Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Erekcijos sutrikimai, priklausomybės, nevaisingumas? Kreipkitės į sekso terapeutą

   2019-01-10

Šiandien, vis daugiau žmonių kalba apie seksą - ne tik diskutuoja apie seksualines problemas, bet siekia gyventi visavertį ir abiems pusėms – sau ir partneriui – pasitenkinimą teikiantį seksualinį gyvenimą. Informacijos šia tema - daug, pačiam lengva pasiklysti, todėl žmonės vis dažniau kreipiasi į sekso terapeutą. Kam reikalinga sekso terapeuto konsultacija ir kaip ji gali pagerinti jūsų gyvenimą, pasakoja gydytojas psichoterapeutas ir sekso terapeutas Vitalius Žukas.

 

Erekcijos sutrikimai – pasąmonės konfliktų išraiška

Fiziologinės priežastys, kuriuos trukdo pasiekti erekciją, atsiranda tik vyresniame amžiuje, tačiau erekcijos sutrikimais skundžiasi įvairaus amžiaus vyrai. Psichoterapeutai teigia, jog pagrindinės seksualinių sutrikimų priežastys glūdi žmogaus pasąmonėje – baimė, nepasitikėjimas savimi, nusivylimas partneriu ir kt. Moterų seksualinėms problemoms galioja lygiai tas pats – lytinio potraukio praradimas, nesugebėjimas pasiekti orgazmą dažniausiai kyla dėl pasąmonės konfliktų, partnerystės konfliktų arba, tam tikrais atvejais, tai dėl vyro seksualinių problemų. Tokiais atvejais, medikamentinis gydymas yra neefektyvus - vaistai turi tik trumpalaikį poveikį arba nepadeda iš viso. Geriausiu atveju, pasireiškia placebo efektas – preparatas veikia, nes žmogus tiki, kad jis veikia - tai sumažina nerimą ir pagerina seksualines funkcijas.

 

Tiems, kas ieško ilgalaikių sprendimų ir nori išspręsti tikrąsias seksualinių sutrikimų priežastis, specialistai siūlo psichoterapiją arba sekso terapiją. Toks sprendimas skirtas brandiems žmonėms, kurie nebėga nuo problemų ir drįsta pažvelgti į savo pasąmonėje glūdinčius konfliktus. Taikant psichoterapiją arba sekso terapiją, rezultatai pasiekiami ne per vieną dieną, tačiau pokyčiai būna esminiai ir ilgalaikiai. Tai - pasirinkimas, kuris keičia ne tik seksualinio gyvenimo kokybę, bet ir poros asmeninius santykius, žmogaus mąstymą, jo savijautą ir tam tikra prasme – jo gyvenimą.

 

 

 

 

 

„Kas kaltas?“ Seksas ir emocinė dinamika poroje

Seksualinės nesėkmės dažnai tampa tarpasmeninių konfliktų priežastimi. Santykių dinamika poroje - sudėtingas dalykas, todėl kartais sunku atskirti, ar šios nesėkmės yra konfliktų priežastis, ar jų pasekmė. Būna, kad pora kreipiasi į specialistą dėl vyro patiriamų erekcijos sutrikimų, o specialistas pasiūlo ... psichoterapiją moteriai. Kodėl? Gali būti, jog susikaupusi moters nuoskauda bei pyktis neigiamai veikia partnerį, dar labiau didina jo nepasitikėjimą savimi ir trukdo pasiekti erekciją.

 

Psichoterapeutui ir sekso terapeutui seksualinės nesėkmės yra tarsi siūlo galas, nuo kurio pradedama ieškoti paslėptų konfliktų – arba vidinių, arba tarpasmeninių. Jei problemos kyla dėl asmens vidinių problemų, nerimo, frustracijos, jam rekomenduojama asmeninė psichoterapija. Poroms, kurios yra užmezgę stiprius ilgalaikius santykius ir jaučia tvirtą emocinį ryšį, siūloma sekso terapija. Jei poros santykiai - problemiški, įtempti, gali būti, jog seksualinės nesėkmės yra ne priežastis, o pasekmė – tokiais atvejais, rekomenduojama porų psichoterapija.

 

Seksualinės problemos – daugiau nei erekcijos sutrikimai

Vienas iš mitų, susijusių su sekso terapija  – esą, žmonės kreipiasi į specialistą kreipiasi dėl susilpnėjusių seksualinių funkcijų, tokių kaip erekcijos sutrikimai ir kt. Tiesa yra ta, kad į specialistą kreipiasi žmonės, kurių netenkina seksualinių ir tarpasmeninių santykių kokybė, o problemos gali būti pačios įvairiausios – susilpnėjęs potraukis, nesugebėjimas pasiekti orgazmą, arba, priešingai, kompulsyvus seksualumas, priklausomybė nuo romantinių santykių, pornografijos, kibernetinio sekso ir pan.

 

 

Jei ankstyvoje vystymosi stadijoje yra nepatenkinami tam tikri vaiko poreikiai, vėliau jau suaugęs žmogus nevalingai atkartoja pasąmonėje įstrigusius scenarijus - gyvena valdomas nesaugumo bei nerimo ir nesugeba užmegzti visaverčių santykių. Vieni skundžiasi seksualinės energijos stoka, kiti – kad nepavyksta tos energijos suvaldyti.

Šiandien, vienas iš plintančių sutrikimų yra priklausomybė nuo kibernetinio sekso. Virtualybė suteikia erdvę, kur žmogus gali saugiai ir lengvai patirti seksualinį pasitenkinimą, tačiau čia jis nepatiria emocinės pilnatvės ir nesijaučia laimingas.

 

Nevaisingumo priežastys – psichologinės?

Nevaisingumo problema – itin sudėtinga. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tik 50 proc. nevaisingumo atvejų yra nulemta fizinių pakitimų. Šiandien, vis daugiau kalbama apie psichologines nevaisingumo priežastis. Manoma, jog tam tikros nuostatos žmogaus galvoje psichosomatiškai veikia organizmą ir yra viena iš nevaisingumo priežasčių. Tai - būti stresas, neišsakytas pyktis ar nepasitikėjimas partneriu, įtempti suaugusiojo asmens santykiai su savo paties tėvais, ir kt.

 

Sekso terapeuto arba psichoterapeuto konsultacija padės pažvelgti į jūsų pasąmonėje glūdinčius konfliktus, suvokti, kokius signalus siunčia jūsų kūnas, geriau suprasti save ir rasti išeitį iš susidariusios situacijos.

 

Galvojate, kad nepažįstate? Translyčiai ir transseksualai greta mūsų

Dar viena grupė, kuri kreipiasi pagalbos į sekso terapeutą arba psichoterpeutą – tai translyčiai asmenys ir transseksualai. Jiems gali prireikti specialisto pagalbos siekiant geriau suvokti bei priimti savo pačių seksualinę tapatybę, kovojant su neigiamu aplinkinių ar net jų pačių artimųjų požiūriu. Transseksualams reikalinga vienerių metų trukmės palaikomoji psichoterapija ruošiantis lyties keitimo operacijai.

 

Gydytojas psichoterapeutas ir sekso terapeutas Vitalius Žukas konsultuoja pacientus jau nuo 1978 m., o nuo 1986 m. dirba savo paties įkurtoje privačioje sekso terapijos klinikoje. Klinikos kredo  – holistinis požiūris į žmogų. Klinikoje taikomos originalios porai arba asmeniui pritaikytos psichoterapijos ir sekso terapijos metodikos, o tiems, kas pageidauja, taikomas medikamentinis gydymas. Vitalius Žukas yra daugelio straipsnių ir knygų sekso terapijos tema autorius.

 

GYDYTOJAS  VITALIUS ŽUKAS

Lytinių sutrikimų ir psichoterapijos klinika

 

Kalniečių g. 114, Kaunas

Tel.: +370 687 47278

vitalijus.zukas2@gmail.com

 

 



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2024 04 19 
Kontaktai: tel. +370 670 316 00, faks. +370 670 316 00, Kaunas. El.paštas
©2005-2024. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite