Šių dienų pažangiausi medicines ir grožio industrijos išradimai padeda išspręsti daugelį kasdienių žmonių bėdų, kurios prieš keliasdešimt metų buvo neįveikiamos. Vienas tokių metodų – biomezoterapija, padedanti įveikti ilgai varginusias sveikatos ir grožio bėdas.
Kuo naudinga mezoterapija
Daugeliui moterų kurį laiką buvo žinoma tik mezoterapijos procedūra, kuriam laikui padedanti susigrąžinti stangrią, lygią ir elastingą odą. Tai – toks metodas, kai į odą suleidžiama biologiškai aktyvių medžiagų, dažnai kombinuojamos kelios veikliosios medžiagos. Veido srityje dažniausiai atliekamos hialurono rūgšties, vitamin A, C, E, PP, problemiškose odos srityse parinkus pecialias adatas ar specialiu aparatu su mažomis adatėlėmis. Procedūroms naudojami medikamentai, reguliuojantys fiziologines reakcijas: skatinantys detoksikaciją, drenažą, kalogeno sintezę odoje, odos struktūrinių komponentų atkūrimą... Tačiau šiomis dienomis daugelio išsivysčiusių šalių gyventojai jau džiaugiasi pažangesne biomezoterapijos procedūra. Kaune pirmieji ją pradėjo taikyti biologinės medicinos ir diagnostikos centras „Natura Munda“.
Biomezoterapijos pranašumai
Vakarų šalyse įprastą mezoterapijos procedūrą lenkia biomezoterapija. Kuo ji ypatinga? Tai – refleksoterapijos rūšis, kai specialiomis adatomis į specialius akupunktūros taškus, raukšles, pažeistos odos plotelius suleidžiama homeopatinių vaistų kompleksų. Homeopatinių preparatų naudojimas atveria naujas galimybes estetinės medicinos srityje. Didžiausias šių natūralių preparatų pranašumas – jie yra visiškai saugūs, pasižymi ilgalaikiu terapiniu poveikiu. Estetinės veido, kaklo, krūtinės odos jauninimo procedūros atliekamos parinkus moksliškai patvirtintus preparatus, pagamintus laikantis aukščiausių farmakologinių standartų. Naudojami preparatai stabdo odos senėjimo procesus, atkuria odos tonusą, mažina raukšles veido, kaklo, krūtiĮvairius nės srityse, skatina didžiausiu intensyvumu gamintis kalogeną, mažina riebalų sankaupas ir gydo celiulito pažeistą odą. Biomezoterapijos metodu nesiekiama radikalių estetinių pasikeitimų, pavyzdžiui, pripildyti atsiradusių įdubimų. Šis metodas paskatina žmogaus organizmą gaminti medžiagas, reikalingas normaliai odos būklei išsaugoti. Kas pasikeičia po biomezoterapijos  procedūrų? 

  • Po šių procedūrų kurso pasikeičia odos struktūra. Pakinta odos spalva, tonusas.
  • Oda pastebimai pajaunėja.
  • Veido, kaklo ir krūtinės biomezoterapija pagerina odos būklę tiek estetiniu, tiek fiziologiniu požiūriu: atkuriamas jos stangrumas ir elastingumas, sumažėja raukšlių gylis, o smulkios visiškai išnyksta.

Kaip atliekama procedūra?
Procedūros metu atliekamos homeopatinių preparatų injekcijos į veido, kaklo ar krūtinės srities raukšleles. Mikroinjekcijos atliekamos į tam tikrus akupunktūros taškus. Skiriamas 4–7 procedūrų kursas kartą per savaitę. Dar viena procedūra kartojama po mėnesio. Vėliau atliekama viena  procedūra kas 2–3 mėnesius. Veiksmingumui sustiprinti patartina vartoti specialų kremą, kuris skatina odos atsinaujinimą, didina tonusą. Atsižvelgiant į odos problemas gali būti taikomos raudonojo spektro šviesos ir pulsuojančio magnetinio lauko seansai bei limfodrenažinis masažas.

2 problemos ir saugūs jų sprendimo būdai

  • Įvairius odą bjaurojančius randus neretai tepame pavojingais tepalais, į kurių sudėtį įeina net  antibiotikų. Kaip žinoma, veikliosios medžiagos pasiekia ir gilesnius odos sluoksnius. Norint išvengti žalingo antibiotikų šalutinio poveikio, randą galima naikinti ir biomezoterapijos būdu, kuris nėra kenksmingas sveikatai. Šiuo metodu galima naikinti ir skausmingus kietus randus. Atliekant mikroinjekcijas randai suminkštėja, sumažėja skausmas, nedideli randeliai lieka mažai pastebimi, pasikeičia jų spalva – pasidaro panaši į aplink esančios odos spalvą.
  • Jei skundžiatės spuoguota oda, užuot ilgai tepę kenksmingais tepaliukais su antibiotikais ar ją žaloję dažna grubia mechaninio odos valymo procedūra, taip pat galite išbandyti  biomezoterapiją. Šiai problemai spręsti naudojami įvairūs homeopatiniai preparatai, kurie įterpiami į akupunktūros taškus ir netoli spuogo pustulės, pirmiau kruopščiai nuvalius ir dezinfekavus odą. Siekiant didesnio poveikio, į raumenis suleidžiama ir kitų svarbių preparatų su paciento kraujo priemaiša. Specialistui patarus papildomai gali būti taikoma specialios šviesos su magnetiniu pulsuojančiu lauku seansai.

5 patarimai, jei slenka plaukai

  1. Slenkant plaukams  prevencinis gydymo metodas – biomezoterapija. Šis metodas sustiprina tas sritis, kuriose dar auga plaukai. Procedūroms naudojami biologiškai aktyvūs preparatai, atkuriantys galvos odos kraujotaką, kuri yra pagrindinė svogūnėlių ir plauko atrofijos priežastis. Plaukų šaknims sustiprinti atliekamos injekcijos į plaukuotas zonas. Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geresni rezultatai. Dažnai plaukų slinkimą pavyksta sulėtinti ar visai sustabdyti.
  2. Biomezoterapija gydant  plaukų slinkimą ypač efektyvi vyrams, kuriems plikimas – paveldimas. Nuplikusiems pacientams, kurių plaukų šaknų svogūnėliai jau atrofavęsi, gerų rezultatų pasiekti nepavyks.
  3. Sėkmingi gydymo rezultatai pasiekiami biomezoterapiją taikant toms moterims, kurioms plaukai slenka dėl hormonų veiklos sutrikimų.
  4. Procedūrų metu atliekamos mikroinjekcijos – homeopatinių preparatų suleidžiama specialia adata. Po pirmos procedūros plaukų slinkimas gali kiek sustiprėti. Tačiau jau po antros procedūros pacientai pastebi sumažėjusį plaukų slinkimą, pastebimas ir didesnis injekcinių taškų kraujavimas, kuris rodo pagerėjusią kraujotaką plaukuotoje kūno vietoje.
  5. Plaukų slinkimo gydant biomezoterapija kursas – 5 procedūros kartą per savaitę. Kitą gydymo seansą reikėtų kartoti po mėnesio. Vėliau – kas tris mėnesius. Vyrams patartina gydymo kursą kartoti kas pusę metų.

Kodėl celiulitą reikia gydyti
Klaidingai manoma, kad celiulitas – tik estetinė bėda. Iš tiesų tai yra poodinio sluoksnio uždegimas, specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių, primenančių apelsino žievelę. Celiulitui būdingi struktūriniai pasikeitimai  poodiniame riebaliniame sluoksnyje sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos tekėjimą. Taip pat neteisinga manyti, kad celiulitas gali atsirasti tik ant šlaunų, – jis taip pat gali pažeisti bet kurią vietą, kur yra riebalinio audinio sluoksnis: juosmenį, viršutinę rankų dalį, krūtinę... Nors celiulitas dažniau būdingas mo terims, visgi gali atsirasti ir vyrams, kurie serga genetinėmis ligomis, sutrikus hormonų veiklai, vėžiui gydyti naudojant estrogenų terapiją. Kodėl būtina gydyti celiulitą? Negydant šio sutrikimo atsiranda limfostazės, patinimai dėl išsiplėtusių venų, susidaro trombozės... Todėl pacientams patariama laiku imtis priemonių. Šiuo atveju  taip pat gali padėti biomezoterapija. Celiulito pažeistai odai atkurti naudojami preparatai, skatinantys kraujo ir limfos apytaką, šalinantys iš audinių toksinus, suardantys padidėjusias riebalines ląsteles ir gerinantys odos mitybą. Procedūros metu atliekamos mikroinjekcijos pažeistame plote, taip pat į akupunktūros taškus.

Šaltinis : Geras žurnalas

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/biomezoterapija_groziui_ir_sveikatai/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.