Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

„Chesterfield“ – kilnios prabangos simbolis

   2019-02-15

Jei pabandytume įsivaizduoti aiškiausiai elito ir aristokratijos bruožus įkūnijantį baldą, beveik neabejotinai vaizduotėje iškiltų klasikinių odinių „Chesterfield“ baldų vaizdas.

Tai – autentiškas Didžiosios Britanijos produktas, karaliaujantis interjeruose jau ne pirmąjį šimtmetį ir kildinantis save nuo ketvirtojo Česterfildo grafo, Filipo Dormero Stenhopo, pagarsėjusio diplomato, visuomenės veikėjo ir rašytojo. Prabangūs rankų darbo daigstyti odiniai baldai buvo pavadinti jo garbei, menant jo puikų skonį bei iškilius darbus visuomenės labui. Žmonių akyse jie nebeatsiejamai susijo su pagarsėjusiu 19-ojo amžiaus Londono Džentelmenų klubu, o vėliau paplito ir Didžiosios Britanijos bei jos kolonijų biuruose bei namuose. „Chesterfield“ baldai tapo tikru savininko statuso ir nepriekaištingo skonio simboliu.

 

Tradicinė gamyba

Kiekvieno „Chesterfield“ baldo gimimas – tai ilgas, sudėtingas ir nepigus procesas. Baldai gaminami rankomis, kartais pasitelkiant mechaninius gamybos procesus, jau irgi virtusius tradiciniais. Tvirtas geriausių medienos rūšių rėmas laiko visą konstrukciją. Surinkus karkasą, jis kruopščiai nupoliruojamas, paliekamas nusistovėti kelias dienas, ir tik po to užpildomas tradiciniu minkštų baldų užpildu. Galutiniame baldo gamybos etape meistrai apdoroja „česterio“ odą, suteikdami jai minkšto prabangos žvilgesio.

 

  

Paprasta atpažinti

Kad ir būdamos garbaus – kelių šimtų metų – amžiaus, „Chesterfield“ sofos nedaug tepasikeitė. Jos neprarado nė lašelio savo žavesio, nenustojo būti madingos ir išsaugojo visus pagrindinius skiriamuosius bruožus, iš kurių visas pasaulis šiandien atpažįsta klasikinius „česterius“.

 

Pirmiausias šių baldų požymis – tai rombo formos dygsniuotė. 19-ajame amžiuje sofų nugarėlęs gamintojai dygsniavo, kad galėtų lygiai paskirstyti ir užtvirtinti užpildą, o dygsnių vietas dengė dekoratyvinėmis sagutėmis – „kapitone“. Dygsniais nuo tol puošiamos visų „Chesterfield“ baldų nugarėlės ir ranktūriai, rečiau – priekinės dalys po sėdynėmis ir dar rečiau – pačios sėdynės.

 

Antrasis „česterių“ bruožas – tai ranktūrių forma. Jie sudaro su nugarėle vientisą konstrukciją, yra tokio pat aukščio, o pažiūrėjus iš šono, primena tvirtai susuktus pergamento ritinius ar jonėninių antikos kolonų kapitelius.

 

Na ir, žinoma, kojelės. Tikrasis „Česterfildas“ jų, galima sakyti, neturi – jos beveik nepastebimos arba, palyginti su visa baldo mase, miniatiūrinės. Toks kontrastas suteikia ir šiaip nemenkai baldo masei papildomo solidumo.

 

Oda ir natūralūs žemės atspalviai

Nors yra duomenų, kad pačioje savo gyvavimo pradžioje „Chesterfield“ sofos buvo apmušamos aksomu, tačiau klasikiniu „česteriu“ visgi laikomi iš aukščiausios kokybės natūralios odos pagamintas baldas. Natūrali oda pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu ir kartu yra pakankamai elastinga, be to, atrodo be galo prabangiai ir solidžiai.

 

Tradiciškai „Chesterfield“ baldams naudojami natūralūs gamtiniai atspalviai: bordo, rusva, tamsiai žalia, molio, terakotos, smėlio ar dramblio kaulo spalvos.

 

 

 

Universalus, nesenstantis stilius

Klasikiniams „Chesterfield“ baldams, sukurtiems tam, kas vertina komfortą ir grožį bei turi puikų skonį, tinkamiausiu apibūdinimu, veikiausiai, būtų žodis „universalumas“.

 

Odinis „česteris“ idealiai dera griežtame kabineto ar bibliotekos interjere – galų gale, jis tam ir buvo sukurtas! – tačiau taip pat harmoningai atrodo ir šiuolaikiniame lofte ar moteriškoje svetainėje. Jei kabinete ar bibliotekoje tamsios odos „česteris“ spinduliuoja griežtumą ir vyriškumą, tai, patekęs į baltą svetainę ir pridengtas minkšto kailio pledu, ‑ kaipmat praranda didžiąją dalį savo griežtumo. „Česteriai“ geba keisti savo charakterį ir net lytį pagal kontekstą, prisitaikydami prie juos supančios aplinkos.

 

Rankomis Anglijos fabrikuose pagamintas aukščiausios kokybės „Česterfildas“ yra tokio idealaus dizaino, kad niekuomet nepasens ir nenustos būti madingas. Ne tik klasikiniame interjere, kuriam ir buvo sukurtas, bet ir moderniame ar superšiuolaikiniame.

 

Paslaptis ta, kad „česteris“, veikdamas per kontrastą, šiek tiek suminkština šiuolaikinį šaltą minimalistinį, konstruktyvistinį, industrinį ar „high-tech“ dizainą. Kartais, pabrėždamas savimi šių stilių skirtumus, jis šiuolaikinį interjerą tik išryškina. Tokiais atvejais dizaineriai linkę rinktis kuo ryškesnių spalvų „Chesterfield“ baldus, iškeldami kontrasto pojūtį iki koncepcijos lygio, o „česterį“ paversdami svarbiausiu patalpos akcentu.

 

 

 

 

 

Rinkitės patikimus gamintojus

„Česterfildo“ šaknys kildinamos iš Anglijos, tačiau tokius baldus gaminantys fabrikai jau paplito ir po visą pasaulį: jų galima rasti Italijoje, Vokietijoje ir net rytų Europoje. Bet, siekiant tikrosios, amžių patikrintos kokybės, labiausiai verta „česterių“ ieškoti jų gimtinėje, ūkanotame Albione, kur gamybos paslaptis baldžių dinastijos perduoda iš kartos į kartą. Tam nebūtina keliauti į Didžiąją Britaniją: į Lietuvą iš jos „Chesterfield“ baldus galima užsisakyti per svetainę www.chesterfieldbaldai.lt, bendradarbiaujančią su laiko patikrintais ir idealią reputaciją turinčiais gamintojais.

 

 

 

 

„CHESTERFIELD“ BALDAI

Vadovė Vilma Žemaitienė

Tel.: +370 652 12352

El. p.: zzemaitiene@gmail.com

www.chesterfieldbaldai.lt
Facebook: Chesterfield baldai

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 03 27 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite