Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Didžiausias šildymo ir vėdinimo sistemos priešas – oras

   2021-07-14

Pramonės inžinieriai ir komunalininkai gerai žino, kiek problemų sukelia į šildymo ir vėsinimo sistemas patekęs oras. Atsiranda triukšmas, sutrinka cirkuliacija, deguonis jungiasi su metalu, rūdija metalinės sistemos detalės, dėvisi visas vamzdynas, sistema nebeveikia taip, kaip turėtų. Kaip apsaugoti šildymo bei vėsinimo sistemas, kad jos tarnautų kaip galima ilgiau? Apie tai pasakoja UAB IMI Hydronic Engineering direktorius Antanas Valančius. 

 

 

Didžiausias vamzdynų priešas – deguonis

Net jei šildymo arba vėsinimo sistema yra tinkamai nuorinta, kažkiek oro neišvengiamai patenka į sistemą. Ką reiškia į šildymo ar vėdinimo sistemą patekęs oras?

 

Mažėja šildymo sistemos efektyvumas, sistema pradeda „triukšmauti“, tam tikrose zonose sutrinka arba nutrūksta vandens cirkuliacija, deguoniui sąveikaujant su metalu, rūdija šilumokaičiai, siurbliai, vožtuvai, užrūdiję mechanizmai stringa, metaliniai vamzdžiai užanka. Specialistai rūdis, susidarančias reaguojant deguoniui ir metalui, vadina šildymo sistemos „bloguoju cholesteroliu“, kuris prilimpa prie kraujagyslių sienelių ir trikdo sistemos darbą.

 

Siekiant sumažinti korozijos daromą žalą, metaliniai vamzdžiai laipsniškai keičiami plastikiniais, tačiau į sistemą patekęs deguonis vis vien daro savo juodą darbą – mažėja sistemos efektyvumas, stringa cirkuliacija, korozija veikia siurblius, radiatorius, konvektorius, užsklandas ir kitas metalines sistemos detales. 

 

Ar įmanoma pasiekti, kad šildymo ar vėsinimo sistemoje nebūtų oro?

Oras gali patekti į šildymo arba vėsinimo sistemą daugybę būdų – sistemos paleidimo metu, remonto metu, tuo atveju, jei sistema neteisingai sumontuota arba neteisingai eksploatuojama, o nedideliais kiekiais, kažkiek oro visada patenka į sistemą per sujungimus ir tarpines.

 

Automatiniai nuorintojai ir oro separatoriai leidžia išgaudyti ir pašalinti tą orą, kuris cirkuliuoja sistemoje burbuliukų pavidalu, tačiau tuo atveju sistemoje išlieka taip vadinamas „ištirpęs oras“, jis, nors nematomas vizualiai, daro sistemai lygiai tą patį neigiamą poveikį, kaip ir čia cirkuliuojantys burbulai.

 

Šiai dienai, vienintelė priemonė, leidžianti visiškai pašalinti bet kokia formos orą ir dujas iš sistemos, yra vakuuminis degazatorius Vento Connect. Tai yra prietaisas, kuriame naudojama Cyclone technologija – paprastai kalbant, suformuojamas vandens-oro sūkurys, sukuriamas vakuumas ir ciklo pabaigoje oras ir dujos surenkamos ir pašalinamos iš sistemos. 

 

 

„Švari“ sistema  – galimybė sustabdyti rūdijimo procesą?

Vakuuminio degazatoriaus paskirtis yra palaikyti tokią šildymo ar vėsinimo sistemos būklę, kad joje išvis nebūtų oro, nei matomu fiziniu pavidalu, nei vandenyje ištirpusio deguonies. Degazatorius seka sistemos būklę, stebi esantį oro kiekį ir jį surinkinėja. Jei pasiekiamas nulinis oro kiekis sistemoje, degazatorius automatiškai kuriam laikui, pavyzdžiui, 24 valandoms, išsijungia, o pasibaigus nustatytam laikui, vėl pradeda veikti.

 

Įsivaizduokite sistemą, kurios dėka galite palaikyti nuliui artimą oro kiekį sistemoje. Žmonės kartais klausia: „Kiek, procentine išraiška, degazatorius sumažina rūdijimą?“ Atsakymas yra toks – jis jo nesumažina, jis užkerta jam kelią. Tai yra šimtaprocentinė rūdžių prevencija. 

 

 

Vakuuminis degazatorius –  kam skirtas ir kaip naudojamas?

Vakuuminis degazatorius gali būti naudojamas visur, kur yra įrengtos vėsinimo arba šildymo sistemos – pramonės įmonėse, miesto šilumos tinkluose, daugiabučiuose, mažuose cechuose, netgi individualiuose namuose ir kotedžuose. Kiekvienu atveju, priklausomai nuo sistemos parametrų – tūrio ir darbinio slėgio – parenkamas atitinkamo galingumo modelis.

 

Degazatorius nėra skirtas spręsti įsisenėjusioms problemoms, jis skirtas prevencijai. Rekomenduojama degazatorių naudoti stacionariai ir montuoti jį prieš paleidžiant sistemą į eksploataciją. Degazatorių galima montuoti ir prie senų, jau veikiančių sistemų, tačiau tokiu atveju, prieš montuojant, privaloma atlikti kapitalinį šildymo arba vėdinimo sistemos valymą naudojant purvo separatorius, magnetus ir kitus plovimo būdus. Pasitaiko, kad įmonės nuomojasi degazatorių laikinam naudojimui, tai kuriam laikui padeda išspręsti problemas, susijusias su oru. 

 

 

UAB IMI Hydronic Engineering yra įgaliotais vakuuminių degazatorių Vento Connect distributorius Lietuvoje. Degazatoriai yra pilnai paruošti prijungimui prie pastato valdymo sistemos, todėl prijungimui nereikia jokių papildomų priedų. Degazatoriams suteikiama 2 metų garantija, o vėliau suteikiamas popardaviminis aptarnavimas. Vento Connect galima įsigyti iš atstovų visoje Lietuvoje, tačiau pirmiausia siūloma kreiptis tiesiogiai į IMI Hydronic Engineering – įmonės specialistai suteiks pirminę konsultaciją ir nukreips į arčiausiai jūsų esantį savo partnerių biurą.

 

UAB IMI Hydronic Engineering veikia Lietuvoje nuo 1999 m. Įmonė siūlo įvairius produktus bei sprendinius vandeninėms šildymo ir vėsinimo sistemoms reguliuoti ir balansuoti.

 

 

UAB „IMI HYDRONIC ENGINEERING“

Antanas Valančius, direktorius

Juozapavičiaus pr. 27-5, Kaunas

Tel. +370 37 392248

El. p. info.lt@imi-hydronic.com

www.imi-hydronic.com/lt/

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite