti, apdoroti ir vizualizuoti duomenis, stebėti ir diagnozuoti technologinius įrenginius ir užtikrinti optimalų produktų gamybos trukmės ciklą skirtingoms gamybos rūšims bei tipams. Sistemos vartotojas gali realiu laiku lanksčiai kurti, užsakyti ir valdyti savo paslaugas.

 

SCADA monitoringo pagalba galima stebėti įrengimų būseną, pasinaudojant pusiau natūriniu duomenų nuskaitymo principu, kai informacija apie būseną nuskaitoma pagal duomenis, gaunamus iš įrengimą valdančio valdiklio. Tuo metu, kai trūksta papildomos informacijos, ji gaunama, integruojant informacijos nuskaitymo taškus tiesiogiai nuo įrengimo.

 

Ypatingai svarbu ir tai, kad galima nustatyti, ar įrenginys tinkamai veikia, ar nėra sugedęs. Tais atvejais, kai atsiranda prastovos ar gamybos proceso sutrikimai, įrenginys padeda operatyviai atsekti sutrikimo priežastis ir jas valdyti.

 

 

UAB “PROMATIK”

Vadovas Bernardas Baltrušaitis

Taikos 153 D, Kaunas

Tel. +370 657 89786

El. p. bernardas@promatik.lt

www.promatik.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite