Visa verslo informacija Kauno miestui -
LT LT EN EN
Jums
PRADŽIA PAIEŠKA APIE MUS STRAIPSNIAI SPAUSTUVĖ KAUNE PARDAVIMŲ MOKYMAI KARJERA
PAIEŠKA
Įmonės pavadinimas:  
Paieškos žodis:
 
Detali paieška Detali paieška
 
Statyba straipsniai
Daugiau Daugiau   
AUTO GROŽIS POILSIS IR LAISVALAIKIS KITOS PASLAUGOS SVEIKATA STATYBA TECHNIKA INFO AGRO KAUNO NAUJIENOS DARBAS

Spausdinti Spausdinti

Greitis tampa vizitine Kauno LEZ kortele

   2016-04-07

Visos šalyje veikiančios laisvosios ekonominės zonos (LEZ) siūlo tas pačias mokesčių lengvatas. Tačiau yra keletas priežasčių, dėl kurių investuotojų žvilgsniai krypsta į Kauno LEZ.
Įsikūrimo greitis, strategiškai patogi padėtis, išvystyta infrastruktūra ir kvalifikuota darbo jėga – pagrindinius privalumus vardija Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančių įmonių vadovai.
Investuotojai taupo laiką
Kauno LEZ veikiančios bendrovės „Kamė“ direktorius Dainius Švilpauskas sako, kad planuojant įmonės plėtrą rinkosi strategiškai palankią vietą ir analizavo, per kiek laiko galės pradėti gamybą. „Vienas svarbiausių kriterijų mums buvo įsikūrimo greitis. Kauno laisvoji ekonominė zona pasiūlė itin palankias sąlygas, kurios leido atidaryti naują gamyklą ir pradėti verslą greičiau nei per metus“, - teigia D. Švilpauskas. Kauno LEZ generalinio direktoriaus Vytauto Petružio žodžiais, visuomet atsižvelgiama į klientų poreikius. „Galime pasiūlyti reikiamo dydžio ir formos sklypus, pritaikytus jų verslo specifikai, o tai paspartina įsikūrimo procesą. Taip pat svarbu ir parengta infrastruktūra – dujotiekis, vandentiekis ir kanalizacija, lietaus nuotekų sistema, asfaltuotas kelias, kuriuos belieka prijungti prie sklypo ribos,“ – pabrėžia generalinis direktorius. Greičiau įsikurti padeda ir pozityvus Kauno rajono savivaldybės požiūris.
Strateginė padėtis ir tarptautinis pripažinimas
Ne mažiau nei galimybes greitai įsikurti, investuotojai vertina ir strategiškai patogią Kauno LEZ vietą – patogų susisiekimą kelių, geležinkelio bei oro transportu. Vienas iš pavyzdžių, kaip buvo įvertinti šie privalumai, – praėjusių metų rudenį įvykęs tarptautinės logistikos kompanijos DPD centrinio terminalo Baltijos šalims atidarymas. „Džiugu, kad didžiausias DPD terminalas Baltijos šalyse įsikūrė būtent Kauno LEZ, o tai tik patvirtina, jog turime ir geografinį pranašumą, - džiaugiasi V. Petružis. – Ir tai ne vienintelė tarptautiniu mastu veiklą plėtojanti įmonė, kuri įvertino Kauno LEZ teikiamus privalumus.“ Įmonės čia randa paruoštus sklypus su reikiama ryšių, komunikacijų, energetine infrastruktūra, be to, Kauno LEZ valdymo bendrovė atsižvelgia ir į plėtros poreikius. Ne viena įmonė yra rezervavusi gretimus sklypus savo plėtrai, ir tai – įprasta praktika. Užsienio investuotojų vertinamo įtakingo žurnalo „FDI Magazine“ reitinge Kauno regionas pateko tarp geriausių mažųjų Europos ateities regionų ir buvo apdovanotas kategorijoje „Ekonominis efektyvumas“. „Kauno LEZ pastaraisiais metais fiksuojamas didžiulis investicijų augimas. Tikime, kad patekimas į „FDI Magazine“ reitingą dar labiau paspartins šį procesą“, - tvirtina Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

1. Šiuo metu Kauno LEZ veiklą vykdo 24 investuotojai.
2. Investuotojams siūlomos specializuotos teritorijos: gamybos ir logistikos teritorija, oro parkas, verslo gatvė.
3. Įsikūrus LEZ nereikia mokėti nekilnojamo turto mokesčio.
4. Įmonėms, investuojančioms daugiau kaip 1 mln. eurų, taikoma pelno mokesčio lengvata: pirmuosius 6 ataskaitinius laikotarpius nemoka pelno mokesčio, kitus 10 ataskaitinių laikotarpių moka tik 50 % Lietuvos įmonių pelno mokesčio.

Vytautas Petružis
Kauno LEZ valdymo bendrovės direktorius
+370 698 70056, +370 37 399 299
fax: +370 37 399 199, marketing@ftz.lt
www.ftz.lt

Į pradžią Į pradžią Į viršų Į viršų Atgal Atgal
Atnaujinta: 2019 05 23 
Kontaktai: tel. (37) 311 539, faks. (37) 311 539, Kaunas. El.paštas
©2005-2019. JUMSINFO. Visos teisės saugomos. Born in IdeaTurinio valdymo sistema OptimalSite