Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Crossfit Kaune – kas tai ir kokia jo nauda sveikatai?

   2020-01-24

CrossFit- tai treniruočių ir sveikatinimo sistema, prieš keletą dešimtmečių sukurta ir vystoma trenerio Greg Glassman. Tai programa, konkrečiai apibrėžianti „fitneso“ sąvoką, skirta pagerinti bendrą fizinį pajėgumą ir sveikatą. Apie tai pasakoja klubo „Crossfit Kaunas“ vadovas Vytautas Sriubas.

 

 

Idėja, realizacija ir žmonių reakcija

Mintis atidaryti nuosavą CrossFit sporto klubą Kaune Vytautui Sriubui brendo palaipsniui. Pagrindas - nuosavo verslo troškimas ir savęs paieškos. Prieš atrandant šį sportą dirbta visiškai kitoje sferoje, tačiau laisvalaikis būdavo skirtas ekstremaliam sportui. Snieglentės, jėgos aitvarai, automobilių sportas, motokrosas, vandenlentės ir kiti užsiėmimai reikalavo ne tik fizinio pasiruošimo, o labiau specifinių žinių ir technikos. Vytautui pradėjus dalyvauti varžybose, atėjo supratimas, kad be fizinio pasiruošimo atsiduriama stagnacijoje, dėl ko nukenčia rezultatas ir dingsta motyvacija siekti sporto aukštumų. Čia susidurta su rimta problema - fizinis pasiruošimas tapo nuobodus. Įprastame sporto klube po poros savaičių sportuoti tapdavo kančia, grupinėse treniruotėse - sunku sekti progresą, o sportuoti namuose - sunku prisiversti. Vytautą atrastas CrossFit sportas sužavėjo savo struktūra, treniruočių įvairumu. Nelieka nuošaly ir progreso sekimo sistema bei bendruomeniškumas. Kaune CrossFit sporto klubo dar nebuvo, todėl ir kilo mintis šio realizacijai.

 

Žmonės, prisijungę prie treniruočių, nustemba, kiek daug iš tikro jie gali ir kad jų galimybių ribos yra daug didesnės. Ir čia nesvarbi profesija: ar profesionalus bėgikas, sunkiosios atletikos atstovas, ar išvis nesportavęs žmogus; čia rasite kažką, ko dar nesugebate, o bendros treniruotės parodys progreso kelią į jūsų tikslą. Pavyzdžiui, atėjusioms nesportuojančioms merginoms pamačius, jog reikės daryti prisitraukimus, ima neviltis. Treniruočių metu pratimas lengvinamas, parodoma, kaip galima būtų išugdyti jėga bei techniką veiksmui atlikti. Po kurio laiko jau siekiama įveikti ne vieną, o du ar tris prisitraukimus.

 

 

CrossFit privalumai ir bruožai

CrossFit privalumai yra bendruomenė, sporto kokybė ir „fun” faktorius. Nuostabu, kada nepažįstami žmonės vos per keletą treniruočių tampa draugais, vienas kitą motyvuoja, padeda siekti rezultatų, pataiso klaidas. Į sportą žiūrima labai rimtai, siekiama apsisaugoti nuo traumų ar nelaimingų atsitikimų. Dirbama mažose grupėse po 10-15 žmonių, tokiu būdu kokybiškai prižiūrint kiekvieną individualiai. Stengiamasi, kad fizinė veikla neprimintų rutinos. Treniruotės visada skirtingos, visada metančios iššūkius įveikti visų pirma save, o po to gal dar ir draugus.

 

Sudėtingiausia yra „ištransliuoti“ žinutę, kad šis sportas yra kiekvienam. Populiariausias klausimas - ar man nebus per sunku? Atsakymas visada yra vienodas - ne, nebus. Esmė - progresas, todėl kiekvieną pratimą, net ir patį sunkiausią, pritaikome kiekvienam, taip suvienodindami galimybes. Negali padaryti atsispaudimo nuo žemės? Tuomet galėsi nuo pakeltos platformos. Negali pritūpti su 60 kg svoriu? Tuomet pajėgsi su 20 kg. Neįmanomi pratimai palaipsniui tampa įveikiamais.

 

 

„Crossfit Intro“ treniruočių pirminis tikslas - išmokyti taisyklingai atlikti CrossFit treniruotėse naudojamus pratimus. Kai kurie pratimai yra ypač sudėtingi, susidedantys iš 6 ar 7 skirtingų judesių. Todėl įprastų treniruočių metu sunku greitai įsisavinti judesius. Iš naujokų perspektyvos yra įvairių aspektų dėl ko pradėjome Intro kursus. Vieni išsigąsta didelio intensyvumo, kiti nejaukiai jaučiasi jau susibendravusioje grupėje, dar kiti nori išmokti taisyklingo judėjimo pagrindų, todėl naujokų grupėje visi randa tai ko ieškojo. Abejojantiems būtų galima pasakyti, jog nėra nieko blogo bijoti. Pirmą kartą atėjusiems visada pasakoma, kad nebandytų kažko aplenkti ar daryti tai, ko nepajėgia. Visi pratimai pritaikomi kiekvienam ir čia jei ateina ne būti geresniu už kažką, bet būti geresniu už save.

 

Trenerių darbas bei klubo veikla

Treneriams, kone kiekvieną dieną tenka padėti įveikti ir psichologinį barjerą. Svarbu parodyti žmogui, kad tas, kuris padaro daugiau nei jis, įdėjo į tai labai daug darbo ir išliejo litrus prakaito. Tuo pačiu parodyti jiems, kad jie progresuoja, kad ir mažais žingsneliais, tačiau tikslo link. Pajutus savo vidinį progresą, ir tai, kad jie tampa savo “geresnio aš” versija, dingsta mintys apie “už save pranašesnius” ir atsiranda motyvacija, ir supratimas jog galima tapti pranašesniu už bet kurį.

 

 

„Crossfit Kaunas“ plėtra turėtų būti vienas iš pagrindinių verslo tikslų, tačiau stengiamasi koncentruotis ne į kiekybę, bet į ateinančius žmones ir paslaugų kokybę. Siekiama, kad atėję sportuoti pamiltų ne tik CrossFit sportą, tačiau pamiltų ir mus, kaip klubą, kaip savo draugus, kaip dalyką, be kurio gyvenimas neatrodytu pilnaverčiu. Tikslo įgyvendinimui padeda trenerė Dora, kurią V. Sriubas drąsiai vadina savo verslo partnere,  nuo pat “CrossFit Kaunas” įkūrimo pradžios įdedančia labai daug energijos ir savęs.

 

Prabėgus beveik dvejiems metams nuo atidarymo, klubas jaučiasi vis geriau ir geriau tiek verslo vystymo, tiek treniravimo srityje. Kaskart vis daugiau žmonių pavyksta supažindinti su sveiku gyvenimo būdu, su nuostabia bendruomene, taip pat pavyksta vis geriau pažinti savo klientus ir perteikti jiems ne tik naudingą bet ir progresuoti leidžiančią sporto programą. Vis dar dvejoji ar sugebėsi? Ateik ir mesk sau iššūkį!

 

 

 

 

CROSSFIT KAUNAS

Savanorių pr. 399B, Kaunas

www.crossfitkaunas.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite