Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Fasadų šiltinimas: naujos technologijos sutaupys ir laiko, ir pinigų

   2014-04-04

Šiltinant pastatų fasadus putplasčio polistirenu ir naudojantis tradiciniais metodais, daug nepatogumų suteikia gana ilgai trunkantys darbai. Šiuo metu rinkoje atsirado technologinių sprendimų, kurie dalį darbų,  anksčiau atliekamų ant pastolių, leido perkelti į gamyklų patalpas.
Šiltinant fasadus putplasčio polistirenu  tradiciniu būdu negalima darbų atlikti nenutrūkstamai. Pagal šią technologiją, yra keletas stadijų, kai reikia laukti, kol gruntas ar kitos medžiagos išdžius. Nemažai trunka ir patys darbai, nes jų paprasčiausiai daugiau:  priklijavus ar kitaip pritvirtinus putplasčio sluoksnį, dedamas tinklelis, paskui –armuojama, gruntuojama, galop dedami fasado dekoro elementai.
Modernūs sprendimai leidžia sutaupyti daug laiko, naudojant gatavus gaminius, vartotojų dažnai vadinamus „sumuštiniais“. Viena iš tokių technologijų yra Turkijos koncerno „Kar-Yapi“ gaminti fasadų elementai. Tie elementai gaminami iš polistireninio putplasčio, jie jau gamykloje dengiami sluoksniu, kurį sudaro kvarcinis smėlis, marmuro dulkės ir visus šiuos elementus surišanti polimerinė medžiaga.   
„Darbo sąnaudų skirtumas, lyginant su tradicine technologija, yra didžiulis, - pasakoja Eugenijus Maciulevičius, UAB „Akmens karalystė“ direktorius. – Naudojantis „Kar-Sis“ technologija, vienas darbuotojas per valandą gali padengti apie 5 kvadratinius metrus fasado, tad per 8 valandų darbo dieną jis padengs apie 402m. Dirbant tradicine technologija, padaroma maždaug keturis kartus mažiau“. 
Nors turkiškas gaminys iš pirmo žvilgsnio yra šiek tiek brangesnis, nei tradicinis putplastis, toks vertinimas iš tiesų yra apgaulingas. Juk į „Kar-SIs“ kainą jau reikėtų įskaičiuoti tinklelio, kai kurių kitų medžiagų kainą, o kur dar papildomos darbo sąnaudos, reikalingos tradicinei technologijai. Viską sudėjus, išeina, kad iš pirmo žvilgsnio šiek tiek brangesnis gaminys iš tiesų yra maždaug šeštadaliu pigesnis.
„Negalima sakyti, kad „Kar-Sis“ sprendimas yra vienintelis tokio pobūdžio Lietuvos rinkoje, - sako įmonės vadovas. – Esama panašių gaminių, bet juose naudojamas ne kvarcinis smėlis ir marmuro dulkės, o kitos medžiagos – pavyzdžiui, tinkas. Tos medžiagos brangesnės, o jų sluoksnis kur kas trapesnis už mūsiškį. Turkijoje gaminto produkto viršutinis sluoksnis minėtų medžiagų deriniu dengiamas trimis sluoksniais – tai padidina elastingumą“.
Šią medžiagą galima pjaustyti paprasčiausiu rankiniu pjūklu. Pastatų, kurie turi iki 3 aukštų, fasadams dengti apdailos elementai paprasčiausiai priklijuojami. Dengiant aukštesnių pastatų fasadus, gaminio elementus reikia pritvirtinti specialiais varžtais, kurie įgręžiami į sieną. Jų galvutės lieka dekoro sluoksnyje, o susidariusios angos užtepamos tos pačios išorinio sluoksnio medžiagos skysta mase. Paviršius vėliau dažomas vandens pagrindo akriliniais arba silikatiniais dažais.   
Toks paviršius yra labai tvirtas ir ilgaamžis – yra buvę, kad gamintojai suteikė šia technologija dengtam pastato fasadui 100 metų garantiją.
UAB „Akmens karalystė“ savo prekybos centre Vilniaus Antakalnio gatvėje siūlo įvairių formų dekoro bei fasado pagražinimo elementus. Visi tie elementai tinkami namų renovacijos, fasadų šiltinimo bei apdailos darbams.
Prekybos centre taip pat siūlomas platus natūralaus akmens asortimentas: tai marmuras, travertinas, granitas, oniksas, labradoritas, gabro, smiltainis ir kalkakmenis.

1. Modernūs fasado apdailos ir šiltinimo sprendimai leidžia sutaupyti daug laiko, naudojant gatavus gaminius, vartotojų dažnai vadinamus „sumuštiniais“. Viena iš tokių technologijų yra Turkijos koncerno „Kar-Yapi“ gaminti fasadų elementai. Tie elementai gaminami iš polistireninio putplasčio, jie jau gamykloje dengiami sluoksniu, kurį sudaro kvarcinis smėlis, marmuro dulkės ir visus šiuos elementus surišanti polimerinė medžiaga.   
2. Naudojantis „Kar-Sis“ technologija, vienas darbuotojas per valandą galį padengti apie 5 kvadratinius metrus fasado, tad per 8 valandų darbo dieną jis padengs apie 40 kvadratinių metrų. Dirbant tradicine technologija, padaroma   maždaug keturis kartus mažiau.

Eugenijus Maciulevičius
UAB „Akmens karalystė“ direktorius
Antakalnio g. 64,Vilnius, +370 5 207 0810
www.akmenskaralyste.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 07 31 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite