Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Automobilio dažymo darbai po autoįvykio

   2019-07-15

Patyrus autoįvykį, dažnai norisi garsiai nusikeikti! Ką tik atsirado daugybė problemų, atimsiančių brangų laiką ir pinigus. Neišvengiamai laukia ir dažymo darbai. Mintyse kirba pagunda važiuoti į draugo rekomenduojamą garažą, kuriame automobilis bus nudažytas pigiau. Ar pasiduoti šiai pagundai? Aptarsime dažymo niuansus bei tam reikalingas technologijas su UAB „Autokėbulita“ autoserviso savininku Mindaugu Butkumi. 

 

 

Kur dažyti – privačiame garaže ar autoservise?

Vienas iš didžiausių privalumų automobilį remontuojant privačiame garaže – tai mažesnė kaina. Vis tik autoservise klientas gauna garantiją atliktiems darbams. „Autokėbulita“ vadovas sako, jog pas juos suteikiama pusės metų garantija dažymo darbams, o jei per šį laiką atsiranda brokas, jis pašalinamas nemokamai.

 

Kitas klausimas – ar privatus dažytojas turės reikiamą įrangą? Automobilio dažymui reikalingas kokybiškas pulverizatorius (purškiklis), šiuolaikiškos šveitimo mašinėlės ir lapeliai. Negana to, ką daryti su aplinkoje tvyrančiomis dulkėmis, kurios pačios pirmosios pasiruošusios nutūpti ant limpančių dažų bei lako? Šiai problemai spręsti naudojamos kameros, kuriose dažomos detalės yra apsaugomos nuo aplinkos poveikio.

 

Taip pat svarbus momentas – tinkama dažų spalva, kuriai parinkti autoservise naudojama brangi įranga. Jeigu privatus dažytojas turi visas šias reikiamas priemones, puiku! Jeigu ne – didelė tikimybė, kad liks brokas.

 

 

Dažų ir spalvos parinkimas

Pasak M. Butkaus, ypač atsakingas darbas yra dažų spalvos atitaikymas. Nors ant kiekvieno automobilio yra parašytas jo dažų kodas, vis tik naudotos transporto priemonės spalva gali skirtis dėl išorės poveikio ar dėl to, kad ji jau buvo perdažyta. Todėl servise pasitelkiama viena iš šiuolaikiškiausių priemonių – spektrofotometras. Jis leidžia 80-90 procentų atitaikyti spalvą. Šio prietaiso kaina siekia 7000 eurų, tačiau jo naudojimas pasiteisina ir leidžia serviso klientams džiaugtis puikiai parinkta spalva.

 

Dažymui būtina naudoti priemones, atitinkančias Europos Sąjungos saugumo reikalavimus. Rinkoje vieni iš tokių geriausių, yra ekologiški „CromaxPro“ vandens pagrindo dažai, šios firmos gruntas bei lakas.

 

Kada reikia dažyti visą detalę, o kada užtenka tik konkrečią vietą?

Reikėtų pasižiūrėti ar erozija nepaveikusi didesnio ploto, negu matosi defektas po autoįvykio. Tokiu atveju rekomenduojama tvarkyti visą pažeistą plotą. Atliekant perėjimą, plotas taip pat padidėja. Esant mažam defektui, technologijų dėka galima dažyti tik pažeistą vietą, o lakuoti visą detalę. Taip sutaupoma, o pažeista detalė po remonto atrodo labai gerai. 

 

 

Darbų eiga

M. Butkus su šypsena sako, jog jo servise darbų eiga prasideda nuo malonaus bendravimo su klientu, įsiklausant į jo poreikius, atsižvelgiant į finansines galimybes. Proceso metu pirmiausia išrenkamos detalės. Po autoįvykio greičiausiai bus reikalingas geometrijos išlyginimas. Paskui reikiama vieta yra šlifuojama, špakliuojama, gruntuojama ir kaitinama. Nekaitintas gruntas toliau džiūva po dažymo ir kartu traukiasi, vėliau atsiranda dėmės, dažų sukritimai, todėl kaitinimas yra svarbus. Vėliau detalė šveičiama, dažoma, lakuojama.

 

Kiek laiko užtruks dažymas?

„Su šiuolaikinėmis technologijomis naują detalę galima nudažyti ir per dvi valandas. Būna tokių ekstra atvejų kai klientas prašo skubiai nudažyti naują detalę. Šiandieną naudojame laką, kuris po 5 minučių jau būna pilnai išdžiūvęs, todėl galime išpildyti tokį pageidavimą. Vis tik ši technologija labai brangi ir mes ją renkamės tik išskirtiniais atvejais“, – pasakoja M. Butkus.

 

Jeigu automobilį galima atsiimti jau kitą dieną, tai nereiškia, jog buvo neišlaukta, kol priemonės išdžius. Tiesiog dažymo procese naudojamose kamerose, vyraujant 60 laipsnių temperatūrai, detalės pilnai išdžiūva po lakavimo jau po 40-60 minučių.

 

 

Į ką atkreipti dėmesį pasiimant automobilį iš serviso?

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį ar geometrija yra taisyklinga. Patariama patikrinti ar visos detalės surinktos. Svarbu įsižiūrėti į vietą, kuri buvo dažyta, tačiau į ją reikia žvelgti iš arti, prie ryškios šviesos. Kartais defektai nematomi iš priekio, bet pasimato iš šono. Puikiai atlikus darbą nudažyta vieta turi blizgėti, nesiskirti spalva, turi nelikti dulkių. Pabraukus su ranka galima pajausti ar nėra prilipę mažos šiukšlelės, ar lakas nėra nubėgęs.

 

Kiek kainuoja dažymo malonumai?

Ar brangus malonumas yra automobilio dažymas priklauso nuo ploto, detalės dydžio ir kiek jėgų, laiko reikalaus remontas. Vienos detalės kaina gali svyruoti nuo 100 iki 200 eurų. Na, o mažas įbrėžimas atsipirks ir pigiau.

 

Jeigu kyla klausimas, kaip sutaupyti, patarimas būtų – pasirinkti saugų greitį, neskubėti kelyje ir taip išvengti autoįvykio bei daugybės problemų po jo. Nenusiminkite, jeigu problemų jau yra, tiesiog patikėkite savo automobilį reikiamą įrangą turinčiam servisui ir džiaugsitės greitu, kokybišku rezultatu.

 

 

 

UAB „AUTOKĖBULITA“

Vadovas Mindaugas Butkus

Radastų g. 3, Giraitės k., Kauno r. LT-54310

Tel.: +37061747447

www.autokebulita.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 15 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite