Jeigu Jūsų tikslas - pailsėti
Kaunietis Ričardas Žilaitis į Japoniją vyko ne domėtis tolimos šalies kultūra, pasidairyti į kultūrinius paminklus, o išmokti kendo. Tai Lietuvoje iki šiol dar nepropaguota dvikovos menų šaka, daugelyje šalių populiari dėl savo paskirties – sportuojančiam žmogui svarbiausia ne nugalėti, o pailsėti.
“Vis daugiau žmonių nesugeba atsipalaiduoti nuo įtempto gyvenimo, stresų. Kendo yra puiki priemonė pailsėti”, - sakė R. Žilaitis.
Iki šiol Tailando bokso meno mokęs treneris Ąžuolyno sporto ir sveikatingumo centre tris kartus per savaitę veda kendo užsiėmimus.
Kas yra kendo? Pasak R. Žilaičio, tai yra dviejų žmonių, norinčių pasidalinti išgyvenimais, pailsėti, bendravimo forma. Tai daroma bambukinio kardo “šinai” pagalba. Kendo - tai pirmiausiai dvasinis savęs ugdymas ir tik vėliau - fizinė jėga. “Tai - problemos sprendimas neišsitraukus kardo iš dėklo. Reikia suprasti vieną, kad kendo yra daugiau nei nugalėti priešą”, - sakė pirmasis Lietuvoje kendo treneris.
Sportuojantieji kendo dėvi šalmus, krūtinės ir liemens apsaugas, mūvi storas pirštines. Lietuvoje dar nematytos sporto šakos taisyklės yra griežtos – galima taikyti tik į nurodytas priešininko kūno vietas. Kendo padeda išsiaiškinti savo silpnąsias vietas ir yra puiki priemonė atitrūkti nuo kasdieninės rutinos.
Jo tvirtinimu, kendo itin tinka moterims. Pavyzdžiui, Japonijoje, moterys noriai lanko kendo užsiėmimus. Silpnajai lyčiai patinka toks kovos būdas, kuomet gali save realizuoti ir išsikrauti, nuimti sunkios darbo dienos stresus.  Kendo tvirtina valią ir, tikriausiai, dėl to moterys taip noriai vaikšto į užsiėmimus su savo vaikais.
Pasak R. Žilaičio, Japonijoje kendo sportuoja ir tėvai, ir vaikai. Mažasis kovotojas su hakama stovi vienoje eilėje su suaugusiais ir daro tuos pačius pratimus: “Pastebėjau vieną labai malonų akiai vaizdą: tėvai atvedė į treniruotę savo 3 metų sūnų ir 7 metų dukterį. Treniruotei įpusėjus, japonas mokytojas pakvietė kartu sportuoti ir tėvą. Pabandykite įsivaizduoti džiaugsmą vaikų akyse!”.
”Papasakoti apie kendo, nepademonstravus, kaip vyksta treniruotės, nepaaiškinus pagrindinių principų, yra sunku. Žinoma, geriausia pačiam išbandyti ir susidaryti nuomonę. Nugalėti priešininką yra viena, bet nugalėti save sunkioje situacijoje yra svarbiau. Ir tai priimtina daugiausiai vyrams, bet...”, - pasakojo R. Žilaitis.
Išvada: ateikite į kendo užsiėmimus ir išbandykite naują atsipalaidavimo būdą.


 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/azuolyno_sporto_ir_sveikatingumo_centras_-_aistra_sportuoti/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.