Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Betoninių grindų sprendimai pramoniniams objektams

   2021-07-21

Gerai paruoštos, patikimos ir ilgaamžės grindys pramoniniuose ir sandėliavimo objektuose turi didžiulę reikšmę – bet koks jų paviršiaus pažeidimas gali sutrikdyti kruopščiai suderintą verslo procesą, o tai, savo ruožtu, gali lemti didelius finansinius nuostolius. Tad, statant ir remontuojant pramoninius bei sandėliavimo objektus, verta skirti ypatingą dėmesį kokybiškų ir tvirtų pramoninių grindų betonavimui. 

 

 

Technologinės siūlės – ne visada geriausia išeitis

Betonui būdinga įšilus plėstis, o atvėsus – susitraukti. Siekiant išvengti tokių temperatūrinių judėjimų metu galinčių atsirasti įtrūkimų, didesnio ploto patalpose techniniai standartai rekomenduoja įrengti vadinamąsias temperatūrines siūles. Tai amortizuojančios juostos, išdėstytos tam tikru atstumu viena nuo kitos. Jų pagrindinė paskirtis – sugerti temperatūrines betono deformacijas.

 

Tačiau tose pramoninėse ir sandėliavimo patalpose, kurių grindimis vyksta aktyvus technikos judėjimas, šios siūlės ne tik gelbsti grindis, bet ir pakiša koją ratuotai technikai: vis atsidurdami į grindyse esančią nedidukę kliūtį, kur kas greičiau susidėvi jos ratai.

 

Tad, siekdami išvengti papildomų išlaidų padažnėjusiam ratų keitimui, daugelis užsakovų kreipiasi į betonavimo specialistus, kad kartu su jais rastų saugų ir ekonomišką sprendimą, kuris padėtų prailginti krovos technikos gyvavimo laiką bei nepakenktų pačiam grindų betonui.

 

Kelis tokius sprendimus gali pasiūlyti Kaune įsikūrusios bendrovės „ARstatyba“ specialistai, sukaupę didelę patirtį pramoninio betonavimo darbuose.

 

 

Įžambios temperatūrinės siūlės vietoje standartinių

Standartiškai deformacinės siūlės įrengiamos stačiu kampu sienų atžvilgiu. Didžiulėse pramoninių objektų patalpose tai labai patogu atlikti remiantis konstrukcinėmis kolonomis, išdėstytomis lygiu ir prognozuojamu atstumu viena nuo kitos.

 

„Jei temperatūrinė siūlė grindimis eina įstrižai, važinėjančios grindimis krovos technikos ratelius ji vis viena ilgainiui nutrins, – neslepia tiesos „ARstatybos“ vadovas Artūras Pranskūnas, – bet, kadangi rateliai kerta ją ne visuomet toje pačioje vietoje, jie dils šiek tiek tolygiau, o gyvuos – ilgiau.“

 

Šis sprendimas tik labai nežymiai padidina išlaidas grindų įrengimui, o štai eksploatacines krovos technikos sąnaudas apmažina pastebimai. Pasak A. Pranskūno, jį dažniausiai renkasi tie užsakovai, kurių objektuose krovos technikos judėjimas nėra didžiulis. Mat, iki galo neišspręsdamas ratų nusidėvėjimo problemos, įžambių siūlių metodas ją tiesiog sumažina iki pakenčiamų dydžių.

 

Besiūlė technologija su dvigubu armavimu

O štai didžiuliams objektams su labai aktyviu technikos judėjimu grindys turėtų būti įrengtos ypatingai. Visiškai atsisakyti judėjimui trukdančių temperatūrinių siūlių padeda vadinamasis dvigubas armavimas. „Tai metodika, leidžianti sumažinti temperatūrines betono deformacijas iki kone visiško minimumo, – teigia „ARstatybos“ vadovas.

 

Standartiškai lietinės betono grindys per visą plotą armuojamos metaline armatūra. Dvigubas gi armavimas numato papildomą sustiprinimą tose vietose, kur temperatūrinių deformacijų rizika yra didžiausia – ties kolonų kampais, nukreiptais į patalpos vidų. Antrasis armavimo sluoksnis – tai ~0,5×1 m metalinio tinklo atraižos, klojamos prie pat kampo taip, kad su pirmuoju sluoksniu sudarytų apie 45° kampą. Toks armavimo būdas paverčia betonines grindis vientisu, nepavaldžiu temperatūrinėms deformacijoms monolitu.

 

Žinoma, šis metodas įgyja vis didesnį populiarumą tarp tų verslo klientų, kurie savo dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų patalpose brangina kiekvieną jiems pelną nešantį kvadratinį metrą ir siekia kuo didesnio procesų efektyvumo. Tokio mastelio objektuose padidėjusios grindų įrengimo išlaidos atsiperka sklandžiu ir ilgu technikos darbu, o tai savo ruožtu reiškia gerai sukontroliuotas eksploatacines išlaidas.

 

Tokios dvigubo armavimo grindys išlaiko visas pramoninėms grindims būdingas savybes, dėl kurių betonas ir yra toks populiarus. Jos atlaiko didžiules apkrovas, intensyvų mechanizmų veikimą ir judėjimą. Jos atsparios irimui ir temperatūros kaitai, elektros srovei, drėgmei, nešvarumams. Be to, betoniniams paviršiams būdinga tam tikra pramoninio stiliaus estetika, kurią įvertina ne tik gamybos ir sandėliavimo bendrovės, bet ir architektai bei dizaineriai.

 

MB “ARstatyba” betonavimo meistrai pasiruošę atlikti pramoninių betoninių grindų klojimą įvairaus tipo patalpose. Dangos, išklotos kvalifikuotų patyrusių meistrų, daugelį metų padės pamiršti apie būtinybę remontuoti ar keisti pramoninių, ar sandėliavimo patalpų grindis.

 

 

MB "ARSTATYBA"

Partizanų g. 61, Kaunas

Tel.  +370 616 02667

El. p. grindudarbai@gmail.com

www.facebook.com/grindudarbai

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 08 04 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite