Kodėl svarbu patikėti vidaus apdailos darbus profesionaliems meistrams, kokios galimos glaistymo ir dažymo klaidos, kalbiname 17 metų darbo patirtį turintį meistrą Tomą Mikšą.

 

 

Meistro teigimu, kad nudažytos sienos atrodytų tobulai, svarbu kokybiškai paruošti jas glaistymui. Tai – sienų gruntavimas, aliuminio kampų montavimas, didesnių nelygumų išlyginimas. Tik tuomet galima pradėti glaistyti. Glaistymas yra ne sienų „nubalinimas“, o paviršiaus padengimas tinkamo storio glaisto sluoksniu ir paruošimas tolesnei apdailai. Pavyzdžiui, gipsinei sienai glaisto storis turi būti ne mažiau kaip 1 mm, o tinkuotai – ne mažiau kaip 1–1,5 iki 2 mm per 2 glaistymus. Tai garantuoja puikų nudažytos sienos vaizdą.

 

 

Pasak eksperto, sienų ir lubų glaistymo darbai lemia ir dažymo ar kitos apdailos kokybę. Todėl svarbu parinkti tinkamiausią glaistą (jų yra keletas rūšių) ir tinkamą paviršiaus paruošimo lygį, kurį „Knauf“ specialistai suskirstė į lygius Q1, Q2, Q3, Q4 ir Q4 plus.  Pavyzdžiui, jei numatoma, kad toje vietoje sienos bus klijuojamos plytelėmis, užtenka paruošti paviršių mažiausiu Q1 lygiu. Q3 lygio pakanka dengiant sienas įprastais tapetais ar dažant matiniais dažais. Aukščiausio Q4 lygio reikia atviriems paviršiams, kurie bus apšviesti LED lempomis arba dažomi blizgiais dažais, kurie itin gerai atspindi šviesą. Tokia apdaila išryškina glaistymo defektus, nelygumus, jei  darbai atlikti nekokybiškai. „Lietuviams būdinga išspausti kokybę, kur jos nė nereikia, nors tą sieną užstatys baldais. Bereikalingos papildomos išlaidos ir laiko sąnaudos“, – pastebi pašnekovas, savo darbams sutiekiantis 5 m. garantiją. 

 

 

  T. Mikša pabrėžia, kad sienų glaistymui reikėtų rinktis kietą glaistą, nors jis ir apsunkina darbą (jį daug sunkiau kokybiškai nušlifuoti), bet galutinis rezultatas tikrai džiugina. Kuo kokybiškesnis glaistymas/šlifavimas tuo tolygiau paviršius padengiamas dažais ir sienos atrodo tobulai.

 

Dažymo klaidos ir ypatumai

Specialisto teigimu, dažai parenkami atsižvelgiant į paviršių ypatybes. Kai kada užtenka ekonominės klasės (klientas sutaupo), o kai kada neverta taupyti ir patartina rinktis aukštos kokybės.

 

 

Renkantis dažus specialistas pataria atsižvelgti į atsparumo trinčiai klasę. Tarkim, vonios ar virtuvės paviršiams, svarbu rinktis 1ą itin atsparią drėgnam valymui. Anksčiau dar buvo svarbu atsižvelgti į matiškumą, tačiau jau negalioja taisyklė, kad tik blizgūs dažai yra plaunami, – sako ekspertas. – Dabar yra  labai aukštos kokybės puikiai valomų ir atsparių matinių dažų. Be to, žmonės dažnai klaidingai galvoja, kad kuo tamsesnė spalva, tuo bus mažiau teplesnė. Priešingai, kuo tamsesni dažai, tuo jie lepesni ir teplesni. Dažnai nepaiso ir taisyklės, kad mėnesį laiko negalima valyti net kokybiškiausiais dažais nudažytų sienų. Dažas turi įsigerti. Jei išsipurvino, būtina palikti ir valyti tik susiformavus plėvelei. Antraip siena bus sugadinta, o meistras nepagrįstai apkaltintas nekokybišku darbu.“ 

 

 

MB „TOMAS DECOR“

Tomas Mikša,

kvalifikuotas apdailos darbų specialistas

Tel. +370 637 78875

tomasmiksa@gmail.com

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/dazniausios_vidaus_apdailos_darbu_klaidos/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.