Didžiuosiuose pramonės objektuose, kur ištisą parą nesustodamos veikia gamybos linijos, kaip niekad svarbu yra tolygus ir nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas. Bendrovė „Aumita“ parenka ir tiekia pramonės įmonėms nepertraukiamo maitinimo šaltinius, garantuojančius stabilią ir kokybišką gamybos linijų veiklą.

 

 

Įtampos svyravimai kelia grėsmę verslui

Pavojingais jautriems gamybos linijos valdikliams gali būti viršįtampiai ‑ milisekundiniai įtampos šuoliai, kelis ar keliasdešimtis kartų viršijantys nominalią elektros tinklo įtampą. Viršįtampiai nenuspėjami ir didžia dalimi atsitiktiniai. Vien geras įžeminimo, apsaugos nuo žaibo ir potencialų išlyginimo sistemų suprojektavimas ir įdiegimas negarantuoja to, kad įranga bus visiškai apsaugota nuo tokių viršįtampių.

 

Įmonės veiklą gali sutrikdyti ir vos tūkstantąją sekundės dalį trunkantis įtampos trūkis, atsiradęs po žaibo išlydžio, trumpo jungimo ar apkrovų pokyčio. Dėl tokių įtampos šuolių ar trumpalaikių įtampos trūkių sustojus gamybos linijai, gali būti nepataisomai sugadinta jos valdančioji įranga, jau nekalbant apie brokuotą produkciją ir įmonei gresiančius didžiulius nuostolius.

 

Įsivaizduokime kad ir valgomųjų ledų gamybos liniją: trumpam sustojus, nuolat šaldomiems dozatoriams iškyla grėsmė visiškai užšalti ir užsikimšti, o tai, savo ruožtu, gresia ilga prastova juos atšildant ir valant. Arba paimkime didžiulį paukštyną, kuriame, dėl elektros tiekimo grandinės gedimo nustojus veikti ventiliacijos sistemai, žūva tūkstančiai paukščių. Nuostoliai gali būti skaičiuojami dešimtimis ar net šimtais tūkstančių.

 

Išeitis – nepertraukiamo maitinimo šaltinis

Kaip vieną iš apsaugos nuo viršįtampių sistemos pakopų, UAB „Aumita“ rekomenduoja įrengti tinkamai parinktą nepertraukiamo maitinimo šaltinį (NMŠ) ar kelis. Jie taip pat užtikrina nepertraukiamą įrangos darbą, kuriam laikui netekus elektros energijos. Tokios atsarginės priemonės būtinos daugeliui technologinių, gamybinių, netgi gyvybiškai svarbių procesų. Gamyklose, ligoninėse, viešbučiuose, biuruose, bankuose ‑ visur būtinas rezervinis elektros šaltinis, juk visiems čia vykstantiems procesams reikalinga elektros energija: staklėms, kompiuteriams, šildymo, vėdinimo, šaldymo įrangai… jau nekalbant apie įvairių siurblių ir apsaugos sistemų darbą.

 

Išmanieji tinklo lyginimo įrenginiai

Šiuolaikiniai NMŠ – tai ne tik didelės talpos akumuliatoriai, įkraunami nuo tinklo ir tam tikrą laiką tiekiantys į įrenginius įtampą nutrūkus maitinimui. Jie ne tik užtikrina nenutrūkstamą sistemų darbą, bet ir apsaugo jas nuo netikėtų įtampos šuolių. Įtaisyti automatiniai įtampos reguliatoriai turi galimybę išlyginti iki įrenginio atėjusius viršįtampio pikus, o programuojami mikroprocesoriai suteikia galimybę kontroliuoti elektros tinklo parametrus realiu laiku, be žmogaus įsikišimo. Elektros tiekimą galima stebėti ir valdyti nuotoliniu būdu, vartotojas turi galimybę gauti pranešimus apie elektros tiekimo sutrikimus ir vertinti sistemų darbo efektyvumą.

 

Aukštos klasės „On-line“ veikimo tipo, dvigubos konversijos nepertraukiamo maitinimo blokai gali būti padidinami papildomai prijungiamomis baterijomis ilgesniam autonominiam veikimui. Dvigubos konversijos technologija pasižymi tuo, kad kintama tinklo įtampa įrenginyje pakeičiama į nuolatinę, o po to inverteris iš nuolatinės ją vėl konvertuoja į kintamą išėjimo srovę, turinčią naujus, idealius parametrus. Toks sprendimas garantuoja vartotojui maksimalią maitinimo srovės kokybę.

 

Akivaizdu, kad šie maitinimo šaltiniai idealiai pritaikyti veikti tokiose jautriose įtampos pokyčiams vietose kaip serverinės, duomenų centrai, terminalai, tiksliųjų matavimų laboratorijos ar gamyklos.

 

 

Svarbu pasirinkti tinkamiausią

Kai ant kitos svarstyklių lėkštės padėti milijonai, tampa kritiškai svarbu neapsirikti su įrangos pasirinkimu. Čia svarbu ir laikas, per kurį nenutrūkstamo maitinimo šaltinis turėtų išlaikyti šimtaprocentinį srovės tiekimą, ir galingumo koeficientas, nurodantis aktyvųjį galingumą, kurį gauną kintamosios srovės vartotojas. Ir prietaisų, prijungtų prie šio įrenginio, maksimali galios suma, nulemianti įrenginio galingumo ribą.

 

Ypač svarbu atsižvelgti į tai, ar pagrindinė tinklui tenkanti apkrova yra statinė, ar dinaminė. Antruoju atveju – tam tikrais momentais nominalios apkrovos reikšmės gali būti viršytos net keliskart, tad tam nepritaikytas maitinimo šaltinis gali neduoti jokių rezultatų.

 

Todėl UAB „Aumita“ inžinieriai rekomenduoja atlikti tikslią tinklo apkrovos analizę, o užvis geriausia – patikėti ją įmonės profesionalams, kurie vėliau, remdamiesi šios analizės rezultatais, ir parinktų nepertraukiamo maitinimo šaltinį, geriausiai atitinkantį užsakovo poreikius. Bendrovė ne tik parduoda komponentus pramonės automatikai, bet ir paleidžia juos bei derina. Patyrusių specialistų rankose sutelktas kompleksinis aptarnavimas “nuo‑iki” – tai kone geriausias sprendimas jūsų gamybos maitinimui.

 

 

UAB AUMITA”

atstovas Vidmantas Kybartas

Raudondvario pl. 186A, Kaunas

Tel. +370 677 20066

El. p. vidmantas@aumita.lt

www.aumita.lt

 

 
 
 Nuoroda: http://www.jumsinfo.lt/lt/straipsniai/elektros_tinklo_apsaugos_sprendimai_pramonei/
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos.