Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Technika info straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Galandimas ir šlifavimas. Kaip nepermokėti už įrankius metalo apdirbimui?

   2020-08-26

Lietuvoje gamyklų, kurios gamina abrazyvinius ir deimantinius šlifavimo diskus bei galandimo įrankius metalo apdirbimui, deja, neturime. Tad įmonės, užsiimančios metalo ir kitų gaminių šlifavimu bei galandimu, užsisakinėja įrankius iš užsienio arba įsigyja pas gamintojų atstovus, įsikūrusius Lietuvoje. Tik ar tai visuomet užtikrina maksimalią naudą bei aukščiausią kainos ir kokybės santykį? 

 

 

Specifikacija – ne vienintelis kriterijus

Taip pat labai svarbu staklėms parinkti tinkamus įrankius. Neretai pasitaiko, kad neįvertinami visi aspektai – įrenginio specifikacija, darbo sąlygos, technologija ir norimas pasiekti rezultatas. Tuomet pasirinkimas nebūna toks optimalus tvarumo atžvilgiu, koks galėtų būti.

 

Nurodomas užsakomo įrankio matmuo, geometrinė forma tėra pirminiai parametrai, dar reikia įvertinti ir kitus aspektus, kuriais remiantis parenkamas tinkamas grubumas/minkštumas, rišančioji medžiaga, porėtumas, struktūra ir kt. Staklių specifikacijoje nurodoma tik tai, kokie diskai yra tinkami, t. y. disko matmuo. Išsirinkti kokybišką, ilgaamžišką diską prieinama kaina padeda konsultacijos su kompetentingais gamyklos darbuotojais. Įmonės „Trirankis“ vadovas Aivaras Trukšinas sako praktiškai kiekvieną užsakovo klausimą aptariantis su gamyklos technologais. Užsisakinėjant įrankius iš didžiųjų gamintojų tokios galimybės paprastai būna ribotos, pasiūlomi tik standartiniai sprendimai, o ir pačių procesų trukmė būna pernelyg ilga.

 

 

Didieji gamintojai turi apribojimų

Didieji pasaulio gamintojai, užsiimantys galandimo ir šlifavimo įrankių metalo apdirbimui gamyba, siūlo išties platų asortimentą, tačiau užsisakant prekes iš jų gali kilti kitokių nepatogumų. Pirma, pristatymo terminai. Jei įrankis gaminamas pagal individualų užsakymą, terminas gali išsitęsti net iki keleto mėnesių. Antras niuansas – užsakymo apimtis: daugeliui didžiųjų įmonių technologiškai/ekonomiškai neapsimoka imtis vienetinės gamybos. Todėl užsisakyti vieną prekę problemiška, o kartais ir neįmanoma. Tenka imti minimalią partiją, kurią atitinkamai sudaro 3, 5, 10 ir daugiau diskų. Tokiu atveju, galimybė eksperimentuoti ir ieškoti individualiai geriausio sprendimo, pernelyg brangiai kainuoja.

 

Pristatymo terminas – kelios dienos

Mažesni gamintojai šiais atžvilgiais yra kur kas lankstesni. Įmonės „Trirankis“ vadovas A. Trukšinas sako, kaip tik ir ieškojęs gamyklų, kurios būtų pajėgios konkuruoti su didžiaisiais gamintojais kokybe, operatyvumu, gebėjimu prisitaikyti prie individualių klientų poreikių bei nebijotų nestandartinių sprendimų. Gamyklos Bulgarijoje ir Ukrainoje, kurias atstovauja MB „Trirankis“, net ir itin specifinius įrankius gamina apie 25 kalendorines dienas. Be to, jei užsakovui įrankis tinkamas, galima sutarti, jog jo atsargų visuomet bus Lietuvoje. Prireikus, įrankis bus pristatytas per 1-2 darbo dienas. Jei produktas tinkamas, bet labai brangus, sunkus, užsakomas nereguliariai, atsargas galima laikyti gamyklos sandėliuose. Tuomet prekė bus pristatyta per savaitę. Ne mažiau svarbu, kad suteikiamos sąlygos išbandyti įrankį, užsisakant tik vieną vienetą, o ne minimalią partiją, kuri paprastai vienu vienetu neapsiriboja. 

 

 

Kai reikia alternatyvos

Buvęs ne vienas atvejis, kai tinkamai parinktas įrankis nukonkuruoja populiariausios Rusijos galandimo ir šlifavimo įrankių gamyklos įrankius ir lenkia juos tarnavimo laiku net 3-5 kartus. Ne ką rečiau sėkmingai parinkti įrankiai konkuruoja kaip lygiaverčiai varžovai su garsiausiais pasaulio šlifavimo ir galandimo diskų  gamintojais, niekuo jiems nenusileisdami kokybės atžvilgiu. „Taip pat galime pasiūlyti alternatyvą tuomet, kai klientas tiesiog neranda reikiamų įrankių savo staklėms, arba jie dėl savo specifikos yra itin brangūs – sako įmonės „Trirankis“ vadovas. Todėl net staklės, kurioms šlifavimo diskų didieji gamintojai seniai nebegamina, gali būti toliau sėkmingai eksploatuojamos“.

 

Vienas svarbiausių aspektų, renkantis įrankius metalo apdirbimui yra kainos ir kokybės santykis. Palankesniu jį daro medžiagų, naudojamų diskų gamyboje, parinkimas, inovacijų pritaikymas ir patikimų tiekėjų grandinės sudarymas. Atliekami įvairūs tyrimai, bandymai leidžia rasti kokybe brangioms medžiagoms nenusileidžiančias alternatyvas. Tokiu būdu pavyksta įrankių kainą sumažinti net iki keleto kartų, kokybę išlaikant tokią pat ar net aukštesnę.

 

 

Patikimi partneriai Ukrainoje ir Bulgarijoje

Būtent technologų kompetencija ir profesionalumas A. Trukšinui padarė įspūdį labiausiai, kai jis pradėjo bendradarbiauti su Bulgarijos abrazyvinių įrankių gamykla „ZAI JSC“. Kone šešis dešimtmečius įmonė, gaminanti abrazyvinius diskus bei kitus įrankius skirtus metalų ir kitų medžiagų šlifavimui, galandimui bei pjaustymui, nustebino savo lankstumu, požiūriu į klientą ir greita reakcija. Ne mažiau patikimas partneris – ukrainiečių „Deimantinių įrankių gamykla“, kuri specializuojasi deimantinių ir CBN, dar žinomų kaip elborinių, įrankių gamyboje. Įmonė kasmet pagamina šimtus tūkstančių produktų, atlieka daug tyrimų, siekdama padidinti įrankių asortimentą.

 

 

MB „Trirankis“, atstovaudamas šias dvi gamyklas Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, turi galimybę tiesiogiai bendrauti su  technologais ir parinkti užsakovams tinkamiausią produktą. „Jei mūsų klientams netiktų įrankis, kurį parinkome mes, kitą pristatysime visiškai nemokamai“ – užtikrina A. Trukšinas savo įmonės vykdomų parinkimų kokybę. 

 

 

 

 

MB „TRIRANKIS“

Pravieniškių g. 31-29,

Pravieniškių km. Kaišiadorių r.

Tel. +370 698 49570

El. p. supply@atools.lt

www.atools.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite