Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Ekspertų patarimai vairuotojams: motoroleris – pigi ir patogi transporto priemonė, kurią verta išbandyti

   2023-01-12

Pastaruoju metu degalų kainoms pasiekus rekordines aukštumas, ne vienas vairuotojas pradėjo svarstyti apie alternatyvias ir kur kas ekonomiškesnes transporto priemones. Vienas tokių – motoroleris. Nepaisant to, kad ši tendencija daugumoje pasaulio šalių, nuo Italijos, Prancūzijos ar Tailando, jau seniai buvo matoma, iki šiol Lietuvoje buvo mažiau matoma. Na, o dabar įgauna pagreitį tarp įvairaus amžiaus žmonių jau ir ne tik šiltuoju sezonu, kodėl?

 

 

Tikrovė tokia, kad motoroleriai dėl savo manevringumo ir ekonomiškumo bei mobilumo sparčiai populiarėja ne tik tarp jaunų miesto gyventojų, bet ir vyresnio amžiaus žmonių. Priežastis – turi daugiau privalumų nei minusų.

Vienas iš pranašumų – eismas didmiesčiuose nemažėja, o kas kartą keliauti automobilių į darbą, studijas ar su kitu tikslu, darosi vis brangiau. Dėl to, motoroleris leidžia sutaupyti pinigų, nes sumažėja išlaidos. Ši transporto priemonė greita, manevringa, degalų sąnaudos nedidelės, ne itin daug kainuojantis draudimas, o AM kategorijos motorolerius iki 49 kūb. cm. galima vairuoti nuo 15metų, išlaikius teorijos egzaminą. Grįžtant prie kuro sąnaudų, matyt, ši tema dabar aktualiausia – vairuotojai tikrai taupo. Pavyzdžiui, mažo darbinio tūrio varikliu varomi motoroleriai šimtui kilometrų sunaudoja tik apie 4 litrus degalų - keliskart mažiau, nei vidutinės galios automobilis.

 

Verta pridurti, kad motoroleriai nėra itin brangi transporto priemonė. Patikimą ir paprastą motorolerį galima nusipirkti už maždaug 600-700 eurų, vidutinis dėvėtas motoroleris (50kūb. cm.), tokių gamintojų, kaip „Peugeot“, „SYM“, „TGB“ kainuos apie 800 eurų. Norint įsigyti žinomesnio gamintojo modelio mopeda – „Aprilia“, „Piaggio“, „Derbi“, „Yamaha“, gali reikėti turėti 1000 eurų ar daugiau.

Svarbi ir kita tema – ypač padidėjusi tarša miestuose. Kuo mieste daugiau tokių transporto priemonių – tuo oras tampa švaresnis. Motoroleriai yra kokybiški ir komfortiški, todėl itin paklausūs šiltuoju metų laiku tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Motoroleriai yra šiek tiek lėtesnė priemonė nei motociklas, bet komfortu nenusileidžia ir automobiliui. Norintiems pradėti vairuoti, motorolerių pasirinkimas yra iš tiesų didelis, tačiau pradedantiesiems teks pasukti galvą, kas geriausiai tenkintų poreikius, o taip pat ir susipažinti su dažniausiomis šių priemonių bėdomis.

 

Mažesnės remonto išlaidos yra tik viena medalio pusė – tuomet kai priemonė yra reguliariai prižiūrima ir taisoma. Žinoma, yra ir kita – vairuojant šias transporto priemones, problemų tikrai gali būti, kaip ir su automobiliu. Nepriežiūra atsiliepia pasekmėmis. Tačiau, tik įsigijus motorolerį – verta patikrinti karbiuratorių. Jeigu jis blogai sureguliuotas, tuomet tai gali atsiliepti neužsikūrimu ar prastu važiavimu. Ko gero, populiariausia problema – prastas cilindro komplektas (dėl sugedusios grupės pasidaro neįmanoma važiuoti).

 

Dėl to, prieš įsigyjant arba jau įsigijus mopedą, patariama kreiptis į ekspertus, kurie plačiau papasakos apie šios transporto priemonės ypatybės. Apsilankius moto prekių parduotuvėje „Dvitaktis.lt“, ilgametę patirtį turintys  profesionalai papasakos apie kiekvieno modelio ypatumus, pasidalins informacija apie dažniausiai pasitaikančias problemas, dalių kainas, detalių asortimentą ir galimybes.

 

 

UAB „Moto vizija“

El. p. info@dvitaktis.lt

Tel. +370 672 73679

www.dvitaktis.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 07 08 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite