Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Būsto pirkėjai turi saugotis katės maiše

   2006-01-03

Būsto karštligė iš Vilniaus keliasi į Kauną. Vis dažniau nauji butai perkami jau tada, kai dar jie tėra tik popieriuje, taip jau būna ir su individualiais gyvenamaisiais namais. Pirkti dar realiai neegzistuojantį daiktą - visada šiokia tokia rizika.

Butai perkami popieriuje
Pasak Viginto Leonavičiaus, vienos iš Kauno nekilnojamojo turto agentūrų vadovo, butų rinka mieste jau įgauna kai kurių anksčiau tik sostinei būdingų bruožų. Pirkti butą, kai namas dar vos pradėtas statyti, jau ne naujiena ir Kaune.
“Mano vertinimu, Kaune dabar taip nuperkama 90, o gal net 95 procentų naujos statybos butų,“ - sako Vigintas Leonavičius.
Dažniausiai butus naujuose daugiabučiuose namuose pardavinėja pačios statybos įmonės. Pirkėjas iš esmės mato tik viziją. Jis gali pamatyti projektus, kompiuteriu sudėstytus paveikslėlius. Bet ar kas nors iš mūsų kada nors gyvenime matėme daiktą, kuris pabaigtas atrodo toks pat, koks jis atrodė projekte? O už tą dar nelabai apčiuopiamą viziją tenka mokėti visai apčiuopiamus pinigus – pasak pašnekovo, Kaune naujų butų pardavėjai paprastai prašo 10-20 procentų avanso.
„Jeigu man reikėtų taip pirkti butą, aš pirmiausia domėčiausi įmone, kuri stato gyvenamąjį namą, - teigė Vigintas Leonavičius. – Juk viena – kai namą stato gerai Lietuvoje žinoma tarptautinio kapitalo statybos įmonė – tokių yra ir Kaune. Šiek tiek kita situacija, kai kompanija visiškai nežinoma ar niekad iki tol nesivertusi nekilnojamojo turto verslu. Kita vertus, yra nemažai iki tol plačiai negirdėtų kompanijų, kurios sėkmingai įgyvendino būsto projektus.“
Pasak pašnekovo, pagal galimybę reikėtų išsiaiškinti, ar būsimų butų pardavėjas yra gavęs bankų  finansavimą. Nors būsto projektai šiuo metu kredituojami pakankamai lengvai, bankuose dabar dirba profesionalai ir jie nemėtys pinigų vėjais.

Reikia domėtis dokumentais
„Man būtų įdomu, ar buto pardavėjas turi naujojo namo statybos projektą ir reikiamus leidimus, - svarstė pašnekovas. – Jei neturi ar nenori parodyti, yra pavojus, kad statyba įstrigs. Labiau galima pasitikėti tuo pardavėju, kuris jau yra pradėjęs namo statybą, negu tuo, kuris dar tik žada, o darbai stovi.  Jei taip yra, tai gal jam kažkas trukdo?“
Pasak pašnekovo, jei sąlygos geros, paskolą tikslinga imti tame pačiame banke, kuriame finansuojama statyba. Paskola imama įkeičiant naująjį butą, o tai darant tame pačiame banke  procedūra yra paprastesnė.
„Jeigu neišmanote apie sutartis, o kišenė leidžia, pasisamdykite teisininką, - siūlo Vigintas Leonavičius. – Juk būsto pirkimo sutartyje turi būti nurodyta ne tik kaina, ten reikėtų tiksliai aprašyti, kokio baigtumo laipsnio  būstas perkamas, kas jį pridavinės, turėtų būti nurodyti terminai. Ten turėtų būti nurodytos ir pardavėjų garantijos - kokį laikotarpį ir už kokius konkrečiai defektus jie atsakingi, kokios numatomos netesybos už sutarties nevykdymą. Juk nėra kito būdo pasirūpinti kokybe daikto, kuris kol kas neegzistuoja.“
Būstų pardavėjai paprastai siūlo tipines sutartis, bet niekas netrukdo pirkėjui reikalauti įrašyti į jas papildomų reikalavimų.   

Namą geriausiai įvertins statybininkas
Pasak pašnekovo, Kaune kol kas beveik nebuvo statomi ištisi individualių gyvenamųjų namų kvartalai, kokių daug yra išaugę sostinėje. Todėl situacija kiek kitokia, nei su butais daugiabučiuose namuose. Statybos įmonės, nusipirkusios sklypą, paprastai pastato jame namą su daline apdaila ar visai be jos, o tada pardavinėja. Tada jau galima įvertinti pastato kokybę, bet pačiam tai daryti verta tik tada, jei gerai išmanote apie statybas.
„Du esminiai dalykai, apsprendžiantys namo kokybę: jis turi būti pastatytas laikantis statybos reikalavimų ir iš pakankamai gerų naujų medžiagų, - vertina pašnekovas. – Jeigu atsivesite specialistą, jis atskirs, tarkim, vokiškas medžiagas nuo lenkiškų, o pats vargu ar tai sugebėsite padaryti.“
Vigintas Leonavičius nesiima tvirtinti, kad mūrinis namas geriau už medinį ar karkasinį – tai, pasak jo, skonio ir piniginės dalykas.
„Tiesiog bet kurios rūšies namas turi būti pastatytas laikantis technologinių reikalavimų, o ne bet kaip, - sako pašnekovas. – Neišmanydamas statybų tokio dalyko nenustatysi.“ 


JUMS redakcija


Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 11 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite