Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Deginta mediena apdailai - net tik gražu, bet ir ilgaamžiška

   2017-10-16

Mediena, kuri naudojama lauko apdailai privalo būti apdorota specialiomis priemonėmis, dažyta ar impregnuota. Esant nuolatinei drėgmei, mediena po kurio laiko praranda savo grožį, ją reikia dažnai atnaujinti. Siekiant išvengti tokių nepatogumų, ypač išpopuliarėjo dar vienas medienos apdirbimo būdas, kuris užtikrina, kad net veikiant drėgmei, sniegui ar šalčiui, estetinėms medienos savybėms nebus pakenkta. „Tai sena japonų medienos deginimo technologija „Shou Sugi Ban“ arba „Yakisugi“, kuri buvo naudojama jau prieš tris šimtmečius, tačiau visame pasaulyje pradėta plačiai naudoti  visai neseniai. Ši technologija buvo tobulinama siekiant apsaugoti medieną nuo išorinio gamtos poveikio ir dažniausiai buvo naudojama būsto išorei apkalti“ - teigia „Sugiwood“ atstovas Laurynas Simonavičius. Pasitelkiant šią technologiją, medžio ruošinys deginamas, atvėsinamas, nuplaunamas vandeniu, nuvalomas jo paviršius, išdžiovinamas ir padengiamas aliejumi. Paprastai, geriausiam rezultatui pasiekti, būdavo naudojamas Japonijos kedras, tačiau jo gauti sunku. Lauryno teigimu, ne kiekvienos rūšies medieną apdirbus išgaunamas įdomus raštas, tinkamas apdailai:  „Atlikus bandymus Lietuvoje, geriausias rezultatas pasiekiamas naudojant ąžuolą, uosį, pušį, eglę, maumedį ar kiparisą“.
Deginta mediena traukia akį dėl savo estetinės išvaizdos, tačiau didžiausias privalumas, kad ši deginimo metodu apdirbta mediena yra atspari puvimui, ugniai, vabzdžiams, skilimui, UV spinduliams bei kitokiems išoriniams veiksniams. Be to, ji yra ilgaamžė ir nereikalauja specialios priežiūros. Laurynas užtikrina, kad tokia mediena gali tarnauti iki 80 metų: „Tereikia kas 5-6 metus paviršių padengti aliejumi, kad atsinaujintų. Degintos medienos nereikia papildomai impregnuoti ar kaip kitaip apdirbti“.
Nors šia specialia technologija apdirbta mediena daugiausiai naudojama išorės apdailai, t.y. fasado apdailai, terasoms, tvoroms ir kt., tačiau pastaruoju metu vis dažniau pasirenkama ir vidaus dekorui. Ji pasižymi išskirtine išvaizda, kurią galima priderinti prie įvairaus dizaino. „Galimi skirtingi medienos deginimo būdai, nuo silpnesnio iki stipraus. Išgaunama degintos medienos spalva pagal kliento pageidavimus – švelniai rusva, spalvota arba juoda“ – sako Laurynas. Degintos medienos panaudojimas gali būti platus, tai priklauso nuo žmogaus vizijos ir fantazijos. „Vidaus apdailai deginta mediena pasirenkama paįvairinti dizainui, kaip tam tikra dekoro detalė, pvz.: lentyna, komoda, siena ir pan“ – teigia L.Simonavičius.   

„SUGIWOOD“ ATSTOVAS
LAURYNAS SIMONAVIČIUS
+370 607 90908
www.sugiwood.lt
info@sugiwood.ltĮ pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 03 19 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite