Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Grožis straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Geriau mokyti ne kirpėjus, o verslininkus

   2019-01-14

Lietuvoje gausu paklausiausių grožio industrijos specialistų – manikiūro meistrų ir kirpėjų – rengimo kursų, tačiau daugelis jų pasižymi tam tikru mokiniams teikiamos informacijos fragmentiškumu. Mokiniai įgauna tiesioginių savo profesijai būtinų žinių, tačiau bendras gaunamų įgūdžių ir gebėjimų bagažas retai kada būna visapusiškas bei universalus. Ateityje tai gali sukelti nepatogumų ir patiems jauniesiems specialistams, ir juos įdarbinantiems grožio salonams.

 

Ruošti reikia kompleksiškai

Apie didžiausias specialistų rengimo spragas pasiteiravome 14 metų darbo grožio industrijoje patirtį turinčios grožio namų „JITL“, kuriuose jau penkeri metai ruošiami profesionalūs grožio specialistai, vadovės Ingos Bartkienės.

Vienas didžiausių, jos nuomone, Lietuvoje organizuojamų grožio specialistų kursų trūkumų yra jiems suteikiamų žinių siaurumas. „Maža paruošti specialistą taip, kad jis puikiai mokėtų apkirpti, sušukuoti ar padaryti nuostabų manikiūrą, – teigia pašnekovė. – Šiuolaikiniai higienos ir darbo saugos reikalavimai taip pat neturėtų būti pamiršti ar įsisavinti tik formaliai, specialistas privalo bet kokioje situacijoje žinoti ką daryti – ar tai būtų įkirptas ausies galiukas, ar netikėta alerginė reakcija, ar trumpas jungimas ir nuo jo kilęs gaisras.“

 

 

Profesiniame mokyme, grožio namų vadovės nuomone, atsižvelgiant į mūsų ekonomikos realijas, svarbu ne tiek paruošti specialistą, kiek išugdyti savarankišką, sugebantį iš karto dirbti visu pajėgumu profesionalą. O praktika, kaip žinia, yra geriausia mokykla. Kaip tik todėl „JITL“ grožio namuose mokiniai mokomi ir praktiškai: jie gauna visiškai pritaikytą dirbti darbo vietą – identišką profesionaliai darbo vietai grožio salone. Įsisavinę teorines žinias, jiems iškart suteikiamos ir priemonės, ir galimybės jas pritaikyti per visus septynerius mokymosi mėnesius. Tai didžiulis papildomų žinių, neatsiejamų nuo profesionalų darbo, bagažas.

 

Verta rengti smulkius verslininkus

Grožio specialisto darbas neatsiejamas nuo bendravimo su žmonėmis, tad, I. Bartkienės nuomone, mokant tokį specialistą, daug dėmesio reikėtų skirti tokioms socialinėms disciplinoms kaip psichologija ir konfliktologija. Be to, pakeisti morališkai smarkiai senstelėjusias disciplinas į šiuolaikiškesnes, labiau atitinkančias nūdienos mūsų ekonomikos dvasią. „Šiandien kone visi grožio specialistai dirba pagal verslo liudijimus, – teigia „JITL“ vadovė, – tad Vyriausybės patvirtintose mokymo programose minimo darbo su kasos aparatu jiems vargu ar prireiks. Aktualiau būtų mokiniams dėstyti darbo teisės ir ekonomikos pagrindus, suteikti jiems daugiau žinių apie apskaitą, verslą, politiką… Išugdyti potencialius smulkiuosius verslininkus, kurie ne tik rastų sau darbo, bet ir atneštų gerovę mūsų valstybei, mokėdami mokesčius bei prisidėdami prie vidaus produkto kūrimo.”

 

Kursai, pašnekovės nuomone, turėtų būti atviresni naujovėms ir lankstesni, įsiklausyti į vyraujančias rinkos tendencijas, į tai, kas būtent tuo metu yra aktualiausia grožio specialistams: „Mokiniams aktualu kūrybiškumo vystymas, verslo idėjų, konfliktų sprendimo paskaitos… Visa tai, kas iš paprastų amatininkų padaro tikruosius profesionalus“. Toli ieškoti nereikia – labai dažnai papildomų vertingų ir naudingų ateičiai dalykų, kurių norėtų išmokti, pasiūlo patys motyvuoti mokiniai. Telieka į jų siūlymus atsižvelgti ir sėkmingiausias idėjas įgyvendinti.

 

Šitaip kirpėjų ir manikiūro meistrų programas pasirinkę mokiniai kartu išmokomi ir patys domėtis savo profesine aplinka, rinkti informaciją bei tobulėti. Kursus jie baigia jau būdami orientuoti į marketingą ir savarankišką klientų paiešką, be to, sąmoningai kelia kartelę ir pačiam klientų ratui, nuo pat pirmųjų dienų pasirinkdami aukščiausios kokybės kosmetiką, gaminamą garsiausių pasaulyje prekių ženklų turėtojų. Aukštas žinių ir naudojamos kosmetikos lygis atitinkamai pritraukia ir aukštesnio lygio klientus, jau išprususius kosmetologijos srityje bei žinančius, kas yra tikroji paslaugos ir produkto kokybė.

 

Kursai, atviri naujausioms tendencijoms

I. Bartkienė vadovauja grožio namams Kaune ir jų filialui Vilniuje. Čia savarankiškam darbui rengiami plataus profilio kirpėjai ir manikiūro meistrai, o grožio specialistams nuolat rengiami praktiniai mokymai bei kvalifikacijai kelti skirti profesionalios garsių prekių ženklų kosmetikos seminarai. Visus minėtus mokymo programų tobulinimus „JITL“ ruošiami specialistai gauna iš pirmųjų rankų. 

 

Pašnekovė, siekdama apimti daugiau grožio sričių, planuoja prie ruošiamų specialistų programų netrukus prijungti dar vieną – barzdaskučio, vyriškų barzdų kirpėjo ir dailintojo (angl. barber), mat Lietuvoje, šiai vyriškai puošmenai vis labiau populiarėjant, auga ir tokių grožio specialistų paslaugų paklausa.

 

 

Nuodugnus, visapusis profesionalių savo srities specialistų paruošimas, neatsiejamas nuo praktinių įgūdžių, domėjimasis naujovėmis, lygiavimasis į aukščiausios klasės kliento interesus, verslumo ir savarankiško kvalifikacijos kėlimo skatinimas – štai pagrindiniai geros grožio specialistų mokyklos ir tinkamiausios mokymo programos bruožai. Šiuolaikiškai ir visapusiškai paruoštas specialistas turi daugiau galimybių kurti sėkmingą verslą bei, siekdamas savo profesijos aukštumų, pelnyti klientų ir darbdavių simpatijas bei pripažinimą.

 

 

UAB "JITL"

A. Juozapavičiaus pr. 23, Kaunas

Tel. +370 37 713994

Mob. +370 657 11033
El. p.: info@jitl.lt

www.jitl.lt

 Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2021 01 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite