Mediena, kuri naudojama lauko apdailai privalo būti apdorota specialiomis priemonėmis, dažyta ar impregnuota. Esant nuolatinei drėgmei, mediena po kurio laiko praranda savo grožį, ją reikia dažnai atnaujinti. Siekiant išvengti tokių nepatogumų, ypač išpopuliarėjo dar vienas medienos apdirbimo būdas, kuris užtikrina, kad net veikiant drėgmei, sniegui ar šalčiui, estetinės medienos savybėms nebus pakenkta.

 

„Tai sena japonų medienos deginimo technologija „Shou Sugi Ban“ arba „Yakisugi“, kuri buvo naudojama jau prieš tris šimtmečius, tačiau visame pasaulyje pradėta plačiai naudoti visai neseniai. Ši technologija buvo tobulinama siekiant apsaugoti medieną nuo išorinio gamtos poveikio ir dažniausiai buvo naudojama būsto išorei apkalti“ – teigia „Sugiwood“ atstovas Vitoldas Jurkonis. Pasitelkiant šią technologiją, medžio ruošinys deginamas, atvėsinamas, nuplaunamas vandeniu, nuvalomas jo paviršius, išdžiovinamas ir padengiamas aliejumi. Paprastai, geriausiam rezultatui pasiekti, būdavo naudojamas Japonijos kedras, tačiau jo gauti sunku. Vitoldo teigimu, ne kiekvienos rūšies medieną apdirbus išgaunamas įdomus raštas, tinkamas apdailai: „Atlikus bandymus Lietuvoje, geriausias rezultatas pasiekiamas naudojant pušį, eglę, maumedį“.

 

Deginta mediena traukia akį dėl savo estetinės išvaizdos, tačiau didžiausias privalumas, kad ši deginimo metodu apdirbta mediena yra atspari puvimui, ugniai, vabzdžiams, skilimui, UV spinduliams bei kitokiems išoriniams veiksniams. Be to, ji yra ilgaamžė ir nereikalauja specialios priežiūros. Vitoldas užtikrina, kad tokia mediena gali tarnauti iki 80 metų: „Tereikia kas 5-6 metus paviršių padengti aliejumi, kad atsinaujintų. Degintos medienos nereikia papildomai impregnuoti ar kaip kitaip apdirbti“.

 

Nors šia specialia technologija apdirbta mediena daugiausiai naudojama išorės apdailai, t.y. fasado apdailai, terasoms, tvoroms ir kt., tačiau pastaruoju metu vis dažniau pasirenkama ir vidaus dekorui. Ji pasižymi išskirtine išvaizda, kurią galima priderinti prie įvairaus dizaino. „Galimi skirtingi medienos deginimo būdai, nuo silpnesnio iki stipraus. Išgaunamos degintos medienos spalvos pagal kliento pageidavimus – švelniai rusva, spalvota arba juoda“ – sako Vitoldas. Degintos medienos panaudojimas gali būti platus, tai priklauso nuo žmogaus vizijos ir fantazijos. „Vidaus apdailai deginta mediena pasirenkama paįvairinti dizainui, kaip tam tikra dekoro detalė, pvz.: lentyna, komoda, siena ir pan.“ – teigia V. Jurkonis.

 

 

„SUGIWOOD“ ATSTOVAS

VITOLDAS JURKONIS

Tel. Nr.  +370 657 85555

El. p. info@sugiwood.lt

www.sugiwood.lt

 

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/deginta_mediena_apdailai_-_net_tik_grazu_bet_ir_ilgaamziska/
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.