Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Dažniausios vartų įrengimo klaidos

   2020-03-25

Neretai namo šeimininkai, įmonės pasirenka netinkamą lauko ar garažų vartų sprendimą, dėl to išbrangsta jų įrengimas. Arba vartai nepateisina lūkesčių. Kaip išvengti dažniausiai daromų klaidų, pataria „Vartumita“ vartų montavimo ekspertas Aleksandras Bražickas, turintis 12  metų darbo patirtį. 

 

 

Neapgalvoti sprendimai išbrangina vartus

Kad kasdien lauko ar garažo vartai tarnautų ilgai, nereikėtų permokėti svarbu laiku apgalvoti optimaliausią variantą ir tinkamai pasiruošti. Pasak A. Bražicko, dažnai žmonės apie vartus susimąsto, kai jau pastato namą, susitvarko aplinką, ją apželdina. Ir paaiškėja, kad nebeliko vietos įrengti norimus vartus. Pavyzdžiui, slankiojantiems nustumti į šoną būtina palikti apie 35 – 40 proc. daugiau vietos nei pravažiavimo plotis. Tarkim, jei jis siekia 5 m, reikia pridėti dar apie 2 m (viso – 7 m). Būna, kad tenka ardyti ir jau išklotą grindinį. Eksperto teigimu, geriausia, kai apželdinimo specialistai, elektrikai, vartų montuotojai susitinka ir viską aptaria iš anksto. Labai svarbu stulpų ir vartų pamato betonavimo metu tinkamai išvedžioti elektros instaliaciją, kad paskui nereikėtų atlikti papildomų darbų. Kad ir perkloti trinkelių, nes tai papildomos išlaidos. 

 

Pasak „Vartumita“ vadovo, garažo vartai atsieitų pigiau, jei dar statant namą šeimininkai pasikonsultuotų su specialistais, kurie apskaičiuotų reikiamus garažo vartų matmenis. Tinkamai paruošta anga leis sutaupyti. Būna, trūksta kelių centimetrų, arba per daug, tuomet vartai išbrangsta 10–15 proc. ir daugiau. 

 

Dažnos montavimo klaidos

Kad kiemo vartai būtų patvarūs ir nereikėtų dažnai jų remontuoti, svarbu tinkamai įrengti vartų kolonas ir pamatą. Jei jie įleisti nepakankamai giliai, ilgainiui dėl įšalo, atlydžio išsikraipo, praranda stabilumą. Varstomų vartų kolonos turi būti įrengiamos atsižvelgiant į vartų svorį, vėjo pasipriešinimą, o stumdomų vartų pamatas – į vartų ilgį.

Netinkamai pasirinktas vartų aukštis – dar viena pasitaikanti klaida. Būna, užsisako aklinus, kad apsaugotų nuo smalsių praeivių žvilgsnių, suteiktų privatumo, tačiau per žemus – 1.40 ar 1.50 m aukščio. Sumoka nepigiai, bet paskui nusivilia, nes tokie vartai neatlieka funkcijos, o meistras laiku nepatarė. Arba jei per aukšta vartų apačia, pro ją pralenda tiek laukiniai, tiek naminiai gyvūnai. 

 

Svarbi kiekviena detalė

Pasak eksperto, neverta taupyti renkantis vartų furnitūrą. Parinkus tinkamas medžiagas, kokybiškai sumontavus, pamiršite jų priežiūrą daugeliui metų. Tiesa, nereikia pamiršti, kad vartai kasdien eksploatuojami, jiems kartas nuo karto reikia praeiti technikinę patikrą. Žinovo teigimu, mažiausios priežiūros ir profilaktinio aptarnavimo reikalauja stumdomi lauko vartai. Jų pranašumas – nemažina ir neužima kiemo erdvės, saugesni, ilgaamžiškesni. Be to, gali būti daug sunkesni, jiems nebaisūs vėjo gūsiai, nes atramos taškai, visas svoris remiasi į tinkamai paruoštą pamatą.

 

Kiemo, garažo automatika turi būti parenkama pagal vartų svorį ir jų darinėjimo intensyvumą. Patartina montuoti kokybišką, pritaikytą mūsų klimato sąlygoms automatiką su didesnio svorio ir intensyvumo rezervu (pvz., jei stumdomi kiemo vartai sveria 400 kg, tai automatikos galingumas turėtų siekti nuo 800 kg). Tai užtikrina vartų ilgaamžiškumą. 

 

UAB „Vartumita“ teikia profesionalias kiemo, garažo vartų, tvorų, kelio užtvarų montavimo bei garantinio ir pogarantinio aptarnavimo paslaugas. Dirba su visais Lietuvos vartų gamintojais, įrengia kokybišką vartų automatiką, pritaikytą mūsų klimato sąlygoms. Remontuoja vartus, automatiką ir atlieka jų profilaktinę patikrą. Nemokamai konsultuoja, atvykus suprojektuoja vartus, tvorą ir paskaičiuoja sąmatą.

 

 

UAB  „VARTUMITA“

Direktorius Aleksandras Bražickas

+370 602 42 644

info@vartumita.lt

www.vartumita.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite