Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Dantų protezai – ne visada kaina lemia kokybę

   2018-01-09

Kiekvienam iš mūsų vėliau ar anksčiau tenka susidurti su dantų protezais. Bet, ar pakankamai žinome apie šiuo metu siūlomus protezus, kokiu atveju ir kokį geriausia rinktis.

Dažniausiai, išgirdę odontologo klausimą, kokį protezą rinksitės, pagalvojame apie visiems jau įprastą metalo keramiką. Gydytojas taip pat dažnai nesistengia išsamiai paaiškinti apie kitus rinkoje esančius protezus, tad dažnai vietoj labiau tinkančio protezo pasirenkama šiuo metu populiariausia metalo keramika.

Tačiau jau ne vienerius metus sėkmingai dedami cirkonio oksido ir stiklo keramikos protezai. Priklausomai nuo individualios paciento būklės, vienais atvejais geriau tiks jau tradicinė metalo keramika, o kitais cirkonio bei stiklo keramika.


Kuo ypatingi cirkonio oksido ir stiklo keramikos protezai? Pirmiausia jie išsiskiria estetine išvaizda, nes jų konstrukcijos, skirtingai nuo metalo keramikos, yra laidžios šviesai. Tai leidžia šių medžiagų protezams atrodyti natūraliai, nes natūralus danties kaulas taip pat laidus šviesai. Cirkonio oksido ir stiklo keramikos protezai pasižymi ir aukštesniu atsparumu bei kietumu. Tačiau, pasak UAB „Medicinos spektras“ vadovo Ramūno Laurinaičio, kiekviena medžiaga turi savo pliusus ir minusus. Jo nuomone ne visada kaina lemia kokybę. Visų pirma gydytojas turi teisingai įvertinti protezuojamo danties šaknies būklę bei kitus paciento būklės individualius aspektus ir tada padėti parinkti protezą. Nes, pavyzdžiui, jei šaknų būklė prasta, galbūt neverta rinktis brangesnį, nors ir estetiškesnį, protezą.
„Medicinos spektras“, gaminančios dantų protezus, vadovas pasidalina savo patirtimi kokiais atvejais ir kokie protezai būtų tinkamiausi bei kokie skirtingų protezų pliusai ir minusai.

Metalo keramikos didžiausiai pliusas, kad tai daugiametė ir laiko patikrinta protezavimo praktika. Bet ji turi ir minusą - šaknis dėl metalinio karkaso negauna šviesos ir dėl to juoduoja. Priekinių dantų srityje, kur svarbi estetika, danties kaklelio srityje matomos patamsėjusios dantenos. Tad tokiu atveju geriau tiktų cirkonio, o dar geriau stiklo keramika.

Cirkonio oksido keramikos pranašumas – tai biosuderinamumas su žmogaus audiniais, dėl ko nebūna alerginių reakcijų, geresnė jungtis su dantenomis ir geresnis estetinis vaizdas, nes kaip jau minėta, ši medžiaga laidi šviesai. Minusas - sendamas cirkonis netenka mechaninių kietumo savybių, todėl svarbu, kad karkaso gamybos metu būtų teisingai parenkamas cirkonio kietumas.

Stiklo keramikos didžiausias privalumas - gera estetika, patikimas cementavimas dėl specialios technikos. Minusas - galimos tik pavienių vainikėlių konstrukcijos, netinka pacientams turintiems parafunkcijas.

R. Laurinaičio nuomone, šoniniams dantims, protezuojant tiltinėmis konstrukcijomis, tiks tvirtesni protezai – cirkonio ir metalo keramikos, o jei protezuojami pavieniai vainikėliai, tai stiklo keramika tiktų  geriausiai.
 Jo vadovaujama įmonė ne tik gamina protezus, bet ir kartu su odontologu nagrinėdami klinikines situacijas, projektuoja ir siūlo geriausius situacijos sprendimo variantus.

UAB „Medicinos spektras“
Jonavos g. 68C
Tel: +370 612 75978Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite