Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Sveikata straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Estetinis dantų plombavimas: ne tik graži šypsena, bet ir sveiki dantys

   2025-01-20

Įprastai estetinis dantų plombavimas įsivaizduojamas kaip gražią šypseną atkurianti procedūra, tačiau ji taip pat padeda palaikyti sveikus dantis. Apie estetinio dantų plombavimo funkcijas ir ką reikia žinoti apie šią procedūrą pasakoja daugiau nei 16 metų patirtį turinti gydytoja odontologė – ortopedė, odontologijos klinikos „Rodonta“ savininkė Rasa Jašinskienė.

 

 

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis dantų plombavimas – tai neinvazinė procedūra, kurios metu naudojamos specialios kompozitinės medžiagos, atitinkančios danties audinius, kad rezultatas atrodytų kuo natūraliau. „Kiekvienas dantis formuojamas rankomis, sluoksniuojant danties audinius atitinkančias medžiagas – taip išgaunama natūrali danties išvaizda, atitinkama forma ir proporcijos“, - patirtimi dalinasi R. Jašinskienė.

Dažniausiai estetinio plombavimo procedūra atliekama 6 priekiniams dantims, o vieno danties restauracija užtrunka apie 1 – 1,5 val. Teisingai atliktas ir prižiūrimas estetinis plombavimas laikys iki 10 metų.

 

Estetinis plombavimas padeda:

  • Koreguoti dantų formą, dydį, ilgį;
  • Atstatyti nudilusius ar nuskilusius dantis (pvz., nuo dantų griežimo ar blogų įpročių, tokių kaip nagų kramtymas, labai dažnas saulėgrąžų gliaudėjimas, rašiklio kandžiojimas ir pan.);
  • Pašviesinti dantų spalvą (prieš estetinį plombavimą dažnai rekomenduojama dantų balinimo procedūra, kad reikėtų kuo mažiau nušlifuoti danties paviršiaus);
  • Užmaskuoti tarpus tarp dantų;
  • Pakoreguoti susigrūdusius ar kreivus dantis;
  • Atnaujinti senas ar estetiškai nepatrauklias plombas.

 

Kodėl estetinis dantų plombavimas – tai daugiau nei tik grožio procedūra?

„Nors dažniausiai dėl estetinio dantų plombavimo kreipiasi žmonės, nepatenkinti savo dantų išvaizda, tačiau šios procedūros nauda kur kas platesnė, - pasakoja R. Jašinskienė, - Ši procedūra padeda dantis apsaugoti nuo tolesnio dantų dėvėjimosi, taip pat atkuriamos ir dantų funkcijos (pvz., pakoreguoti kandžiai leidžia patogiau atkąsti, atkurta krūminių dantų struktūra leidžia kramtyti ir pan.)“. Taip pat gražūs, tvarkingi ir sveiki dantys padeda atgauti pasitikėjimą savimi, leidžia plačiai šypsotis, todėl ypatingai prisideda ir prie emocinės bei psichologinės sveikatos.

 

Ar visais atvejais užteks vien tik estetinio plombavimo procedūros?

„Idealiu atveju estetinis dantų plombavimas turėtų būti paskutinis etapas, - žiniomis dalinasi R. Jašinskienė, - Pirmiausiai įvertinama dantų būklė: ar reikalingas dantų gydymas, krūminių dantų protezavimas, ar yra geras sąkandis, kokia dantų padėtis ir pan.“.

 

  • Dantų gydymas. Jei dantys yra pažeisti ėduonies ar karieso, pirmiausia būtina juos sutaisyti, antraip pažeidimai toliau plis ir sukels dar didesnių problemų.
  • Sąkandžio įvertinimas. Netaisyklingas sąkandis gali turėti įtakos dantų nusidėvėjimui, jų padėčiai ir bendrai burnos ertmės sveikatai. Nekoreguojant sąkandžio – estetinis plombavimas gali būti trumpalaikis ir neatnešti norimo rezultato.
  • Ortodontinis gydymas. Itin susigrūdusius ar labai išretėjusius dantis, taip pat esant netaisyklingam sąkandžiui pirmiausiai rekomenduojama gydyti ortodontiškai. Dantys, esantys netaisyklingoje padėtyje gali sukelti kramtymo sunkumus, greitesnį dantų nusidėvėjimą ir pan., todėl netaikant ortodontinio gydymo, estetinis plombavimas gali tarnauti kur kas trumpiau.
  • Implantacija ir protezavimas. Jei žmogus yra netekęs vieno ar kelių dantų (ypatingai krūminių), tuomet prieš estetinį plombavimą būtina dantų implantacija arba krūminių dantų defektų atstatymas tiltiniais protezais. Kai trūksta danties, šalia esantys dantys gali pradėti slinktis ir užimti tuščią vietą. Taip dantys išsikraipo, sąkandis tampa netaisyklingas, o visa tai neigiamai atsilieps estetiniam plombavimui.

 

Kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

Norint dantis išlaikyti sveikus ir gražius po estetinio plombavimo, rekomenduojama:

  • Iškart po estetinio plombavimo procedūros nevartoti dažančių maisto produktų (arbata, kava, vynas, sultys ir pan.).
  • Dantis valyti minkštu dantų šepetėliu ir neabrazyvia dantų pasta.
  • Labai kietais maisto produktais (riešutais, sėklomis, kepta duona ir pan.) mėgautis rečiau.
  • Jei dantys buvo pažeisti dėl bruksizmo (dantų griežimo), tuomet nakčiai dėtis apsaugines dantų kapas.
  • Per metus bent vieną kartą, apsilankyti pas odontologą, kuris ne tik įvertins dantų būklę, bet ir nupoliruos dantis, kad jie atgautų savo blizgesį.
  • Reguliariai atlikti burnos higieną.

„Visapusiškas dantų būklės įvertinimas ir tinkamo gydymo plano sudarymas leidžia užtikrinti, kad estetinis plombavimas ne tik puikiai atrodytų, bet ir būtų patikimas bei ilgiau tarnautų“, - sako R. Jašinskienė.

Odontologijos klinika UAB „Rodonta“ įkurta daugiau nei prieš šešerius metus. Čia dirba savo sričių, ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie kasdien padeda pacientams džiaugtis gražiomis ir sveikomis šypsenomis.

 

Direktorė: Rasa Jašinskienė

UAB „Rodonta“

Įgulos g. 3, Domeikava, Kauno r.

Tel nr.: +370 684 44133

El. p.: info@rodonta.lt

www.rodonta.lt

rodontaklinika (Facebook)

rodonta_clinic (Instagram)



Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2025 04 14 
Kontaktai: tel. , faks. , Kaunas. El.paštas
©2005-2025. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite