Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI INDUSTRY TOP LITHUANIA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Auto straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

GPS įranga automobiliuose – įmonės darbuotojų kontrolei

   2012-09-28

Neretai įmonių savininkai ir darbuotojai įsivelia į nemalonius konfliktus aiškindamiesi, ar samdinys pagal paskirtį naudoja valdišką automobilį, ar nepiktnaudžiauja suteikta teise jį vairuoti. Viso to galima lengvai išvengti tiesiog įmontuojant į mašinas GPS įrangą.
Kai įmonės vairuotojai sužino, kad jų automobilyje įrengtas GPS prietaisas, tai veikia psichologiškai ir užkerta galimybę savavaliauti. Baigiasi kelionės įmonės automobiliais ne darbo reikalais į paežeres, sodybas ar kitur. Maža to, minėta įranga turi papildomą degalų kiekio kontrolės funkciją, todėl užkertamas kelias ir galimoms kuro vagystėms. Šių kontrolės priemonių geriau neslėpti. Iš anksto informavus apie jas darbuotojus, lengviau pasiekti abipusio supratimo ir išvengti bereikalingų konfliktų įmonėje. Juk konfliktas gali kilti ir aiškinantis, iš kur ir kaip gauta informacija.

Pirmiausia, GPS sistema suteikia nemažai papildomų patogumų ir atlieka ne tik kontrolės funkciją. Pavyzdžiui, naudojant šią įrangą nereikia ranka pildyti kelionės lapo – jį sistema tiesiog parengia automatiškai. Tokia įrenginio sugeneruota tiksli automobilio maršruto istorija gali būti reikalinga įvairioms buhalterinėms ataskaitoms. Ji gali praversti kilus ginčui su verslo partneriais - bus nesunku įrodyti, kur automobilis važiavo, kokiu maršrutu ir kada.
Pastaruoju metu tokia GPS paslauga vis labiau populiarėja tarp žemės ūkio bendrovių bei ūkininkų, kurie darbui samdo mechanizatorius. Užsakovų patogumui kaimiškoje vietovėje GPS įrenginio dėka galima labai tiksliai sužinoti, kur traktorius ar kitas žemės ūkio mechanizmas buvo nuvažiavęs, kokį lauko plotą įdirbo, ar dirbta preciziškai, ekonomiškai. Tai leidžia taupyti kurą bei veikti efektyviai. Juk vis dar pasitaiko atvejų, kai samdiniai po laukus važinėja neekonomiškai arba sąmoningai palieka neįdirbtas tam tikras lauko dalis. Plika akimi to pastebėti beveik neįmanoma, o GPS duomenys būtų neginčijamas darbo našumo įrodymas, atsižvelgiant į transporto priemonės judėjimą.
Tad šiuolaikiniame pasaulyje GPS įranga (angl. - Global Positioning System) yra naudojama ne tik privačiame sektoriuje, turistinių kelionių metu, bet vis didesnę paklausą įgauna ir verslo įmonėse. Palyginti nedidelė investicija, transporto ūkio modernizavimas duoda apčiuopiamą ekonominį efektą. Ji įmonių vadovams leidžia valdyti informaciją ir žinoti, kaip ir kada yra naudojamas verslui skirtas transportas.
Priklausomai nuo reljefo, šiuolaikinės GPS sistemos vienu metu „gaudo“ iki 12 palydovų, tad nieko stebėtino, jog objekto buvimo vietą jos gali nustatyti net dviejų metrų tikslumu.
„Jeigu automobilis važiuoja užmiestyje, GPS įrangos dėka aiškiausiai matyti, kuria greitkelio juosta jis rieda, - pasakoja Melitonas Mikaločius, Kaune įsikūrusios UAB „Magveda“ direktorius. – Mieste ne visada galima tikėtis tokio preciziškumo, nes daliai palydovų vaizdą užstoja aukšti pastatai. Nepaisant to, sistema ir miestuose pakankamai tiksliai nustato automobilio maršrutą“.
Verslininkas teigė, kad jo vadovaujama įmonė ne tik parduoda GPS įrangą ir teikia jos montavimo paslaugą, ji ir suteikia visą įrangos funkcionavimui reikalingą servisą.
“Pigiausias variantas – kai paslaugos teikiamos vienam automobiliui. Tada jos gali būti prieinamos naudojant mobiliojo ryšio operatorių išankstinio mokėjimo kortelę, pavyzdžiui, „Bitės“ „Labas“.  Mat paslaugai reikalingas GPRS ryšys. Tokiam užsakovui mes suteikiame nemokamą prieigą prie savaitės trukmės duomenų bazės, saugomos serveryje adresu www.seklys.eu . Ja naudojantis,  galima nustatyti automobilio maršrutą, kitus rodiklius”, - pasakaja M.Mikaločius.
Jei „Magvedos“ klientas užsisako mokamą paslaugą, jam internete prieinami pusmečio senumo duomenys. Terminas palaipsniui ilginamas, iki metų pabaigos jau bus siūloma dviejų metų maršrutų istorija.
GPS paslaugos naudojantis „Magvedos“ sumontuota įranga prieinamos ir kitose šalyse – ten įranga, naudojantis tarptinklinio ryšio paslaugomis, jungiasi prie kitų šalių mobiliojo ryšio operatorių tinklų.
„Programinę įrangą sutvarkome taip, kad su tarptinklinio ryšio partneriais ji jungtųsi specialiu, palankiausiu režimu, - teigia M.Mikaločius. – Mes Lietuvoje naudojamės „Bitės“ mobiliojo ryšio tinklu, o užsienyje įranga jungiasi prie „Bitės“ partnerių tinklų. Svetur mūsų sumontuota įranga veikia taip pat patikimai, kaip ir Lietuvoje. Tai liudija ir faktas, jog turime nemažai užsakovų Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, kitose šalyse“.
„Magveda“ siūlo platų GPS įrangos asortimentą – nuo įrangos automobiliams iki nebrangaus prietaiso, kuriuo galima nustatyti, kur šiuo metu yra jūsų vaikas.
„Taip pat parduodame ir montuojame vaizdo stebėjimo kameras bei kitą nuotolinio stebėjimo įrangą, - pasakoja „Magveda“ direktorius. – Siūlome klientams skaitmenines  vaizdo stebėjimo kameras, esant reikalui – ir HD standarto“.
Pasak pašnekovo, nuotolinio stebėjimo įranga įmonėms atsiperka ir leidžia sutaupyti iki 30% mėnesinių išlaidų transportui, nes išvengiama nuostolių kuro vagystės ir kitais atvejais. Be to, GPS įranga automatiškai veikia kaip tam tikras saugiklis: įmonės darbuotojai, žinodami apie įdiegtą kontrolės įrenginį, sąmoningai stengsis transporto priemonę naudoti efektyviai, ekonomiškai, nesimuliuos darbo. Valdant duomenis apie įmonės transporto priemonių buvimo vietą ir sudarant jų judėjimo maršrutą galima pastebėti logistines klaidas ir didinti darbo našumą, planuoti naujus, ekonomiškesnius logistinius maršrutus.

1. Įsigijus ir įdiegus GPS įrangą, sutaupomos įmonės išlaidos transportui, nereikia ranka pildyti kelionės lapo. Automobilio maršruto istorija gali būti reikalinga įvairioms buhalterinėms ataskaitoms, ji gali praversti kilus ginčui su verslo partneriais – nesunku įrodyti, pavyzdžiui, kad automobilis buvo pas juos atvažiavęs ir kada tai buvo.
2. Kai įmonės vairuotojai sužino, kad jų automobilyje sumontuota GPS įranga, tuoj pat baigiasi nesankcionuotos keliones asmeniniais tikslais. O kai darbuotojai sužino, kad toji įranga turi papildomą degalų kiekio kontrolės funkciją, baigiasi ir degalų vagystės.
3. GPS paslauga populiari ir tarp žemės ūkio bendrovių bei ūkininkų, kurie samdo dirbti mechanizatorius. Kaimo vietovėje labai tiksliai matyti, kur traktorius buvo nuvažiavęs ir į kurią lauko vietą neužsuko.
4. UAB Magveda suteikia nemokamą prieigą prie savaitės trukmės duomenų bazės, kai paslauga teikiama vienam automobiliui.

Melitonas Mikaločius
UAB „Magveda“ direktorius
Gertrūdos 27A-1, Kaunas
+370 656 65557, info@seklys.eu,
www.seklys.eu

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2020 09 25 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2020. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite