Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Dantų implantai: ne tik

   2006-01-03

Dar tebėra gajus stereotipas, kad dantų implantai reikalingi tik tada, kai nėra ant ko “pakabinti” protezo. Bet vis daugiau žmonių tokios operacijos nori estetiniais sumetimais – tiesiog norėdami užpildyti švarplę.

“Dar visai neseniai dantų implantacijos operacijas Kaune atlikdavo iki 10-ties klinikų, dabar šis skaičius yra smarkiai padidėjęs, gal net siekia 20, - sako dr. Stasys Bojarskas, veido ir žandikaulių chirurgas. – Viena vertus, tai sveikintina, antra vertus, pacientas, eidamas pas neseniai pradėjusį praktikuoti ir neturintį gerų chirurgo įgūdžių specialistą, šiek tiek rizikuoja. Danties implantacija nėra sudėtinga operacija, bet tai vis dėlto chirurginė intervencija.”
Standartinė danties implantacijos operacija, priklausomai nuo klinikos ir naudojamų medžiagų kokybės, Kaune kainuoja 1000-3000 Lt. Ją galima darytis, jei trūksta nors vieno danties. Pacientui implantuojamas iš specialaus medicininio titano pagamintas “varžtas”, kuris atlieka po dantenų paviršiumi buvusios danties dalies funkciją. Vėliau ant implanto “montuojamas” protezas.
“Pati operacija trunka 30-60 minučių, - sako dr. Stasys Bojarskas. - Jau esama modernių technologijų, kurios leidžia tuoj pat įdėti laikiną protezą. Senesnė, labiau tradicinė metodika reikalauja, kad protezas būtų dedamas po 3-4, kartais po 6 mėnesių, kai implantas integruosis su žandikauliu.”
Pasak dr. Stasio Bojarsko, Vakarų Europoje tokia operacija kainuoja beveik 10 kartų brangiau. Tad apie 30 procentų žinomesnių specialistų pacientų jau sudaro atvykstantys iš užsienio. Tiesa, tarp jų kol kas dominuoja iš Lietuvos neseniai emigravę žmonės, kurie jau spėjo palyginti tenykščių ir lietuviškų paslaugų kainos ir kokybės santykį. 
“Danties implantavimo operacija gali būti atliekama ūmiomis ar sunkiomis ligomis nesergantiems žmonėms, - sako dr. Stasys Bojarskas. – Pastaruoju metu sumažėjo kontraindikacijų, susijusių su, tarkim, žandikaulio būkle. Tiesiog atsirado metodikų, kaip atauginti kaulą ir pan. Aišku, tokiais atvejais operacija darosi sudėtingesnė ir brangsta.”
Pasak specialisto, implantas, be estetinės funkcijos, atlieka ir kitas: jis saugo gretimus dantis nuo gedimo, žandikaulį – nuo atrofijos.


JUMS redakcija

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 30 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite