Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Betranšėjos technologijos: ką būtina žinoti ir kada geriausia taikyti?

   2022-07-27

Turbūt kiekvieno išpuoselėto sklypo šeimininką neramina, kai sugenda komunikacijos ar suvokiama, kad sukūrus gerbuvį kieme reikės vėl kasti ir vesti vamzdžius, kabelius ir panašiai. Tačiau yra būdas išsaugoti gražų kraštovaizdį ir tuo pačiu atlikti visus darbus – tai atliekama betranšėjų technologijų pagalba. Plačiau apie šią technologiją pasakoja UAB „Dividus“ vadovas Vytautas Baziulis. 

 

 

 

Technologija, kuri padės išsaugoti ne tik gerbūvį

Betranšėjos technologijos arba kitaip kryptiniai gręžimai yra vamzdžių klojimo būdas, kai nėra pažeidžiamas žemės ar kitas paviršius. Tai naudinga ne tik individualių namų savininkams, kurie nori nesugadinto išpuoselėto kraštovaizdžio, bet ir pramonės objektams, kuriuose norima įvesti komunikacijas ir panašiai. Pavyzdžiui, rekonstruojant gamybos cechą gali prireikti įvesti nuotekų nubėgimą. Betranšėjų technologijų pagalba galima iš lauko atvesti vamzdį į tam numatytą vietą gamybos patalpose ir išvengti viso grindinio ir grindų ardymo. Kryptinis gręžimas naudingas ir laukinės gamtos vietovėse ar net kai komunikacijas reikia tiesti, o kelią pastoja plentas ar gatvė.

„Betranšėjų technologijų pagalba išeina vamzdžius tiesti per miškingas vietas, upes, trinkeles ar net greitkelį. Iš tiesų, ši technologija tiks visur, kur negalima ar nenorima kasti žemės paviršiaus ar net grindinio“, – pasakoja Vytautas Baziulis.

Betranšėjos technologijos gali būti naudojamos ne tik tiesiant naujas komunikacijas – nuotekų, dujų vamzdžius, elektros kabelius, ir panašiai, bet ir rekonstruojant ar remontuojant jau esančius. Kryptinis gręžimas atliekamas trasos pradžioje iškasus reikiamo gylio duobę, bei trasos pabaigoje taip pat reikalinga duobė. Tačiau išvengiama viso paviršiaus ploto kasimo ir ardymo darbų.

„Iškasus duobę yra kišamos metalinės štangos. Jų pagalba yra padaromi darbai iki galutinio taško. Jame prisikabinama norima medžiaga, pavyzdžiui, vamzdis. Futliaro pagalba jau galima traukti elektros kabelį, dujų vamzdį ir panašiai“, – darbų eigą aiškina Vytautas Baziulis.

Kryptinio gręžimo privalumas yra tai, kad galima bet kuriuo momentu keisti gręžimo kryptį. Darbų metu reguliuojamas aukštis, gylis ir fonas. Pavyzdžiui, atliekant gręžimo darbus ir sutikus kliūtį – kitų komunikacijų vamzdžius – galima nukreipti darbus po jais ar virš jų ir toliau tęsti procesą. Betranšėjos technologijos leidžia komunikacijų klojimo darbus atlikti greičiau, nes jų metu nereikia atlikti visos trasos kasimo darbų, samdyti papildomų specialistų šiam darbui.

 

 

 

Kada betranšėjos technologijos yra naudingiausios?

Patyręs ekspertas sako, kad betranšėjos technologijos vis dėlto yra sudėtingesnis kelias vesti komunikacijas. Ne visada darbus galima atlikti dėl numatomų darbų vietoje esančių kliūčių – didelių medžių, stovinčių pastatų ar kitų kliūčių. Tad, prieš nusprendžiant atlikti darbus geriausia pasitarti su patyrusiais specialistais.

„Nuvykę pas klientą visada žiūrime, ar yra techninės galimybės atlikti darbus. Pavyzdžiui, ar jau yra komunikacijos, apžiūrime sklypų ribas. Dar svarbus faktorius yra atstumai, kuriems yra taikomi techniniai reikalavimai, kuriais remdamiesi ir atliekame darbus. Todėl prieš pradedant, būtina visus šiuos faktorius įvertinti“, – sako. V. Baziulis.

Ekspertas sako, kad dirvožemis įtakos darbams neturi, tačiau įranga turi limitą kryptinio gręžimo atstumams. Tai yra, standartiškai galima atlikti darbus 150 – 250 metrų ilgyje vienu gręžimu. Esant reikalui galima trasos ilgį išplėsti ir iki daugiau nei 300 metrų, tačiau tam reikalinga pritaikyta technika.

„Yra tam tikro pobūdžio projektų, kur numatyta esamų tinklų rekonstrukcija. Na, koks senas nuotekų vamzdis, kurį reikia pakeisti. Tad, kad neatkasinėti viso paviršiaus yra kišama į esamą vamzdį plėstuvas, kuris plečia kanalą ir tuo pačiu traukiamas naujas darbinis vamzdis“, – atskleidžia V. Baziulis.

Pasak eksperto, dažniausiai klientams betranšėjos technologijos pasitarnauja užmiršus atlikti kai kuriuos darbus. Ypač dažnai tai nutinka statant naujus namus.

„Žmonės atlieka statybos darbus, įsiveda komunikacijas, vėliau susikuria gerbūvį. Tačiau galutiniame etape supranta, kad kažką pamiršo – lietaus kanalizaciją ar panašiai. Asfaltas išlietas, trinkelės sudėtos, kraštovaizdis sukurtas – tad belieka pasitelkti betranšėjas technologijas ir nesudarkant viso sukurto vaizdo sutvarkyti pamiršus darbus. Tai tikrai puikus būdas turėti ir reikiamas komunikacijas, ir nesugadinti kiemo“, – sako Vytautas Baziulis.

Kryptinis gręžimas gali būti atliekamas didžiąją metų dalį – svarbiausia, kad lauke nebūtų didelio įšalo. Darbams atlikti viena iš pagrindinių medžiagų yra vanduo, todėl jei jis užšąla atlikti darbus gali būti neįmanoma. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia bentranšėjų technologijų pagalba dirbti kol oro temperatūra siekia -5 laipsnius Celsijaus.

 

 

UAB „DIVIDUS“

Informacija ir paslaugų užsakymai: +370 608 56 053

El. p. info@dividus.lt

www.dividus.lt



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite