Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Fasado apdaila – tarsi namo rūbas. Apvilkite jį tinkamai!

   2019-03-27

Fasado apdaila, matomiausia namo dalis, išskiria jį iš kitų, suteikia estetinę išvaizdą, saugo nuo aplinkos poveikio, didina šilumos izoliaciją. Egzistuoja nemažai fasado apdailos būdų ir medžiagų, tinkamų individualiems ar daugiabučiams namams, pramoniniams pastatams. Pagal fasadų apdailos tipus jie skirstomi į vėdinamuosius (kai tarp šiltinamosios medžiagos ir apdailos paliekamas tam tikro storio vėdinamas oro tarpas) ir nevėdinamuosius (tuo atveju, kai apdailinė medžiaga naudojama tiesiai ant apšiltinamo sluoksnio). Pastato fasado idėja ir užsakovo pageidavimai yra svarbiausias faktorius, lemiantis pasirenkamo fasado tipą ir atitinkamus kaštus jo įrengimui.

 

 

Vėdinamas ar nevėdinamas fasadas?

Vėdinamo fasado konstrukcijos apšiltinamąja medžiaga dažniausiai pasirenkama akmens vata. Apdailai naudojamos plokštės, medinės dailylentės, klinkerio plytos, plytelės. Toks fasadas tinka karkasiniams namams, naudojamas ir masyvių (mūrinių) konstrukcijų sienoms. Vėdinamas oro tarpas padeda orui cirkuliuoti tarp apšiltinimo ir apdailos medžiagų, kas neleidžia kauptis perteklinei drėgmei, o vasaros laikotarpiu neperkaitinti šiltinamosios medžiagos. Svarbu tinkamai įrengti karkasą fasadinei apdailai, kad neatsirastų papildomi šiluminiai tilteliai, kas šiuo metu yra labai aktualu aukšto energinio naudingumo klasės įvertinimui.

 

Nevėdinamam fasadui įrengti dažniausiai naudojamas polistireninis putplastis, kuris dengiamas apdailiniu struktūriniu tinku. Polistireninį putplastį privaloma kokybiškai priklijuoti ir pritvirtinti prie mūrinės pastato atitvaros. Putplasčio lapai ir struktūrinis tinkas turi būti dengiami šiltuoju laikotarpiu, kai paviršiai sausi, kad medžiaga kuo stipriau prikibtų prie paviršiaus. Struktūrinis tinkas dengiamas pakankamu sluoksniu, kad kuo mažiau būtų pažeidžiamas aplinkos veiksnių: mechaninių pažeidimų, saulės, drėgmės.

 

 

Medžiagos fasado apdailai

Pagal apdailos tipą statybos specialistai parenka ir tinkamiausias fasado šiltinimo bei apdailos medžiagas (tinką, plytas, medieną, aliuminį, plastiką, jų derinius), supažindina su jų charakteristikomis, privalumais ir trūkumais. Jos turi būti atsparios drėgmei, šalčiui, UV spinduliams, korozijai, estetiškos, ilgaamžės, kokybiškos. Dar vienas svarbus fasado medžiagos ypatumas žymimas „R“ koeficientu , kuris parodo medžiagos šiluminę varžą. Kuo didesnis šis medžiagos rodiklis, tuo ji yra geresnės termoizoliacijos. Pastato išorinėms atitvaroms parenkamos medžiagos ir jų storiai turi atitikti keliamas vertes pagal reikiamą energinę naudingumo klasę, kuri priklauso nuo pastato paskirties, statybos metų. Pastato sienas privaloma projektuoti pagal Statybos techniniame reglamente nurodytus reikalavimus. Beje, ne visada brangios medžiagos yra geriausios – svarbu kokybiškai jas naudoti, laikytis gamintojo nurodymų. Tarnauti kuo ilgesnį laiką gali tik nepaveiktos aplinkos veiksnių, kokybiškos, tinkamai naudotos medžiagos. Saulės, drėgmės ir temperatūros skirtumai gali ženkliai sumažinti medžiagų tarnavimo laiką, tinkas pradėti trupėti ar skilinėti, spalva – blukti.

 

Renovacija

Spartėjantis daugiabučių namų renovavimo procesas ne tik puošia mūsų aplinką, bet ir padeda gyventojams sutaupyti, šilčiau gyventi. Daugiabučių renovavimui tinkamiausia yra vėdinamo fasado sistema, kuomet šiltinamoji izoliacinė medžiaga yra akmens vata. Būtent ji lengviau praleidžia perteklinę drėgmę, keliaujančią iš pastato vidaus link išorės, negu polistireninis putplastis, kuris yra tankesnis ir mažiau pralaidus drėgmei. Abu variantai yra teigiamas pasirinkimas. Dažniausiai sprendimas dėl fasado priimamas atsižvelgiant į kainą, kuri gali padėti įtikinti kaimynus žengti renovacijos kelio link.

 

Pasitikėkite specialistais

Namo fasado apdaila – visiškai ne ta vieta, kur vertėtų taupyti. Klysta manantieji, kad skelbimuose atrasti meistrai su šūkiu „Pigiai, greitai, kokybiškai!“ padės sutaupyti ir užtikrins ilgaamžę fasado apdailą. Galbūt jie greitai atliks užduotį, ji atsieis pigiau nei pasamdžius meistrų įmonę, tačiau kokybės tikėtis nevertėtų, nes greitai atlikti apdailos darbus tiesiog neįmanoma. Tam tikrai apdaila reikalauja atitinkamų oro sąlygų, įgūdžių, skaičiavimo ir tikslumo, todėl greiti darbai gali pridaryti nemažai klaidų. Kokios to pasekmės? Pirmiausia, nežinia, ar tokie meistrai suteiks garantiją, net po ilgo laiko pripažins ir taisys savo klaidas, nes fasado apdaila kokybiška, estetiška ir funkcionali turi išlikti ne vieną dešimtmetį. Galbūt vizualiai (iš išorės) fasadas atrodo neblogai, tačiau izoliacinė šiltinimo medžiaga gali būti nekokybiškai pritvirtinta ar sumontuota. Atlikus pastato sandarumo testus randama nesandarių vietų, pro kurias patenka nepageidaujamas šaltis, vėjas ar drėgmė. Įmonė su profesionaliais darbuotojais, pasižyminčiais teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, atsakomybe, ilgalaike patirtimi gali pakonsultuoti, padėti spręsti konstrukcinius sprendimus, užtikrina darbų kokybę, suteikia ilgalaikę garantiją (5-10m.).

 

 

 

UAB „PIRMOJI STATYBA“

Vadovas Paulius Žilinskas

Raudondvario pl. 101A, Kaunas

Tel.: 8 620 98896

El. p.: info@pirmojistatyba.lt

www.pirmojistatyba.lt

 

 

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 22 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite