Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ekspeditorius - patikimas verslo partneris klientui

   2017-10-10

Dar prieš keliolika metų ekspeditorių verslu galėjo užsiimti ko ne kiekvienas, turintis telefoną ir įmonių katalogą. Nuo tų laikų visuomenėje išlikęs neigiamas požiūris apie ekspeditorius, kaip nekuriančius pridėtinės vertės ir už nieką neatsakančius tarpininkus. „Ši nuostata seniai atgyvenusi“, - teigia UAB „NORDCARRIER BALTIC“ (toliau – NCB) direktorius Audrius Pačkauskas. Ekspeditorių įmonės, tokios kaip NCB, o ir didžiausiausios bei žinomiausios rinkoje, ne tik perka paslaugas iš partnerių transportininkų (pervežėjų) didmena ir parduoda klientams mažmena, bet ir teikia visą spektrą susijusių logistinių paslaugų, tokių kaip sandėliavimas, muitinės dokumentų paruošimas, konsultavimas ir kt. Bendru atveju ekspeditorius tampa kliento verslo partneriu, užtikrinančiu savalaikį transporto pateikimą ir krovinio pristatymą nuolat besikeičiančiomis aplinkybėmis“- sako Audrius.
Konkurencija logistinių paslaugų sektoriuje yra didžiulė, klientai dažnai apklausia keliolika logistinių įmonių ar net pavienių transportuotojų ieškodami pigiausios kainos. „Žemiausia kaina nereiškia geriausio paslaugos suteikimo. Klientams visada pabrėžiame, kad neesame pigiausi rinkoje, tačiau kompensuojame tai suteikdami geriausias paslaugas visiems be išimties klientams ir esame pilnai atsakingi, galimų nesklandumų ar nuostolių pristatant krovinį, atveju. Klientas visada teisus, net jei ir neteisus – ši nuostata mūsų nedidelėje įmonėje niekada nepamirštama. Didelėje logistikos įmonėje, smulkaus užsakovo atveju, gali būti ir atvirkščiai - teisi yra įmonė paslaugų teikėja“ – juokauja A.Pačkauskas.
Ekspeditoriaus atsakomybė prieš klientą ir jo krovinį yra daug didesnė, negu transporto priemonės savininko. Ekspeditorius atsako už krovinį ne tik gabenimo metu, bet ir visose logistinio ciklo stadijose – perkrovimai, tarpinis  andėliavimas, vietinis pristatymas paskirties šalyje. Ekspeditoriaus atsakomybė didesnė ir pristatymo vėlavimo ar pristatymo klaidingu adresu atvejais. Lietuvoje ekspeditorių, priklausančių Lietuvos nacionalinei ekspeditorių ir logistų asociacijai LINEKA, atsakomybė apibrėžiama ekspedijavimo sąlygomis LEBES, analogiškomis Skandinavijoje priimtoms taisyklėms NSAB2015. „Visų pirma klientas turėtų pasitikrinti, ar ekspeditorius priklauso asociacijai LINEKA, ir tik po to vertinti kainą“ – sako A. Pačkauskas.
Lietuvoje transporto ir logistikos sektoriuje dirba apie 5% visų dirbančiųjų, o šis sektorius sukuria net 13% šalies BVP, tačiau dėmesio iš valstybės institucijų sektoriui trūksta. Nedidelei ekspeditorių įmonei, teikiančiai specializuotas paslaugas, tokiai kaip NBC, kurioje pelnas sėkmingais metais siekia 1-2% nuo apyvartos, sunku išsilaikyti ne tik dėl didžiulės konkurencijos, bet ir dėl besikeičiančių įstatymų, nuolat griežtinamų verslo sąlygų. Trūksta kontrolės iš rinkos priežiūros institucijų – eilę metų Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės nuolat kelia draudimo įkainius transportininkams, visos vienu metu ir labai panašiais dydžiais. Draudimas kitose šalyse, pvz.: Latvijoje daug pigesnis, bet draustis užsienyje neleidžia įstatymas.
Nedidelė ekspeditorių įmonė gali išsilaikyti teikdama tik kokybiškas paslaugas ir užsitikrinusi savo klientų ratą. „Jeigu kliento poreikiai nėra svarbiausi, tokio pobūdžio įmonės paprasčiausiai neišsilaiko ir būna priverstos užsidaryti“- sako pašnekovas. 

UAB „NORDCARRIER BALTIC“
direktorius Audrius Pačkauskas
Tel. nr. +370 37 302374
El.p. audrius@nordcarrier.lt


1. NBC kaip ekspeditoriaus atsakomybė už krovinį ir pristatymo sąlygų laikymąsi yra daug didesnė nei transporto priemonių savininkų, kurie betarpiškai perveža krovinį tam tikrame gabenimo etape.

2. Ekspeditorius transporto priemonės savininkui privalo užtikrinti sutartą uždarbį, įvykdyti įsipareigojimus. Tuo pat metu pervežėjas nesirūpina savo paslaugos pardavimu, neturi su tuo susijusių išlaidų ir rizikų.

3. NBC specializuojasi Skandinavijos šalių rinkoje, yra užsitikrinę reikiamus ir ilgalaikius ryšius. Nuolatinis bendradarbiavimas – gero serviso pagrindas.

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 18 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite