Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Dantų gydymas – ne tik be skausmo, bet ir be baimės?

   2019-01-21

 

Odontologija pažengė į priekį ir beskausmis dantų gydymas jau seniai nieko nestebina. Tačiau žmones, atėjusius pas odontologą – kaip ir pas bet kurį kitą gydytoją – dažnai kamuoja ne fizinis skausmas, o tiesiog nerimas ir nežinomybė. Ko bijo žmonės odontologo kėdėje ir kaip tinkamai pasirengęs specialistas gali padėti pacientui susitvarkyti su savo baimėmis? Apie tai pasakoja Tomas Andziulis, T.Andziulio odontologijos klinikos vadovas.

 

Kodėl jaučiame baimę?

Kodėl žmonės bijo? Pas odontologą žmonės dažnai ateina psichologiškai įsijautrinę ir įsitempę. Vyresnioji karta atsineša baimes iš tų laikų, kai dantų gydymas objektyviai keldavo didžiulį skausmą, vaikai bijo, nes nesupranta, kas jiems daroma. Žmones, atėjusius su skaudančiu dantimi ar kitomis problemomis, skausmas jau būna išvarginęs psichologiškai.

 

Be išorinių priežasčių, baimė kartais kyla dėl pačios žmogaus psichikos sandaros – žmones labiausiai gąsdina tai, ko jie nežino, nesupranta ir negali kontroliuoti. Autonomijos praradimas, nežinomybės būsena, bejėgiškumo jausmas, kai esi kito žmogaus, specialisto rankose, nesupranti ir nekontroliuoji to, kas tau daroma – šios aplinkybės ne vienam kelia nerimą ir baimę.

 

 

 

Gydymas ne tik be skausmo, bet ir be baimės – ar įmanoma?

Šiandien, odontologijoje vis plačiau taikomi neskausmingi gydymo metodai. Nors gydymas, didžiąja dalimi, yra beskausmis, baimė vis dar yra įprastinis odontologinių procedūrų palydovas.

 

Dabartinė medicina siūlo žengti dar vieną žingsnį – atsisakyti ne tik skausmo, bet ir baimės. Modernios klinikos siekia sukurti atmosferą, kurioje pacientas jaustųsi ramus ir saugus. Tai pasiekti padeda estetiška aplinka, pastelinės spalvos ir raminanti muzika, o svarbiausia – specialistai, kurie ne tik teikia kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir siekia užtikrinti maksimalų psichologinį komfortą.

 

Kaip specialistas gali padėti pacientui įveikti baimę?

Dažnai gydytojai, garsėjantys profesionalumu, orientuojasi į techninius darbo aspektus ir yra išmokę atsiriboti nuo emocijų – tiek nuo savo pačių, tiek nuo paciento išgyvenimų. Jie laikosi hierarchinio bendravimo modelio – žmogus yra priverstas besąlygiškai paklusti gydytojo komandoms, nesupranta, kas konkrečiai jam daroma, o tokioje atmosferoje, paciento baimės, lyg šešėliai vakare, išauga iki neįtikėtinų proporcijų.

 

Tomo Andziulio teigimu, bereikalinga baimė ir stresas, kaip ir bereikalingas fizinis skausmas, šiandien turėtų būti išgyvendinti iš odontologijos kabinetų. Kaip specialistai gali padėti pacientui išvengti streso? Visų pirma, pripažįstant, kad paciento emocinė būklė yra tiek pat svarbi, kaip ir fizinė. Tokiu atveju, pereinama nuo hierarchinio prie kolegiško bendravimo modelio. Pacientui suteikiama išsami informacija apie tai, kas bus daroma – pacientas žino, kas vyksta su jo kūnu, dėl ko kyla skausmas ir kiek laiko jis gali trukti – tada, žmogus mažiau nerimauja, mažiau bijo ir žymiai geriau jaučiasi.

 

Procedūrų metu, specialistas stebi ne tik gydymo eigą, bet ir paciento emocinę būklę. Kritiniu atveju, esant galimybei, procedūros pristabdomos, pacientui leidžiama atsikvėpti ir nusiraminti, o gydymas tęsiamas tada, kai pacientas yra tam pasirengęs.

 

Nauji tyrimai rodo ypatingą neigiamą streso poveikį žmogaus organizmui, o specialistai sutariagydytojui vien techninių žinių neužtenka. Modernios klinikos rūpinasi ne tik savo darbuotojų technine kvalifikacija, bet ir psichologiniu pasiruošimu.

 

 

 

Paciento gerovei – visos paslaugos vienoje vietoje

Dar vienas dalykas, kas trukdo pacientui ramiai jaustis ir greičiau sveikti – tai vadinama „siuntimų sistema“. Dažnai, klinikos specializuojasi teikdamos būtent tam tikras paslaugas, o jei prireikia papildomų paslaugų, pvz. atlikti dantų kanalų gydymą, pergydymą– siunčia pacientą į kitą kliniką.

 

Kas vyksta tokiu atveju? Pirma, prarandamas laikas – pacientui tenka vaikščioti iš vienos klinikos į kitą. Antra, vaikščiojant iš vienos klinikos į kitą, prarandamas stabilus emocinis ryšys tarp specialisto ir paciento. Trečia, komplikacijų atveju iškyla klausimas – kas atsakingas?

 

Tam, kad visų šių problemų būtų išvengta, specialistai rekomenduoja rinktis kliniką, kurioje atliekamos visos odontologinės paslaugos.

 

Tomo Andziulio odontologijos klinikoje atliekamos burnos higienos, dantų balinimo, estetinio plombavimo, endodontinio gydymo, burnos chirurgijos, protezavimo, implantavimo, periodontologinio, ortodontinio gydymo paslaugos. Klinika išsiskiria savo ypatinga aplinka ir moderniu, šiuolaikišku interjeru. Visi klinikoje dirbantys specialistai yra išklausę mokymus apie bendravimo su pacientais odontologijos klinikoje specifiką.

 

 

UAB T. ANDZIULIO ODONTOLOGIJOS KLINIKA

Direktorius Tomas Andziulis

Veiverių g. 113, Kaunas

Tel.: +370 607 06275

El. p.: info@andziulioklinika.lt

www.andziulioklinika.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 20 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite