Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Kitos paslaugos straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

„Baltoji juosta“: ambicingas plėtros projektas, nauja produkcija

   2007-08-10

Kauno UAB „Baltoji juosta“ šiuo metu įgyvendina ambicingą investicinį projektą. Įmonė pradėjo gaminti savaiminio kopijavimo ir lipnų popierių, kurį iki šiol importuodavo. Naujoji produkcija leis geriau patenkinti bendrovės klientų poreikius, sudarys galimybę „Baltajai juostai“ išplėsti eksportą į kaimynines šalis.

„Įmonė plečiasi, įsigijome dalį bankrutavusio Kauno popieriaus fabriko pastatų – techninio popieriaus gamybos cechą, kurio bendras plotas siekia net 10 tūkstančių kvadratinių metrų, - sakė Anatolijus Turminas, UAB „Baltoji juosta“ generalinis direktorius. – Dabar šiuos pastatus renovuojame, remontuojame. Taip pat  pritaikome mūsų gamybos procesui dalį ten buvusių įrengimų. Mūsų gamybos technologija yra pažangi, ekologiškai švari, vietoj anksčiau šiose patalpose naudotų agresyvių chemikalų naudojame vandenį. Ir mūsų produkcija su čia anksčiau gaminta turi tik tiek bendra, kad tai irgi popierius.“

Renovuoti įrengimus Kauno bendrovei padeda Danijos įmonė, kuri teikia kompleksinę pagalbą – ten, kur galima pritaikyti naujoms technologijoms seną įrangą, ji pritaikoma, o jeigu to neįmanoma padaryti, iš Danijos atgabenama ir sumontuojama nauja.  

Šį pavasarį „Baltoji juosta“ jau įsisavino dalį įsigytų pastatų. Tad lygiagrečiai  su atnaujinimo darbais dalyje pastatų jau vyksta ir naujosios produkcijos gamyba - pradėtas gaminti savaiminio kopijavimo popierius. Lipnaus popieriaus gamyba bus pradėta šiek tiek vėliau, kai Danijos partneriai baigs sumontuoti tam skirtą šiuolaikišką technologinę įrangą.

Anksčiau „Baltoji juosta“ iš Vakarų Europos įmonių pirko savaiminio kopijavimo popierių, o iš jo gamino kasos aparatų juostas. Vakarų Europoje buvo perkamas ir lipnus popierius, iš kurio Kaune būdavo gaminamos įvairios etiketės. Ši gamyba išliks, jos žaliavos poreikius didele dalimi tenkins „Baltosios juostos“ naujosios produkcijos gamintojai. Dalį savaiminio kopijavimo ir lipnaus popieriaus bendrovė planuoja parduoti etikečių, kasos juostų, sąskaitų-faktūrų ir kitos produkcijos gamintojams.

„Naujoji įranga moderni, todėl dirbs tiksliau – o tai reiškia, kad ir kokybiškiau, - sako įmonės vadovas. -  Be to, turime kuo daugiau dėmesio skirti ir vis griežtėjantiems ekologiniams reikalavimams. Todėl, įmonė jau daugiau kaip 3 metus sėkmingai dirba pagal LST EN ISO 9001 ir LST EN ISO 14001 standartus, kurio dėka gaminama kokybiška produkcija atitinkanti klientų keliamus reikalavimus, taip pat užtikrinamas racionalus išteklių naudojimas ir ekologijos apsauga.“

Įmonės planai ambicingi: įgyvendinus visą rekonstrukciją ir įdiegus naujas technologijas „Baltoji juosta“ per mėnesį turėtų pajėgti pagaminti apie 100 tonų savaiminio kopijavimo popieriaus ir 600-700 tūkstančių kvadratinių metrų lipnaus popieriaus. Šiuo metu tokios produkcijos negamina jokia kita Lietuvos įmonė, negaminama ji ir Rusijoje - importuojama iš Vokietijos ir Skandinavijos šalių.

Įmonės vadovas džiaugiasi galėdamas savo veikla prisidėti prie miesto pramoninės plėtros. Visa tai būtų galima įgyvendinti daug greičiau ir didesniu mastu, bet tam reiktų Europos Sąjungos paramos, kuri įmonei padėtų ne tik išvystyti šį projektą, bet ir būtų paskatinimas realizuoti naujus: „Džiaugiamės, kad įmonės plėtrai idėjų tikrai netrūksta ir tikimės, kad ateityje realizuosime dar daugiau naujų produktų.

Gerai, kad ir Lietuvoje yra patikimų investuotojų, kurie ryžtasi investuoti į besivystančias įmones ir nevengia rizikingų projektų, - džiaugiasi direktorius Anatolijus Turminas dabar sėkmingai bendradarbiaudamas su Šiaulių banku.“

„Baltosios juostos“ įgyvendinamas investicinis projektas sukurs Kaune nemažai naujų darbo vietų. Bendrovėje, kurioje šiuo metu dirba apie 40 žmonių, baigus įdiegti naująją gamybą darbo vietų skaičius turėtų ūgtelėti 30-40 procentų. Kur kas didesnio laukiama apyvartos šuolio – planuojama, kad „Baltosios juostos“ pardavimai 2-2,5 karto viršys pernykščius. Išaugusios įmonės pajamos ir darbuotojų skaičius prisidės prie šalies ir miesto biudžetų papildymo.

„Baltoji juosta“ ir iki šiol maždaug 60 procentų produkcijos parduodavo kaimyninėse  šalyse – Rusijoje, Baltarusijoje, Latvijoje. Natūralu tikėtis, kad naujoji įmonės produkcija eksportą dar labiau išaugins.

Be minėtos produkcijos gamybos, bendrovė prekiauja kartonu ir įvairiu popieriumi, importuotu iš Švedijos, Suomijos, Vokietijos. „Baltojoje juostoje“ teikiamos popieriaus supjovimo paslaugos, čia gaminamas fakso aparatams ir spausdintuvams skirtas popierius.

„Šiemet planuojame įsigyti spaudos mašiną, kuri leis patiems spausdinti ant kasos juostų, - sakė Anatolijus Turminas. – Juk ant kasos juostų antrosios pusės paprastai spausdinama įvairi reklama – anksčiau tą darbą patikėdavome atlikti kitoms įmonėms. Turėdami savo spaudos mašiną užsakovams galėsime pasiūlyti priimtinesnius terminus – taip bus jau vien dėl to, kad nereikės gaišti laiko vežiojant popierių į kitas įmones ir atgal. Nieko stebėtino, kad dirbant sau ir kokybė būna geresnė -  tai irgi palankiau mūsų klientams.“  

Pasak įmonės vadovo, šiemet planuojama įrengti ir kasos juostų pjovimo automatinę liniją – tai irgi leis maždaug ketvirčiu padidinti šios produkcijos gamybos apimtis.

„Tai mums itin aktualu – šiuo metu nespėjame vykdyti užsakymų,“ – sako generalinis direktorius.

Bendrovė atnaujina transporto parką – klientams produkcija dažnai išvežiojama savo tranportu. Vilniuje esantis įmonės filialas leidžia greičiau ir kokybiškiau aptarnauti šalies sostinės ir jos apylinkių klientus.

„Taip pat galime pasidžiaugti, kad per ilgą įmonės veiklos laikotarpį sugebėjome surinkti didesnę ir patikimą darbuotojų komandą, kurios pagalba ir esame pajėgūs įgyvendinti naujus projektus, o, kad jų netruktų, stengiamės pritraukti ir sudominti jaunus ir šiuolaikiškai mąstančius vadybininkus, - sako įmonės vadovas“.

UAB „Baltoji juosta“
Kombinato g. 9, Kaunas
Tel. (8 37) 350 209
Faks. (8 37) 452 122
El. paštas: office@baltoji-juosta.lt
www.baltoji-juosta.lt

Ševčenkos g. 14/16, Vilnius
Tel. (8 5) 233 0538
Faks. (8 5) 233 0538
El. paštas: vilnius@baltoji-juosta.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite