Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Daugiabučių renovacija: administratorius žino daugiau

   2015-04-01

Daugiabučių namų renovacija – pastaruoju metu viena iš aktualiausių temų. Vis daugiau tokių namų gyventojų supranta, kad ji reikalinga ir neišvengiama. Bet susiduriama su problema: paramos renovacijos projektams tvarka pakankamai dažnai kaitaliojama, todėl ne visi spėja susigaudyti, kaip kuo efektyviau įgyvendinti tokius projektus.
Jau yra pasibaigęs paraiškų priėmimo laikas, kai valstybė iš savo bei iš Europos Sąjungos pramos lėšų siekė net 40 procentų renovacijos sąnaudų. Šiuo metu valstybė rems 35 procentus vykdomų rangos darbų . „Renovacijos programai valstybės mastu iš pat pradžių šiek tiek trūko stabilumo, - sako Gediminas Zakšauskas, Kauno VšĮ „Endive“ vadovas. - Sąlygos buvo kaitaliojamos, ir daugiabučių namų gyventojų bendrijų vadovams buvo nelengva visame tame susigaudyti“. Pasak pašnekovo, į daugiabučių namų renovacijos programos įgyvendinimą neseniai įsitraukė ir savivaldybių namų administruojančios įmonės, žmonėms nuo seno žinomos kaip butų ūkiai. Šios įmonės imasi renovacijos projektų tuose namuose, kuriuose gyventojų bendrijų nėra. Minėtų įmonių specialistams irgi nėra paprasta taip greitai viską perprasti – jų įmonėms tai nauja sritis. VšĮ „Endive“ vadovo teigimu, daugiabučių namų renovacijos sąlygos Lietuvoje šiuo metu žymiai geresnės negu kaimyninių šalių. Tarkim, Estijoje suteikiami tik lengvatiniai kreditai, bet ten renovacijos mastai daug didesni nei Lietuvoje. Lenkijoje taip pat renovacija gerokai daugiau pasistūmėjusi. Taip nutiko, matyt, dėl to, kad ten buvo atsisakyta idėjos kompensuoti už šildymą nepasiturintiems gyventojams – tai sustiprino jų motyvaciją įgyvendinti renovacijos projektus. O parama Lenkijoje siekia tik 15 procentų renovacijos projekto sąnaudų. „Paradoksas, bet tada, kai Lietuvoje buvo dengiama pusė renovacijos sąnaudų, norinčių vykdyti projektus buvo mažiausiai, - pasakoja pašnekovas. –Bet 35 procentų dydžio sąnaudų padengimas irgi yra labai naudingas dalykas. Nemanau, kad tokios palankios sąlygos bus neribotą laiką“. Valstybė remia modernizavimo priemones – tokias, kaip sienų, stogų šiltinimas, langų keitimas, balkonų stiklinimas, ventiliacijos sistemos atnaujinimas, liftų keitimas, šildymo sistemų rekonstrukcija, šildymo apskaitos tvarkymas ar įdiegimas. „Renovacijos projektų įgyvendinimas turi visokių keblumų dėl administravimo, dokumentų pateikimo ir su kitokiais dalykais susijusių subtilybių, - sako „Endive“ vadovas. – Nesusidūrę su tokiais dalykais žmonės tam sugaišta gerokai daugiau laiko, nei mes, o laikas, kaip sakoma, pinigai. Be to, neįsigilinęs žmogus gali padaryti ir esminių klaidų. Juk tokių bendrijų vadovai nėra profesionalai. Jei bendrijos vadovu išrenkamas dirbantis žmogus, jis nuolat stokoja laiko, nes bendrijos darbams lieka tik vakarai ir poilsio dienos. Jei išrenkamas pensininkas, jam kartais tiesiog būna sudėtinga susigaudyti dažnai besikeičiančiose taisyklėse bei teisės aktuose“.
Kam reikalinga VšĮ ENDIVE
„Endive“ jau yra administravusi virš 30 daugiabučių namų renovacijos projektų Kaune, Kėdainiuose, Kaišiadoryse, Marijampolėje. Įmonėje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie konsultuoja gyventojų bendrijas dėl jų valdymo, priežiūros, dokumentų forminimo, reikalui esant, padeda pakeisti įstatus, dirba daugiabučių namų bendrijose kaip samdomi pirmininkai. Daugiabučio namo savininkų bendrijos nariams supratus, kad jų namo modernizacija yra ne šiaip pramoga, o neišvengiama ir naudinga būtinybė, pirmininkai greitai susigaudo, jog norint sėkmingai modernizuoti jų namą, reikia daug techninių, organizacinių ir teisinių žinių. Dauguma bendrijų pirmininkų su net kelis milijonus galinčiu kainuoti projektu susiduria pirmą ir paskutinį kartą gyvenime. „Endive“ specialistams tai kasdienis darbas, todėl galime profesionaliai patarti ir ginti namo savininkų interesus vykdant pastato modernizavimą, užtikrinti didžiausią namo savininkų gaunamą naudą, aukštą kokybę ir skaidrumą.
1.Daugiabučių namų renovacijos sąlygos Lietuvoje šiuo metu geriausios iš kaimyninių šalių.

Gediminas Zakšauskas
VšĮ “Endive” - direktorius
8 67707121, www.endive.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite