Oro kokybė – vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių darbo vietos patogumą, darbuotojų
pasitenkinimą ir sveikatą. Užtikrinti gerą oro kokybę industrinėse ir komercinėse patalpose nėra lengva dėl sveikatai žalingų dulkių ir nemalonių kvapų. Tačiau šiais laikais rinkoje egzistuoja priemonės, kurios šias problemas gali išspręsti.

Nemalonūs kvapai dažnai suprantami kaip normali pramoninių ir komercinių patalpų dalis. Tačiau jie labai kenkia darbuotojų savijautai ir mažina darbo vietos patogumą. Kvapų kontrolė aktuali ir dėl to, kad kvapai gali migruoti iš gamybinių į administracines patalpas, kur dažnai aptarnaujami ir klientai. Norint suvokti, kaip ši problema sprendžiama, reikia išsiaiškinti, kas šiuos kvapus sukelia.


Iš tikrųjų nemalonūs kvapai yra mikroskopinės
cheminių amonio ir sieros junginių dalelės, kurias mes įkvepiame ir dėl to jaučiame nemalonų aromatą. Darbas tokioje aplinkoje gali sukelti galvos skausmą, prastą savijautą, o ilgainiui – ir didesnes sveikatos bėdas. Tačiau šias daleles galima neutralizuoti – egzistuoja priemonių, kurios aplimpa ne malonų kvapą keliančias daleles, stabdo jų plitimą ir apsaugo žmones. Tai – dirbtinio rūko sistemos su specialiais reagentais darbas.
MB „Vandens lašai“ siūlo spręsti peroblemą dirbtinio
rūko sistemos pagalba. Joje naudojami „KEM“ siurbliai su purkštukų sistema, kuri purškia mikroskopinius reagento lašiukus, kurie aplimpa kiekvieną nemalonų kvapą sukeliančią dalelę. Ši sistema – itin kokybiška ir efektyvi. Siurblys yra pagamintas iš korozijai atsparių medžiagų, visas linijas sudaro aukštos kokybės poliamidiniai ar noksidiniai vamzdžiai, o dirbtinį rūką sudaro mažesnės nei 10 mikronų diametro reagento dalelės. Beje, pats reagentas yra visiškai natūralus ir nekenksmingas – dalis jį sudarančių medžiagų yra naudojamos maisto ir kosmetikos pramonėse.

Dirbtinio rūko sistema taip pat efektyviai kovoja prieš dulkes. Vanduo susijungia su ore sklindančiomis dulkių dalelėmis, jas pasunkina ir suslegia. Visos dulkės greitai nusėda ant žemės ir oras tampa švarus, kur kas sveikesnis ir malonesnis. Kadangi dirbtinio rūko sistemos yra pigesnės ir efektyvesnės už kitus dulkių kontrolės būdus, jos naudojamos ir karjeruose, šachtose, akmens skaldyklose, dažymo padaliniuose ir taip toliau. Tokia įranga be vargo pašalina 0,1 - 1000 mikronų dydžio dulkių daleles, todėl ore bus žymiai mažiau dulkių.

                       

 

Ją nesunku sumontuoti ir nestandartinio dydžio bei plano patalpose, tam nereikia specialių leidimų, o ir darbas čia neturi būti stabdoma. Prižiūrėti dirbtinio rūko sistemą taip pat nėra sudėtinga – kartais gali tekti išvalyti užsikimšusius purkštukus, tačiau tai nėra sudėtingas darbas. Ši sistema taupo laiką ir energiją, todėl yra kur kas pranašesnė už brangesnius oro kokybės kontrolės sprendimus. Papildomas privalumas – ji vėsina aplinką.

Daugelis oro kokybės gerinimo sprendimų yra brangūs, reikalauja daug laiko ir pastangų. Tuo tarpu MB „Vandens lašai“ tiekiamos ir montuojamos nemalonius kvapus neutralizuojančios, orą nuo dulkių valančios ir patalpas vėsinančios sistemos yra patikimos, gana paprastos ir efektyvios. Jų įdiegimas neužtrunka daug laiko, darbai patalpose neturi būti stabdomi, o vėliau sistema nereikalauja daug priežiūros.

 

MB „VANDENS LAŠAI“
Tel +370 672 87 031
vandenslasai@gmail.com

www.vandenslasai.lt

 

 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/dirbtinio_ruko_sistemos__efektyvus_ginklas_kovoje_pries_dulkes_ir_nemalonius_kvapus/
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.