Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Brangu šildytis? Mokėk litą už kvadratinį metrą

   2013-04-03

Šiais brangaus šildymo laikais visi ieškome įvairiausių būdų išlaidoms energetikai sumažinti. Vienas iš efektyviausių energijos taupymo būdų yra šildymo sistemų veikimo automatizavimas
Vien griežtai valdant temperatūros režimus įvairiose patalpose, galima pasiekti gerų šios srities rezultatų. Juk nebūtina iki įkaitimo šildyti patalpų, kurios tuo metu nenaudojamos. O jeigu tai dar derinama su taupiais šildymo šaltiniais, rezultatai gali būti stulbinantys.
„690 kvadratinių metrų ploto Įmonės pastato šildymui pernai per visą sezoną išleidome 4 100 litų, tai mažiau nei po litą už kvadratinį metrą, - pasakoja Juozas Akelaitis, Kauno UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“ direktorius. – Mes šildome pastatą naudodami tris alternatyvius šaltinius – kondensacinį šildymo katilą, šilumos siurblį ir saulės kolektorių. Be to, labai griežtai valdome temperatūros režimus patalpose“.
Minėti trys šildymo šaltiniai tiekia energiją į bendrą sistemą ir vienas kitą papildo: mat šilumos siurblys „vanduo-oras“ nėra labai efektyvus, kai temperatūra žiemą smarkiai nukrinta. Tada ateina eilė kondensaciniam dujų katilui – šis įrenginys naudoja vandens garų kondensavimosi metu išsiskiriančią energiją, todėl jo našumas viršija 100 procentų. Saulės kolektorius ypač efektyvus tada, kai ilgesnės dienos ir daugiau saulės. Vasarą jis yra pakankamas šaltinis karšto vandens tiekimui, o saulėtomis žiemos dienomis irgi prisideda prie patalpų šildymo.
„Investicija į visą šį kompleksą nėra labai maža, viskas kainuoja 40 000–50 000 litų, - pasakoja Juozas Akelaitis. – Bet turėjome atvejų, kai individualaus namo savininkas, mokantis už šildymą 2 000-3 000 litų per mėnesį, po šildymo sistemos rekonstrukcijos ėmė mokėti 200-300 litų per mėnesį. Kai skirtumas siekia tokį mastą, verta pagalvoti apie šildymo sistemos ir katilinės rekonstrukciją.“
Įmonė yra rengusi projektą ir pramoninio objekto šildymo sistemos pertvarkymui, ten buvo įrengti 80 kW galios dujų katilai, galingi šilumos siurbliai, apie 30 kvadratinių metrų ploto saulės kolektoriai.
Net ir įrengus tokią efektyvią šildymo sistemą, dar nėra garantijų, kad pastatas bus šildomas efektyviai. Labai svarbu ir tiksliai ją sureguliuoti – kad šilumos siurblys neveiktų tada, kai šalta, kad dujinis katilas nesikūrentų tada, kai šviečia saulė.
„Tam, kad būtų tinkamai sureguliuotas šilto vandens srautas iš katilinės į patalpose esančius radiatorius, reikalinga tam tikra santechnikos įranga katilinėje, - sako pašnekovas. - Tada galima automatikos dėka reguliuoti iš katilinės į patalpas keliaujantį šilumos kiekį. Taip, svarbūs ir patalpose reikalingi šilumos davikliai, tinkamai turi būti sureguliuotos vadinamosios termostatų galvos ant radiatorių. Bet vien tokiais periferiniais įrenginiais daug sutaupyti negalima. Per didelis šilumos srautas iš katilinės smarkiai padidina sąnaudas: jei patalpų temperatūra tampa 1 laipsniu didesnė nei reikia, šilumos sąnaudos išauga net 7-8 procentais“.
UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centras“ savo srityje dirba jau 17 metų.

1. Efektyvu šildyti pastatą trimis alternatyviais šaltiniais – kondensaciniu šildymo katilu, šilumos siurbliu ir saulės kolektoriumi. Minėti trys šildymo šaltiniai tiekia energiją į bendrą sistemą ir vienas kitą papildo: mat šilumos siurblys „vanduo-oras“ nėra labai efektyvus, kai temperatūra žiemą smarkiai nukrinta. Tada ateina eilė kondensaciniam dujų katilui – šis įrenginys naudoja vandens garų kondensavimosi metu išsiskiriančią energiją, todėl jo našumas viršija 100 procentų. Saulės kolektorius ypač efektyvus tada, kai ilgesnės dienos ir daugiau saulės.
2. Įrengus tokią efektyvią šildymo sistemą, labai svarbu ir tiksliai ją sureguliuoti – kad šilumos siurblys neveiktų tada, kai šalta, kad dujinis katilas nesikūrentų tada, kai šviečia saulė. Tam, kad būtų tinkamai sureguliuotas šilto vandens srautas iš katilinės į patalpose esančius radiatorius, reikalinga tam tikra santechnikos įranga katilinėje – ją gali valdyti automatika.

Juozas Akelaitis
UAB „Apšildymo ir ventiliacijos automatizavimo centro“ direktorius
Panerių g. 169, Kaunas, 8 37 361015
info@automatizavimas.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2022 11 23 
Kontaktai: tel. (8 670) 316 00, faks. (8 670) 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2022. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite