Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Brangiam automobiliui reikia geros apsaugos sistemos

   2012-09-26

Turite brangų automobilį? Važinėjate juo ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje? Vertėtų investuoti į atitinkančią automobilio lygį apsaugos bei paieškos sistemą.
Renkantis apsaugos ir paieškos sistemą, verta atkreipti dėmesį ne tik į jos techninį patikimumą, bet ir į paslaugų geografiją. Juk sistema, kuri veikia vien Lietuvoje, niekuo nepadės jums, jei su automobiliu išvažiuosite pailsėti prie Adrijos jūros ar verslo reikalais nuvyksite į Rusiją.
Tam, kad sistema veiktų ir kitose šalyse, reikia, kad jos operatorius turėtų sutartis su kitų šalių mobiliojo ryšio operatoriais. Būtinos ir sutartys su tenykštėmis apsaugos tarnybomis – kad jos galėtų ateiti į pagalbą incidento atveju.
„Lietuvoje vadinamųjų I lygio automobilių, kurie yra brangesni nei 100 000 litų, draudimo kompanijos nedraudžia, jei savininkas neturi sutarties su apsaugos ir paieškos paslaugų teikėju, - pasakoja Tomas Šumskas, UAB „Altas“ generalinis direktorius. – Taip jau yra, kad brangus ir geras automobilis patraukia ir nusikaltėlių dėmesį. Norint juo važinėti saugiai, derėtų į saugumą investuoti“.
UAB „Altas“ siūlo savo klientams „Cobra-Connex“ automobilių paieškos sistemos paslaugas. „Tai sistema, kurią sukuriant dalyvavo pasaulinio garso IT įmonės „Siemens“ ir „Trimble“, skaitmeninių žemėlapių sudarytojai „TeleAtlas“ ir „Navteq“, taip pat vienas didžiausių Europos GSM ryšio operatorių „Sunrise“, - pasakoja UAB „Altas“ vadovas. – Sistema labai patikima, informacija joje tiesioginiu ryšiu perduodama į nuolat veikiantį serverį Šveicarijoje. Sistemos operatorius turi sutartis su didžiausiomis saugos tarnybomis, dirbančiomis 36 Europos šalyse, Rusijoje, kitose NVS šalyse. Kalbant apie patikimumą, gal pakaktų pasakyti, kad „Cobra-Connex“ sistemą kaip gamyklinę apsaugą naudoja tokie garsūs automobilių koncernai kaip „Bentley“, „Ferrari“, „Porsche“, Lamborghini“ ir kiti. Lietuvoje draudikai rekomenduoja „Cobra-Connex“ kaip aukščiausio lygio apsaugos sistemą.“
Lietuvoje „Altas“ „Cobra-Connex“ sistemą siūlo kartu su apsaugos tarnyba „G4S Lietuva“, daugeliui girdėtą ir ankstesniu jos pavadinimu  - „Falk Security“. Jeigu incidentas įvyksta kitose šalyse, signalas apie tai automatiškai perduodamas tų šalių apsaugos tarnyboms, ir jos nedelsdamos imasi veiksmų.
„Automobilyje sumontuojamas specialus apsaugos modulis, kuris siunčia informaciją apie automobilio buvimo vietą, - pasakoja pašnekovas. – Tas modulis mūsų įmonėje montuojamas aukščiausios kvalifikacijos specialistų, laikomasi griežčiausių slaptumo reikalavimų. Pati sistema yra lengvai suderinama su sudėtingiausiomis automobilio elektroninėmis sistemomis“.
Sistemos „Cobra-Connex“ operatorius griežtai laikosi privatumo reikalavimų. Informacija apie automobilio buvimo vietą prieinama tik jo savininkui. Jei kyla koks nors įtarimas ir operatoriui prireikia pasitikslinti automobilio buvimo vietą, automobilio savininko leidimo paprašoma SMS žinute.
Automobilio su įrengta „Cobra-Connex“ sistema paieška gali prasidėti nuo to, kad jo savininkas paskambina į saugos tarnybą ir praneša apie raktų ar automobilio vagystę. Pranešti apie pavojų galima taip pat ir paspaudus vadinamąjį „panikos mygtuką“, kuris informuoja apsaugos pultą apie gresiantį pavojų.
Bet yra daug atvejų, kai sistema iniciatyvos imasi pati. Ir ji turi daug priemonių tai iniciatyvai rodyti.
„Pavojaus signalą sistema siunčia tada, jei automobilį bando nutempti, - pasakoja pašnekovas. – Ji taip pat iš karto informuoja apie bandymus atjungti automobilio elektros sistemos maitinimo grandinę, apie mėginimus ardyti pačią sistemą. Tuoj pat pranešama ir apie bandymus nuslopinti GSM signalą, iš karto automatiškai įjungiama pavojaus sirena.“
Automobilyje sumontuotas modulis turi galingą autonominį maitinimą – pagrobėjo bandymai išjungti elektros grandinę tampa iš esmės beprasmiai. Informacija apie automobilio buvimo vietą realiu laiku perduodama apsaugos pultui, toji buvimo vieta nustatoma kelių metrų tikslumu. Automobilio iš karto imasi ieškoti ir apsaugos tarnybos specialistai, ir apie tai paraleliai informuota policija.
Sistema turi itin veiksmingų priemonių ir tuo atveju, jei pagrobėjas ne tempia automobilį, o jį vairuoja. Pirmiausia, sistema gali atpažinti, ar vairuoja savininkas. Esant reikalui, variklio veikimas gali būti blokuojamas nuotoliniu būdu.
„Per 5 metus, kai teikiame šias paslaugas, kol kas nėra dingęs nei vienas automobilis< - pasakoja „Alto“ vadovas. – Įspūdingi sistemos veikimo rezultatai ir globaliu mastu: grąžinta savininkams daugiau nei 1 000 pavogtų automobilių, padėta išvengti maždaug 50 milijonų eurų vertės žalos“.
Sistema turi daug papildomų funkcijų. Ją galima valdyti mobiliuoju telefonu ar internetu, galima gauti informaciją apie  tai, kur yra automobilis ir kokiu maršrutu jis važiavo.
„Cobra-Connex“ sistema išsiskiria ir tuo, kad metinis mokestis už paslaugas yra nedidelis, vos 686 litų. Pati sistema, kartu su jos sumontavimu, kainuoja apie 2 500 litų.

1. Sistema labai patikima, informacija joje tiesioginiu ryšiu perduodama į nuolat veikiantį serverį Šveicarijoje. Sistemos operatorius turi sutartis su didžiausiomis saugos tarnybomis, dirbančiomis 36 Europos šalyse, Rusijoje, kitose NVS šalyse.
2. „Cobra-Connex“ sistemą kaip gamyklinę apsaugą naudoja tokie garsūs automobilių koncernai kaip „Bentley“, „Ferrari“, „Porsche“, Lamborghini“ ir kiti. Lietuvoje draudikai rekomenduoja „Cobra-Connex“ kaip aukščiausio lygio apsaugos sistemą.“
3. Per 5 metus Lietuvoje nėra dingęs nei vienas šios sistemos saugomas automobilis. Įspūdingi sistemos veikimo rezultatai ir globaliu mastu: grąžinta savininkams daugiau nei 1 000 pavogtų automobilių, padėta išvengti maždaug 50 milijonų eurų vertės žalos“.

Tomas Šumskas
UAB „Altas“ generalinis direktorius
Tel. 3 7 333900, kaunas@altas.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 08 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite